Blokady mogą się przedłużyć, a nasi rolnicy nie zamierzają przebierać w środkach. Wzorując się na Francuskich kolegach, będą oni wykorzystywać ciężki sprzęt rolniczy. Warto więc trzymać rękę na pulsie. Powstała mapka, na której organizatorzy zaznaczają gdzie dojdzie do protestów. Co jest powodem strajków? W większości przypadków, jako przyczynę protestów podaję się niekontrolowany import produktów rolnych z Ukrainy oraz przepisy zapisane we Wspólnej Polityce Rolnej. Zwłaszcza normy GAEC. Lista postulatów jest dłuższa: Wypłata dopłat bezpośrednich; Wypłata dopłat do zbóż za rok 2023 analogicznie do roku 2022; Wprowadzenie dopłat w wysokości 2 zł do 1 litra paliwa, powrót Unii Europejskiej do kontyngentów sprzed wojny w handlu z Ukrainą produktami rolnymi; Powołanie niezależnych laboratoriów do badania produktów rolnych umożliwiających rolnikowi odwołanie się do tej instytucji; Wprowadzenie zakazu importu zbóż z Ukrainy do Polski; Wstrzymanie przez Unię Europejską procedowania pomysłów klimatycznych i ekologicznych szkodliwych dla produkcji rolnej; Zmiana zapisów Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027; Odbudowa pogłowia trzody chlewnej w Polsce i kontynuacja programów Locha plus; Wzmocnienie KGS przez przejęcie i budowę terminali zbożowych oraz realny eksport zboża przez grupę.

Protest rolników 9 lutego 2024rProtest rolników 9 lutego 2024r
Komentarze (32)
napisał  

#32 Ciekawy jestem, czy w końcu na stałe, bez żadnych negacji, ludzie  zaakceptują fakt, że to NIE DZIAŁANIA CZŁOWIEKA  są powodem zmian klimatu. Mogę tylko zazdrościć człowiekowi lub ludziom, którzy wpadli na pomysł, a potem dopracowali know how, w jaki sposób zarobić na zielonym obłędzie kasę

lut 09, 2024 07:57

Rhodes, 63

#28 chcecie za żarcie płacić taniej czy drożej? Tak w skrócie??

lut 08, 2024 23:55

#27 Na obwodnicy Krakowa A4 i tak nikt nie zauważy różnicy, bo tam jest wieczny korek i raczej ten korek zatrzyma protest :grin::sweat_smile:

lut 08, 2024 23:09

jackie, 37

#20 cedrob w ciechanowie podobno zakupili iles pociagow ze zbożem tym dziadoskim? teraz w swoich kurnikach beda pasc kurczaki, to teraz beda rosly takie scierwa? a my pozniej bedziemy sie zachwalac przy zakupie  i bedziemy to jeść

lut 08, 2024 21:27

as, 55

#18 Z Ukrainy https://youtu.be/uh04Aqj-CTE?si=lqwhsT5iBxAZW-hm

lut 08, 2024 21:22

HUBI, 38

#15 Spuszczają się najbardziej ze względu na brak kontroli nad zbożem z Ukrainy. Tam tego nikt nie pilnuje bo wojna, więc nawożona może być nawet azbestem.

lut 08, 2024 21:09

Solem, 35

#12 a tak poza tym? to jest chyba miejsce na gadanie o bzykaniu a nie o polityce?😁

lut 08, 2024 20:59

as, 55

#9 Jakby to prawda była to byłaby tu gangsterska.🤣😂

lut 08, 2024 20:56

V, 54

#6 A kicha mnie obchodzą ich protesty. Pewne zmiany w energetyce, rolnictwie i innych gałęziach gospodarki są nieuniknione. Niech ktoś w końcu się weźmie za zarządzanie, a nie walki o państwowe stołki gdzie kasa do portfeli płynie strumieniami. Nietrafione inwestycje, pomysły z gwiazd, fundację, itd. nabijanie kasy. A tak się bawią naszym kosztem, głównie grupa, która podburza innych. Mi nikt nie wyrównał strat, a jutro to mam przymusowe wolne. I mi to lotto, ja już nie muszę, ale ludzie będą w plecy. Bo lepiej nic nie robić, niż tracić paliwo na stanie w korkach. Zawsze to zminimalizuje straty.Niech sobie strajkują w niedzielę, zamiast iść na tacę dawać.

lut 08, 2024 20:43

Karol , 52

#4 O kufa siedzę na dupie

lut 08, 2024 20:40

Korba, 53

#1 Hubi. To co odpierdala Parlament Europejski do spółki z eko-terrorystami to jest główny powód protestów. 

lut 08, 2024 20:07