Co zrobić gdy prezerwatywa zostanie w pochwie?

Zsunięcie się prezerwatywy jest jednym z największych koszmarów każdej młodej pary. Choć niekiedy wydaj się to być opowiadaniem rodem z forum, to jak się okazuje spory odsetek aktywnych seksualnie osób doświadczyło tego w swoim dorosłym życiu chociażby raz.

Jak temu zapobiec? Czy prawidłowe zakladanie prezerwatywy zawsze zabezpieczy nas przed tego rodzaju nieprzyjemną niespodzianką? A może sztuczką jest odpowiednie dochodzenie w prezerwatywie?

Prezerwatywa jest cudownym wynalazkiem. Jest to jedyna forma antykoncepcji, która chroni nas przed wszelkiego rodzaju chorobami przenoszonymi drogą płciową, jak też zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę. Ale nie w przypadku, gdy dochodzi do pęknięcia prezerwatywy lub zsunięcia się jej. Opowiem Wam historię o tym, jak we mnie utknęła prezerwatywa.

Kiedy ja i mój facet uprawialiśmy wczoraj seks, prezerwatywa ześlizgnęła się i została we mnie. W końcu udało mi się ją wydostać, ale to trwało całą wieczność. Co mam zrobić, jeśli to się kiedykolwiek jeszcze powtórzy – i czy jest jakaś szansa, że jestem w ciąży?

To rzadkie zjawisko, więc raczej mało prawdopodobne, by się powtórzyło. Jeżeli jednak tak się stanie, połóż się wygodnie, postaraj zrelaksować, włóż jeden lub dwa palce do środka pochwy  i spróbuj ją wyciągnąć. Możesz też poprosić Twojego faceta, żeby to zrobił.

Upewnij się tylko, że Wasze paznokcie są gładkie, ponieważ tkanka pochwy jest delikatna i łatwo ją rozerwać. Jeśli masz problem ze zlokalizowaniem gumki, nie martw się – nie ma możliwości, żeby zgubiła się w Twoim ciele.

Możliwe, że utknęła w górnej części kanału pochwowego w pobliżu szyjki macicy. Aby uzyskać lepszy dostęp do tego obszaru, przykucnij z nogami postawionymi płasko na podłodze, podeprzyj jedną stopę na krześle i w tej pozycji spróbuj wyjąć ją palcami.

Jeśli nadal nie możesz wydostać prezerwatywy, idź do swojego ginekologa lub udaj się na pogotowie ratunkowe po pomoc. Pozostawienie obcego obiektu wewnątrz Twojego ciała na dłużej niż kilka godzin, może spowodować gromadzenie się bakterii, co może prowadzić do infekcji.

I rzeczywiście można zacząć poważnie martwić się o to, czy nie doszło to zapłodnienia. Nawet jeśli Twój mężczyzna nie miał wytrysku, mógł zostawić w środku prezerwatywy śladowe ilości spermy. A w niefortunnych warunkach, nawet to wystarczy.

Więc jeśli nie zażywasz tabletek antykoncepcyjnych, jest szansa, że mogłaś zajść w ciążę. Poinformuj swojego ginekologa o tym jak najszybciej, żeby można było przepisać Ci ,,tabletkę po”, którą należy przyjąć w ciągu 72 godzin. A jeśli nie jesteś pewna, czy Twój partner nie ma przypadkiem żadnych chorób wenerycznych, powinnaś w ciągu kilku tygodni zgłosić się do lekarza na serię badań.

Zrozumienie, dlaczego takie sytuacje mają miejsce, może zmniejszyć ryzyko pojawienia się ich  
w przyszłości. Oto niektóre z możliwych przyczyn:

 • Jeśli gumka jest zbyt luźna lub zbyt mocno przylega do członka Twojego faceta, może ześlizgnąć się w połowie stosunku lub pęknąć.
 • Może się to zdarzyć również wtedy, gdy podczas zakładania prezerwatywy, Twój partner nie trzyma jej u podstawy członka.
 • Możliwą przyczyną może być również bardzo silny nacisk podczas stosunku.
 • Warto też pamiętać o tym, żeby odpowiednio założyć prezerwatywę (instrukcję znajdziesz na opakowaniu), jak też odpowiednio ją zdjąć – ważne jest bowiem to, żeby przytrzymać prezerwatywę podczas wyciągania jej z pochwy – w przeciwnym razie ryzyko zsunięcia się mocno wzrasta.

4 comments

 1. Witam wszystkie uśmiechnięte Panie!
  Wesołe, pełne sympatycznego poczciwa humoru, otwarte, z dużym dystansem do Siebie i otoczenia.
  Jeżeli razem, to na wrsoło 😆

 2. Witam wszystkie uśmiechnięte Panie! Wesołe, pełne sympatycznego poczciwa humoru, otwarte, z dużym dystansem do Siebie i otoczenia. Jeżeli razem, to na wrsoło 😆

 3. Dzień dobry. Proszę żeby z takim przypadkiem nie wysyłać ludzi do pogotowia ratunkowego. Tak jeżdżą Ratownicy nie ginekolodzy. I nic nie zrobią a tylko ktoś z bzdurą bedzie zajmował karetkę. Mie będą szukać prezerwatywy w pochwie. Po proszę o sprostowanie lub korektę tekstu w tej kwestii. Z takim przypadkiem jeśli nie udało się wyjąć prezerwatywy tak jak było wspominane trzeba samemu próbować lub udac sie do ginekologa dziękuję pozdrawiam !

Comments are closed.