Jest to prezentowane w takiej formie, w jakiej… tytuł piosenki Keane i teksty kursywą poniżej to teksty tej samej piosenki. Uczciwe ostrzeżenie, w tej historii nie ma seksu. To wyznanie kogoś, kto tak długo trzymał tajemnicę, że ciemność mogła się wkraść i zwątpić w jego umysł. Poświęć chwilę, aby posłuchać piosenki przed przeczytaniem lub przeczytaj, a następnie posłuchaj.


Przechadzałem się po opuszczonej ziemi. Dawno temu stała się pusta. Życie opuściło to święte miejsce. Jednak rozglądając się, zdaję sobie sprawę, że życie tu wciąż istnieje, ale nie rozpoznaję tego. Gdzie jest życie, które znałem dawno temu?

Znałem ścieżkę jak własną kieszeń. Teraz jednak wydaje się fałszywa; nieznana. W ogóle nie znam tego miejsca. Jest ciemno, zimno i przerażająco. Nie ma już światła, które by mnie prowadziło.

Poczułem ziemię pod stopami. Czuję, że jestem we właściwym miejscu, ale nic nie wiem o otaczającym mnie świecie. Czuję ziemię, ale nie widzę jej w otaczającej mnie ciemności.

Siedziałem nad rzeką i to mnie uspokoiło. Szybko płynąca woda uświadamia mi, że świat, o którym powinienem wiedzieć, nie istnieje dla mnie. Woda jest nieczysta, podobnie jak ja. Jest zimno i bezlitośnie. Szybkość prądu sugeruje, że zepchnąłby mnie na niebezpieczne skały przed nami jako karę za moje grzechy.

Oh, prosta rzeczy, gdzie się podziewasz? To przez nią zostawiłaś mnie w tym miejscu, prawda?

Starzeję się i potrzebuję czegoś, na czym mogę polegać. Trzymałem tajemnicę od dziesięcioleci, a teraz zostanie ujawniona. Powiem mojej kuzynce. Czy mogę na niej polegać, aby zachowała mój sekret w tajemnicy? Nie powinienem mieć wątpliwości.

Powiedz mi, kiedy mnie wpuścisz. To pytanie, o którym myślałem, że nigdy go nie zadam. Odpowiedź jest jednak nieistotna. Czy chcę wejść? Chcę czegoś, ale to, co mnie teraz uspokoi, to odpowiedź, która pozostaje na krawędzi liścia, wiejący wiatr, poza moim zasięgiem.

To zaczyna mnie męczyć, a potrzebuję czegoś, od czego mogę zacząć. Czy moja spowiedź uwolni mnie od świata, którego już nie rozpoznaję? Czy światło znów zabłyśnie?

Przeszedłem obok powalonego drzewa. Poczekaj… Myślę, że to pamiętam.

Czułem, jak gałęzie na mnie patrzą. O czym mi przypominasz panie czasu, kiedy byliśmy razem młodzi. To wszystko się zaczęło. Tam spojrzałem na ciebie w taki sposób, że byłem zbyt młody, aby na kogokolwiek patrzeć. To było coś czystego i słodkiego.

Czy to jest to miejsce, które pokochaliśmy? Nie mogę na to odpowiedzieć. Nie jestem pewien, czy tak cię wtedy kochałem, czy też dopiero zacząłem to zauważać. Ciekawe. Tak dużo pytań…

Czy to jest to wymarzone miejsce? Teraz mogę się uśmiechać, ponieważ pamiętam proste czasy, kiedy byliśmy młodsi. Nie mieliśmy na myśli świata. Jestem pewien, że nie byłaś świadoma mnie, tak jak ja byłem świadomy ciebie.

Och, prosta rzeczy, gdzie się podziewasz? Chciałbym móc wrócić i zmienić sposób, w jaki demony wypaczyły mój umysł. Dlaczego nie mogę mieć wspomnień, które miały inne dzieci, prostych rzeczy?

Starzeję się i potrzebuję czegoś, na czym mogę polegać. Mogę na niej polegać. Mówi do mnie, jakbym był jej jedynym zaufanym agentem i nie zdradziłbym tego.

Powiedz mi, kiedy mnie wpuścisz. Nie wpuści mnie. Nie należę tam, ale zapewni mi bezpieczeństwo. Nie mogę powiedzieć nic, co by mnie zdradziło.

To zaczyna mnie męczyć, a potrzebuję czegoś, od czego mogę zacząć. Zacznę tutaj. Zaczyna się teraz i najgorsze, co się stanie, to nic i to nie jest złe. Nic nie stracę.

Więc jeśli masz chwilę, to czemu się tam nie wybierzemy. Czy mogę Cię zawołać? Mam coś, o czym chciałbym z tobą porozmawiać. To zajmie tylko minutę.

Porozmawiamy w miejscu, które znamy tylko my? Nie odrzuciłaś mnie. Mogę znów się uśmiechnąć z powodu ciężaru tego świata na moim ramieniu. Czekaj… Co powiedziałaś? Co ja słyszę?

To może być koniec wszystkiego. To szalone! Nigdy w ciągu miliona lat nie widziałbym tego. Mam tyle pytań. Co świat o mnie myśli?

Więc… Dokąd zmierzamy? Pozwolisz mi Cię trzymać. Pozwolisz mi cię pocałować. A może pocałujesz mnie? Cieszę się, że wiem, choć wciąż mam wątpliwości co do świata, w którym żyję. Gdybym znalazł cię w swoich ramionach, czy przycisnąłbym moje usta do twoich?

O autorze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *