Seks analny – co musisz o tym wiedzieć?

Czy Wy też macie wrażenie, że ostatnio odbyt stał się nową pochwą? Kiedyś uważany za hardcorowy i tabu, anal stał się popularnym, a nawet powszechnym ruchem seksualnym.

Czym dokładnie jest ten rodzaj stosunku? Co sprawia, że tą formą aktywności seksualnej interesuje się z roku na rok coraz więcej osób? Już tłumaczę.

Sex analny jest formą współżycia, gdzie dochodzi do penetracji odbytu, zazwyczaj penisem. Edukatorzy seksualni i seksuolodzy coraz częściej są pytani o seks analny przez “zwykłych śmiertelników”, a więc można z ręką na sercu stwierdzić, iż anal jest na fali. 

Jak to robić?

Specjaliści zalecają rozmowę ze swoim partnerem, jeśli interesuje Cię anal i masz ochotę zobaczyć o co w tym chodzi. Nie ma bowiem czegoś takiego, jak niespodziewany seks analny.

Uprawiając seks analny każda ze stron musi się zgodzić co do tego, że będzie go uprawiać, do tego trzeba się zaopatrzyć w odpowiednią ilość lubrykantu, odpowiednio się nastawić. Warto jest zrozumieć, że nie masz obowiązku odczuwania przyjemności, jak też nie ma czegoś takiego, jak zbyt duża ilość lubrykantu. Są to dwie najważniejsze zasady dotyczące uprawiania seksu analnego. 

Ogromnym NIE jest używanie środków na znieczulenie podczas uprawiania seksu analnego. Nie chcesz przecież znieczulić się na możliwy ból. Seks analny nie musi być bolesny. A jeśli ból odczuwasz, znaczy to, że należy zwolnić lub przerwać zabawę. 

Ogromną część czerpania przyjemności z seksu jest uczucie relaksu i podniecenia. Dlatego właśnie kluczowa jest tu gra wstępna. Tak, jest ona kluczowa przy każdym rodzaju seksu, jednak w rozmowach o seksie analnym jest ona jeszcze ważniejsza.

Dlatego szybki numerek analny nie jest dobrym pomysłem. Naprawdę musisz zwolnić, komunikować się ze swoim partnerem i słuchać tego, co podpowiada Ci Twoje ciało. Najlepiej jest zacząć od palca albo małej zabawki analnej i obserwować jak się z tym czujesz.

Penetracja analna nie powinna sprawiać Ci bólu, jeśli jednak Cię boli, to oznacza to, że coś jest nie tak. Powodów bólu może być wiele – brak gry wstępnej, zdenerwowanie, stres, brak wystarczającej ilości lubrykantu, itp. 

Podczas pierwszego seksu analnego może Ci się wydawać, że chcesz iść do toalety na…kupę. Jest to zupełnie normalne uczucie. Zatrzymaj się, aż to uczucie przeminie.

Dodatkowym środkiem ostrożności jest wypróżnienie się przed całą zabawą. Jak też powstrzymanie się przed jedzeniem śmieciowego jedzenia i picia kawy w dużych ilościach. Nie musisz od razu organizować sobie całej lewatywy. Mała kupka i ciepły prysznic z ostrożnym, ale głębszym niż zwykle, myciem odbytu powinien wystarczyć. 

Na koniec pamiętaj, aby zdecydowanie używać prezerwatyw, jeśli nie jesteś w związku monogamicznym lub jeśli nie zostaliście obydwoje ze swoim partnerem przebadani pod kątek chorób przenoszonych drogą płciową (w najgorszym wypadku wirusem HIV). 

Jeśli jesteś kobietą, pamiętaj o tym, jak ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny i w żadnym wypadku nie używaj tych samych gadżetów erotycznych do stymulacji pochwy i odbytu – nie chcesz przenosić bakterii z odbytu do pochwy, bo może się to zakończyć poważnymi infekcjami. Tak więc po zabawie korkami analnymi czy innymi gadżetami nie zapomnij o ich dokładnym i odpowiednim oczyszczeniu.

Wariacje

Stosunek analny może również odnosić się do innych form przyjemności analnej, takich jak penetracja odbytu palcami lub zabawką lub stymulacja odbytu ustami. 

Anal w pop-kulturze

Ostatnio seks analny pojawił się w popkulturze wszędzie, od filmów po telewizję kablową i telewizję.  Projekt Mindy w 2014 r. Wyróżnił się jako pierwszy program telewizyjny, który przedstawia seks analny między dwiema postaciami w trzecim sezonie. 

Tak na marginesie warto jest wiedzieć, że ten rodzaj stosunku płciowego nosi miano miłości greckiej. Taka tam – miła ciekawostka na koniec dnia 😉