Pegging – wszystko co musisz o tym wiedzieć

Pewnie już wiesz na czym w teorii polega pegging. Pegging to czynność, podczas której heteroseksualna kobieta penetruje za pomocą przymocowanego do swojego ciała dildo heteroseksualnego mężczyznę. Jest to rodzaj stymulacji analnej, podczas której zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą czerpać przyjemność ze stosunku i choć przez niektórych w dalszym ciągu jest on uważany za fetysz seksualny, to coraz więcej osób jest zainteresowanych tą formą stosunku analnego. 

Wszystko to wydaje się jednak być dość mglistym opisem, a jestem pewna, że nad definicją można by lekko popracować. Dlatego właśnie przygotowałam ten przewodnik dla każdego, kogo interesuje penetracja tyłka za pomocą dildo. Niezależnie od ich płci i orientacji seksualnej i tego, czy ktoś posiada penisa, czy nie. Proste. 

Porozmawiajmy o analu

Chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że nie wyskoczyć pewnego dnia z łazienki ze strap on dildo i nie oznajmisz swojemu partnerowi, że masz go zamiar wyruchać

Najważniejsza jest oczywiście rozmowa ze swoim partnerem. Szczera i dogłębna rozmowa, podczas której będziemy w stanie ustalić, co nas interesuje i gdzie leżą nasze granice seksualne. Czy Twój partner jest zainteresowany seksem analnym? Jeśli tak, to jakie rodzaje analu wchodzą w grę i czy pegging jest czymś, co Twój partner chciałby wypróbować? 

Przedstaw mu pomysł penetracji…w seksowny sposób

Odbyt jest obszarem, który jest ściśle związany z naszymi emocjami. Właśnie dlatego stymulacja odbytu może być dla niektórych bardzo relaksująca i uspokajająca dla układu nerwowego, inni natomiast mogą czuć się niepewnie i może wywoływać to tylko negatywne emocje. Mówienie o uczuciach i odczuciach może złagodzić napięcie związane z seksem analnym każdego z Was. 

Niekiedy ludzie się stresują na samą myśl o seksie analnym. Trzeba jednak zrozumieć to, że przyjemność odczuwana podczas seksu nie ma absolutnie żadnego związku z orientacją czy płcią osób. Odbyt jest wypełniony zakończeniami nerwowymi, a jedyną częścią ciała posiadającą wyższe stężenie zakończeń nerwowych, jest łechtaczka. 

Kolejnym ważnym aspektem, który należy uwzględnić w rozmowie, jest to, jak wyglądają granice zarówno Twoje, jak i Twojego partnera. Na przykład, czy rimming wchodzi w grę? 

Czy Twój partner preferowałby penetrację palcami, czy może zabawką analną? Jakiego słowa bezpieczeństwa należy użyć, jeśli którekolwiek z Was poczuje, że jego granice zostały naruszone? Rozmowa przed seksem pozwoli utorować drogę do krainy przyjemności analnych, a więc rozmawiać warto. 

Odpowiednio się przygotujcie

Właściwe przygotowanie jest kluczem do udanego, przyjemnego peggingu. Jeśli odbiorca nigdy nie uprawiał seksu w tej wersji, to ważne jest, ażeby zaczynać powoli. 

Po pierwsze – upewnij się, że strap-on jest odpowiednio wyczyszczony za pomocą odpowiednich środków dezynfekujących. Po drugie – wspólny prysznic może być świetnym sposobem na relaks i odpowiednie przygotowanie się (mentalne i fizyczne). 

Ważne jest też to, żeby zdawać sobie sprawę, że trochę kału podczas seksu jest całkowicie normalne, dlatego założenie prezerwatywy na dildo może być dobrym pomysłem, tak samo jak korzystanie z rękawiczek czy położenie ręcznika pod tyłek. 

Zaczynajcie powoli

Zacznij od masażu pośladków, który pomaga zrelaksować ciało i umysł. Spróbuj użyć oleju do masażu, który może też być później lubrykantem, pamiętaj jednak, żeby nie używać lubrykantu z prezerwatywami lateksowymi. W celu nawilżenia odbytu najlepiej będzie użyć lubrykantu przeznaczonego do penetracji odbytu, który będzie gęstszy i dużo przyjemniejszy w użyciu. 

Gdy będziecie gotowi, zacznij od stymulacji palcem wewnętrznej części odbytu. Zacznij od głaskania, delikatnego postukiwania i pulsacyjnych ruchów wokół odbytu. 

Pytaj go o doznania

Nie przerywaj dialogu ze swoim partnerem i cały czas go pytaj o to, jak się czuje i czy podoba mu się jedna czy druga czynność. Gdy Twój partner będzie na to gotowy, powoli wepchnij palec do środka. 

Zwróć uwagę na oddech swojego partnera i przypomnij mu, żeby oddychał, w razie gdyby nagle przestał to robić. To pomoże mu się rozluźnić. Gdy partner będzie już gotowy do przejścia do kolejnego etapu, zacznij powoli eksperymentować z dodawaniem kolejnym palców. Pamiętaj tylko, żeby używać powolnych i rytmicznych ruchów i, w razie potrzeby, robić pauzy. 

Gdy przyjdzie kolej na penetrację

Gdy opanujesz już palcówkę, będziecie musieli porozmawiać o dildo. Opcji do wyboru będziecie mieli wiele – od kolorów, materiałów, kształtów, aż po jędrność. 

A może wibrująca zabawka? Co powiesz o podwójnym dildo – pegging przy użyciu dwóch zabawek może być super sprawą! Czy chcesz, żeby dildo wyglądało realistycznie i przypominało penisa? Świat dildo jest jeszcze nieodkrytą krainą, a więc przed Tobą jeszcze wiele odkryć. 

