Jej ciało zesztywniało w moim uścisku i odsunęła się nieznacznie, otwierając między nami lukę na poziomie bioder, choć nadal trzymała mnie za ramiona. Kołysaliśmy się niepewnie przez kilka kolejnych taktów muzyki, a potem stało się to dla niej za mocne i oderwała się ode mnie, jej nozdrza rozszerzyły się.

W pełni spodziewałem się mocnego uderzenia w twarz, ale ona tylko patrzyła na mnie przez dłuższą chwilę, a potem przemówiła cichym głosem, który ledwo wybrzmiewał ponad przez muzykę. – Szymon, prawda? – Jej wyraz twarzy emanował pogardą.

Skinąłem głową, chcąc, żeby ziemia mnie pochłonęła.

– Cóż, Szymon. Mogę tylko powiedzieć, że jesteś bardzo niegrzecznym chłopcem. Po czym odwróciła się i przeszła kilka kroków z powrotem do stołu. Chwyciła torbę z oparcia krzesła, a ja spojrzałem na to, czego spodziewałem się po raz ostatni, na te ciasne pośladki zamknięte w tej wspaniałej, gładkiej tkaninie.

Zbliżała się pierwsza w sobotę nocy. Minęło bardzo dużo czasu, zanim wznowiono pracę w poniedziałek, a ja miałem cały ten czas na zastanowienie się, czy do tego czasu nadal będę miał pracę.

Muzyka przeszła w biały szum, gdy otworzyła torbę i wyciągnęła kartę pokoju. Kiedy odwróciła się do mnie, spodziewałem się ostatniej, zasłużonej salwy, ale ona tylko strząsnęła kartę z tekturowej koperty, którą następnie rzuciła na stół lekceważącym ruchem ręki.

Kiedy zespół grał, spojrzała na mnie twardo, po czym zerknęła na kopertę. Potem wszystko zaczęło się w zwolnionym tempie, gdy jej głowa znów się obróciła, a długie włosy wirowały wokół jej ramion. Przełknęłam ciężko, gdy uniosła jedną brew i spojrzała w stronę wind. Potem powoli podeszła do nich, z roztargnieniem stukając drugą ręką kartę-klucz. Nacisnęła przycisk połączenia, nigdy nie oglądając się za siebie. Dopiero po kilku sekundach drzwi się otworzyły i weszła do środka. Gdy zamknęli się za nią, odwróciła się i podniosła do mnie obie ręce, rozstawiając palce.

Aby podkreślić swój gest, wymówiła dwa słowa. “Dziesięć minut.”

Oszołomiony podszedłem do stołu i podniosłem kopertę. Na nim wypisane były słowa: „Pani. Grzegorczyk. 714. ”

Pokój 714. Dziesięć minut. Czy właśnie mi się poszczęściło?

Za mną zespół dogorywał, powtarzając refren w nieskończoność, podczas gdy pary się całowały, a w niektórych przypadkach obmacywały. Nalałem sobie kolejny kieliszek wina i schowałem prawie pełną butelkę pod krzesłem. Piła czerwone wino i miałem nadzieję, że będziemy go później potrzebować. Szybko połączyłem się z firmową stroną internetową na swoim telefonie i znalazłem sekcję „Wiadomości”. Przewinąłem kilka miesięcy wcześniej, kiedy ogłoszono otwarcie biura w Londynie. Rzeczywiście, była tam, z włosami owiniętymi wokół głowy w wyszukany wir, ubrana w piękną ciemnozieloną suknię…

O autorze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *