We wrześniu wróciliśmy do szkoły, a pani Duńska, nasza szkolna bibliotekarka, przeważnie była w swoim zwykłym stroju. Może jej spódnica była trochę krótsza, ale na tyle mało, by to zauważyć. Może jej sweter był trochę ciaśniejszy, ale znowu nie tak bardzo, żeby było to oczywiste.

Kilka tygodni po wrześniu mieliśmy zaplanowany pokaz talentów. Nie wspominam o tym, ponieważ byłem zaangażowany lub ponieważ mam talent. Żadne z nich nie ma zastosowania. Ale to przywróciło mi do głowy pewien zespół z przeszłości, ponieważ grupa studentów zrobiła cover jednego z ich hitów… w cholerę okropny cover, muszę przyznać.

Siedzieliśmy z przyjaciółmi w bibliotece. To był okres nauki, ale nauka ustąpiła miejsca cichej rozmowie. Usłyszałem zbliżający się głos, cicho śpiewający do siebie.

– Są chwile, kiedy cały świat śpi, a pytania są zbyt głębokie, jak na tak prostego człowieka – nuciła pani Duńska, wychodząc zza rogu. – Nie, proszę, powiedz mi, czego się nauczyliśmy, wiem, że to brzmi… O, cześć panowie. Jesteście tak cicho, że nawet nie wiedziałam, że tu jesteście.

– Uważaj, co mówisz – uśmiechnąłem się. – Będą cię nazywać radykałem.

– Liberałka – uśmiechnęła się, zatrzymując się i obracając powoli. Jedna brew uniosła się figlarnie, gdy jej oczy spoczęły na mnie.

– Fanatyczka? – Dodałem.

– Przestępczyni – dokończyła. – Tylko to jest logiczne – patrzyła prosto na mnie, a ponieważ tylko ja byłem naprzeciw niej, po drugiej stronie stołu, tylko ja mogłem to zobaczyć i tym razem nie było to pobożne życzenie.

Mrugnięcie. Jedno piękne brązowe oko zamknęło się na chwilę, po czym otworzyło ponownie, a ona uśmiechnęła się, po czym odwróciła i kontynuowała poszukiwania książki, której szukała. Po drodze gwizdała melodię.

– Co to do cholery było? – zapytał mój przyjaciel Kamil.

– „The Logical Song” – odpowiedziałem. – Wiesz? Supertramp? Wiem, że zmasakrowali go na pokazie talentów, ale to wciąż klasyka. Uwielbiam ten albu…

– Tak jakby mnie obchodziła ta pieprzona piosenka? – przerwał mi. – Co to było z panią Duńską?

– O to? Nic, naprawdę. Po prostu grała w golfa kilka razy tego lata – wyjaśniłem. – Ona jest naprawdę miła.

Wszyscy trzej wymienili niedowierzające spojrzenia.

– Miałeś okazję być z Sexy Dexi poza szkołą? Zapytał Dawid. – A teraz to właśnie słyszymy?

– Hej, wy wyjechaliście z miasta na wakacje ze swoimi rodzinami – wyjaśniłem dalej. – W każdym razie nie ma nic do powiedzenia. Po prostu grała w golfa. Trochę rozmawialiśmy. To wszystko.

Zatrzymałem szczegóły jej garderoby dla siebie i miałem nadzieję, że moja pokerowa twarz niczego nie zdradziła.

Najwyraźniej nie. Odpuścili temat wraz z kolejną rundą spojrzeń i stamtąd podjęliśmy dalszą rozmowę.

Od tego momentu sprawy potoczyły się całkiem normalnie. Będąc wczesnym Skorpionem, wkrótce miałem urodziny, tuż przed Halloween.

Skłamałbyś, żeby się postarzeć, przynajmniej za młodu. Zawsze bardzo się spieszymy z dorastaniem, dopóki tego nie zrobimy i nie zdamy sobie sprawy, że w niewiedzy młodości mieliśmy dobrze.

