Czy olej kokosowy to dobra alternatywa dla lubrykantów?

Ludzie unikają chemikaliów w jedzeniu, kupują ekologiczne kosmetyki i starają się wybierać ubrania wykonane z ekologicznych materiałów. Jeśli chodzi o wprowadzanie do życia ekologicznych trendów, to jednym z pierwszym zamienników jest używanie oleju kokosowego zamiast lubrykantu. 

Pytaniem jest jednak, czy to dobry pomysł i czy lubrykanty w postaci oleju kokosowego nie zaszkodzą nam i naszym narządom płciowym?

Olej kokosowy wydaje się być idealnym naturalnym lubrykantem – przecież nie od dziś wiadomo, że jest to magiczny produkt. Można go używać nie tylko w kuchni, ale i na włosach – sprawia, że nasza skóra jest zdrowsza i przez to piękniejsza, ale czy stosowanie go na najbardziej delikatnych obszarach i podczas stosunku płciowego jest tak samo bezpieczne? 

Korzyści ze stosowania oleju kokosowego jako lubrykantu

Prawdopodobnie masz już słoik oleju kokosowego w spiżarni, więc z pewnością jest to łatwa i dobra alternatywa, jeśli zabraknie Ci oleju. Dobrze pachnie, świetnie smakuje i może być zachętą do seksu oralnego. Ale co z odpowiednim nawilżeniem miejsc intymnych? Czy tu olej kokosy się sprawdzi?

Dobrą wiadomością jest to, że olej kokosowy jest bezpieczną opcją dla większości osób, ponieważ nie zawiera żadnych dodatkowych substancji chemicznych, takich jak chociażby parabeny, które mogą zaburzać prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego. 

Hej, zostaw suchość w pochwy w przeszłości w naturalny sposób! Świetna sprawa, co nie?

Wady stosowania oleju kokosowego jako lubrykantu

Chociaż dla większości ludzi olej kokosowy jest bezpieczny i nie podrażnia skóry, to zawsze istnieje szansa, że olej kokosy podrażni Twoją skórę, szczególnie gdy mowa o smarowaniu nim najbardziej delikatnych partii ciała. 

Pamiętaj o tym, że nie możesz stosować prezerwatyw podczas korzystania z oleju kokosowego jako zamiennika lubrykantu. Może to wpływać na lateks, co może doprowadzić do pęknięcia prezerwatywy, a co za tym idzie – do ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową.

Tak więc podczas seksu z użyciem prezerwatyw miej pod ręką lubrykant na bazie wody (lub silikonu jeśli temat stosunków analnych jest Ci bliski). Podczas zabaw solo olej kokosowy jest Twoim najlepszym przyjacielem – pamiętaj jednak, że po użyciu gadżetów erotycznych wraz z olejem musisz je dokładnie wymyć.