Jak o tym rozmawiać?

Bardzo ważne jest to, żeby zadawać pytania i rozmawiać ze swoim partnerem. Udajcie się wspólnie do sklepu z gadżetami dla dorosłych albo zróbcie zakupy online.

Gdy będziecie mieli wszystko kupione i Twój partner będzie całkowicie zrelaksowany, czas zacząć. “Na pieska” jest zazwyczaj najbardziej odpowiednią pozycją na początek. Możecie również eksperymentować z misjonarzem. Ważne jest, żeby robić to powoli i pozwolić swojemu partnerowi ustalać tempo. 

Nie spiszcie się – pegging to nie sprint!

Róbcie pauzy i pytaj swojego faceta o jego odczuciach. Nie oczekuj, że Wasz pierwszy raz będzie przyjemny i szybki – po prostu ciesz się procesem. W razie czego – użyj większej ilości lubrykantu. Tak naprawdę będziecie musieli użyć około 3 razy więcej smaru, niż mogłoby się wydawać. 

Gdy będziecie się czuć trochę pewniej, spróbuj stymulować punkt P swojego mężczyzny (taki odpowiednik punktu G u kobiet). Poczytasz o nim tu

Bezpieczny pegging to podstawa

Każdy rodzaj seksu powinien być przede wszystkim bezpieczny, dlatego zabezpieczanie się jest tu priorytetem. Nie – nie zajdziesz w ciążę, jednak choroby przenoszone nie mają wyimaginowanych wakacji podczas seksu analnego i nawet uprawiając pegging możesz się nimi zarazić. Prezerwatywy to podstawa! 

Tego typu penetracja wymaga bardzo otwartego dialogu

Seks to zabawa i gra, ale pojawienie się z drzwiach swoich partnerów z dildo na pasku może nieco zaskoczyć nawet najbardziej otwartego faceta. Tak jak w przypadku każdej innej czynności seksualnej, komunikacja i zgoda partnerów to klucz do udanej zabawy. Nie ma jednak jednego uniwersalnego sposobu na zakomunikowanie partnerowi o tym, iż pegging jest czymś, na co masz ochotę. To, w jaki sposób porozmawiacie o tym, w dużej mierze zależy od tego, jak wygląda dynamika waszego związku.

Pieprzyć stereotypy – pegging jest dla wszystkich!

Pewnego razu nasze społeczeństwo zdecydowało, że seks analny automatycznie oznacza „seks homoseksualny”, ale nie zawsze tak jest. Seks analny nie jest orientacją seksualną. Chodzi w nim o to, co odczuwasz i czy te odczucia są przyjemne. Porzuć wszelkie wyobrażenia na temat seksualności Twojej lub Twojego faceta, które mogą pojawić się w Twojej głowie i przeszkodzić w dobrej zabawie. Jeśli Twoje zmartwienia naprawdę nie dają Ci spokoju, musisz pogłębić rozmowę ze swoim partnerem o tym, jak obydwoje czujecie się w sypialni i związku. 

A po wszystkich…

Nie chcę Ci o tym przypominać, ale tyłki są pełne…no cóż…gówna. Jeśli jesteś obiorcą, możesz zacząć przygotowywać się zawczasu. Tak, chodzi mi o to, że warto jest skorzystać z toalety jeszcze przed peggingiem. 

Jak się myć?

Po załatwieniu sprawy wskocz pod prysznic, aby delikatnie umyć swój tyłek (i odbyt oczywiście) ciepłą wodą z mydłem. Unikaj mocnych środków czyszczących, które mogą doprowadzić do zmniejszenia się wilgotności w odbycie. 

Nie zapomnij o umyciu strap-on’a i dildo!

Nie mniej ważne jest mycie zabawek wodą z mydłem i utrzymaniu ich w czystości. Mała rada? Nie używaj dilda czy strap-on’u bez prezerwatywy – dzięki temu seks będzie bezpieczniejszy, a i łatwiej będzie wszystko posprzątać.

Lubrykant do PODSTAWA

Dla każdej zabawy analnej lubrykant jest najważniejszy, ponieważ odbyt nie jest w stanie sam się nawilżać. Jeśli pakujesz swoją zabawkę w lateksową prezerwatywę lub jesteś dumnym właścicielem silikonowego dildo, wybierz lubrykant na bazie wody, który w przeciwieństwie do opcji silikonowych i tych na bazie olejów, nie powoduje erozji i pękania. 

Odmiany peggingu

Różnice tu polegają przede wszystkim na rodzaju wybranego dilda. Mogą być one duże, małe, wyglądające realistycznie dilda i wibrujące wibratory w kształcie penisa. Pegging jest świetnym i ekscytującym doznaniem dla kobiet, które na czas stosunku przejmują rolę mężczyzny z związku. 

Facetów to jara!

Doświadczenie to jest nie mniej ekscytujące dla mężczyzn, którzy doświadczają tego, jak to jest być penetrowanym. Pegging to świetny sposób na odkrycie nieznanych dla siebie czynności, które mogą wpływać na nasze dalsze życie seksualne, a na dodatek (jako że podczas całego aktu seksualnego kobieta będzie musiała pochwalić się siłą mięśni) to niezłe ćwiczenie! 

Skąd czerpać inspirację?

Jeśli w dalszym ciągu nie jesteście pewni co o tym myśleć, przeczytajcie parę opowiadań erotycznych na ten temat, a być zdecydujecie się na mały pegging! 😉