Ale dopóki tego nie wymyśliłem, szczęśliwie obchodziłem swoje osiemnaste urodziny i bawiłem się dobrze.

W szkole Halloween było wielką sprawą dla tych, którzy chcieli w nim uczestniczyć. Konkurs kostiumowy dla uczniów i nauczycieli, którzy robili wszystko, by wygrać. To był czas, kiedy Elvis mógł być na twojej lekcji matematyki, a dyrektorem był robot.

Jako świeżo upieczona osoba dorosła wyrosłem z całego przebierania się, ale nadal uważałem to za lekko zabawne.

Więc znalazłem się na korytarzu, podążając za Daisy Duke. Podczas gdy cycki były wyraźnie wypchane, nogi i tyłek były prawdziwe i całkiem pyszne. To był jedyny dzień w roku, kiedy mogła ubierać się w ten sposób bez wzbudzania gniewu dyrektora. Minąłem drzwi biblioteki, gdzie gigantyczny pająk wyjrzał zza rogu na korytarz. Dopadła mnie ciekawość i zawróciłem.

Co? Zastanawiałem się. Mgła? Ach. Suchy lód, prawdopodobnie z działu nauki. Gęsta atmosfera.

Było tam dość grubo, a na suficie wisiały inne ozdoby. Za biurkiem pojawił się ciemny kształt, przyciągając moją uwagę.

Nie byle jaki kształt. Zdecydowanie krągłe i ubrane w puszystą czarną perukę to była… demoniczna Elvira? Właściwie nie było wątpliwości, kim miała być, ale byłem zaskoczony, widząc ją tak ubraną.

– Panie Miler – wymruczała. -Witam. Jestem Elvira, bibliotekarka ciemności.

Ojej, przełknąłem głośno ślinę, oglądając zagłębienie między jej piersiami. Nie tak głęboko skrojona jak prawdziwa sukienka noszona przez Cassandrę Peterson, była to jednak najbardziej odkrywcza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem w szkole. Peruka i makijaż były idealne. Bez prawdziwej Elviry stojącej obok niej, trudno było znaleźć błąd w jej kostiumie.

– Łał! – W końcu prychnąłem. – Wyglądasz, um, fantastycznie! – Mój wzrok znów padł na jej piersi. – Bez okularów?

– Soczewki – uśmiechnęła się, trzepocząc śmiesznie długimi rzęsami, opierając ręce na biodrach. Przeniosła swoją wagę, wyciągając prawą nogę przez wysokie rozcięcie w spódnicy. Pończochy kabaretki i czarne szpilki. Pomyślała o wszystkim.

Podeszła bliżej. W tych obcasach była odrobinę wyższa ode mnie. Nie wiedziałem, czy patrzeć na jej rubinowoczerwone usta, ciemne oczy czy kuszącą powierzchnię skóry nieco niżej.

– Panie Miler – szepnęła z pełnym charakterem. – Czy mógłbyś wyświadczyć mi przysługę dziś po południu, po zajęciach? Można powiedzieć „nie”, jeśli masz już plany, na przykład imprezę. Czy jesteś zajęty? – Postukała polerowanym, czarnym paznokciem w krwistoczerwone usta. Patrzyłem, jak te usta zaciskają się, a potem przeniosłem się do jej oczu. Mrugnęła do mnie. – Dobrze?

– Przysługa? – Przełknęłam, spoglądając w dół, by szybko zerknąć na jej klatkę piersiową.

– Tak, panie Miler… przysługa – syknęła i lekko drgnęła. Widziałem, jak jej piersi marszczą się w mym polu widzenia.

– Um, tak, jasne – powiedziałem słabo, niepewny, czy sugerowała coś, co bardzo bym chciał, czy po prostu mnie podpuszczała.

– Świetnie, dzięki – uśmiechnęła się, a jej głos powrócił do normalnego. Podpuszcza mnie. – Potrzebuję pomocy przy zdejmowaniu tych dekoracji – wyjaśniła, machając szeroko ręką…

O autorze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *