Tak, zagrała na mnie, pomyślałem, rozglądając się po mnóstwie strasznych rzeczy. Pająki, czaszki, sieci i inne. Wiedziała, że ​​nie mogę się jej oprzeć i grała na mnie jak na skrzypcach.

– W porządku – wypuściłem powietrze, mentalnie uderzając głową o najbliższą ścianę.

– Po zajęciach – powtórzyła. – Zrobię, co w mojej mocy, przez cały dzień, więc nie zatrzymam cię długo, ale niektóre z nich są poza moim zasięgiem. Dziękuję – Patrzyłem, jak porusza się tym słodkim małym tyłkiem odchodzącym ode mnie, aż zatrzymała się i spojrzała przez ramię, łapiąc mnie, jak się na nią gapię. Elvira przejęła ją i uśmiechnęła się, po czym gładziła dłonią lewy pośladek. Ostatnie klepnięcie sprawiło, że jędrne ciało zadrżało, po czym weszła za biurko.

Cóż, prawdę mówiąc, i tak nie miałem planów po szkole. Pomaganie jej nie zaszkodzi, prawda?

***

Tak się złożyło, że mój harmonogram nie prowadził mnie w pobliże biblioteki przez cały dzień, a moi kumple postanowili spędzić wolny czas w stołówce. Miałam przeczucie, że żaden z nich nie widział dzisiaj stroju Dexi, albo pewnie chcieliby jeszcze raz ją obczaić. Zachowałem swoje plany dla siebie i pozwoliłem im ustalić temat rozmowy. Nie było to nic specjalnego.

Zegar zbliżał się do końca dnia, a ja wciąż myślałem o pomocy Duńskiej w bibliotece. Zastanawiałem się, dlaczego mnie się uczepiła. Moi przyjaciele byli równie oczarowani jej ciałem. Czy zrobiłaby im to samo? A może dlatego, że widzieliśmy się latem? Jej przyjaciele zauważyli, że obserwowałem ją na strzelnicy. Może karała mnie za szpiegostwo.

Niezależnie od jej rozumowania, o umówionej godzinie wszedłem do biblioteki. Zawsze cichy pokój wydawał się jeszcze bardziej pusty niż zwykle. Zauważyłem, że większość mniejszych przedmiotów, które widziałem wcześniej, rzeczywiście była już spakowana.

– Pani Duńska? – powiedziałem cicho. Nie było odpowiedzi. – Pani Duńska? – Zaryzykowałem, głośniej.

Usłyszałem charakterystyczny stukot wysokich obcasów na twardej podłodze, dochodzący z odległego kąta pokoju. Kontynuując, udało mi się ustalić lokalizację. Na górze. Zbliżała się. Dźwięk stał się wyraźniejszy, z mniejszym echem i zobaczyłem, jak para bardzo atrakcyjnych nóżek zaczyna schodzić z góry. Podeszłam bliżej schodów, w samą porę.

Och, kurwa, pomyślałem. Nadal była w kostiumie. Patrzyłem, jak jej piersi drżą wściekle przy każdym kroku w dół.

– Tutaj jesteś! – uśmiechnęła się, nadal celowo. Przeskoczyła obok mnie i zamknęła drzwi, zamykając je. To normalne, że zamykanie klas o tej porze dnia było normalne, prawda?

– Tędy, Bartek – powiedziała, ponownie mijając mnie, nadal szybko szła. – Na górę.

Byłem zmuszony iść za nią na wyższy poziom. Trzy kroki za nią, jej pyszny tyłek znajdował się na dogodnej wysokości do oglądania, a jej biodra kołysały się hipnotycznie. Skręciła w prawo na szczycie schodów…

Kiedy powstała biblioteka w dawnej sali gimnastycznej, zbudowali górny poziom, krótszy niż cała długość pomieszczenia, pozostawiając część, która zachowała pełną, prawie trzypiętrową wysokość sufitu.

– Ten pierwszy – wskazała gestem, wskazując na wielkiego pająka wiszącego nad dolną salą.

Moje oczy przesunęły się po linie, od pająka, przez metalową kratownicę i po suficie w naszą stronę. Był przywiązany do jednej z toczących się, drewnianych drabin, które ciągnęły się wzdłuż naw na wyższym piętrze.

– Okej – skinąłem głową, ruszając po drabinie. Wszedłem na około cztery szczeble i napotkałem ogromny, splątany węzeł.

– Co to za węzeł? – Zastanawiałem się głośno.

– To… hm… To zaczep Dexilara – zachichotała, patrząc na mnie. – Przepraszam. Chciałam mieć pewność, że nie spadnie. Możesz to rozwiązać, prawda?

– W końcu – jęknąłem. – Włożyłaś to? Dlaczego mnie potrzebujesz?

– Miałam inne buty – uśmiechnęła się, wskazując na palce. Podążyłem za jej gestem, ale mój wzrok został pochwycony przez widok z przodu jej sukienki. – Ubezpieczam cię, ale proszę, nie padaj na mnie.

Położyła jedną rękę na każdej poręczy drabiny, zatrzymując mnie.

Och, w porządku, pomyślałem, odrywając oczy od jej dekoltu. Odwróciłem się do wykonywanej pracy, obracając się bokiem na drabinie, aby móc się pochylić i użyć obu rąk.

Pozwoliło mi też zerknąć na nią łatwiej, ale nie dlatego to zrobiłem. Szczerze.

Zabrałem się do pracy nad węzłem. Moim zdaniem, hm, zaczep Dexilara? Nadaje się do zawiązania liniowca oceanicznego. Utrudnione przez jardy nadmiaru resztek liny, było jak wyplątanie bożonarodzeniowych lampek. Zajęło mi to kilka minut i za każdym razem, gdy uwolniłem pętlę, wróciłem do spoglądania w dół jej sukienki, podczas gdy wyciągałem przez nią luz. Jedynym problemem było to, że nie mogłem powstrzymać się od patrzenia, a mój kutas miał dostęp do obrazu w mojej głowie. Zaczęło się tworzyć wybrzuszenie.

– Myślę, że już prawie jesteśmy na miejscu – burknąłem.

– Wspaniale! – uśmiechnęła się, krótko podnosząc głowę, po czym powróciła do spokojnego spojrzenia.

Trzy lub cztery pętle później węzeł był wolny, a mój kutas był twardy jak kamień. Po pierwsze; powoli opuściłem pająka na stół poniżej.

– Jeden pająk w dół – zaśmiałem się, patrząc na jej zadartą twarz.

– Dobrze. Trzymaj się – zachichotała i zaczęła przepychać drabinę wzdłuż przejścia, ze mną jako pasażerem, aż dotarła do końca toru.

– Gdzie następny? – Zapytałem, wciąż nie rozumiejąc sedna.

– Tutaj – warknęła i dotknęła mojego wybrzuszenia. – Dobry Boże, Bartek. Masz tam jakąś skałę.

Przyszło mi do głowy, że kiedy patrzyłem w dół jej sukienki, ona patrzyła, jak rozszerza się moje krocze. Wreszcie przyszło mi do głowy, że to nie był przypadek.

– Hm, pani Duńska? – Zapytałem, szukając potwierdzenia…

O autorze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *