Pegging – wszystko co musisz o tym wiedzieć

Pewnie już wiesz na czym w teorii polega pegging. Pegging to czynność, podczas której heteroseksualna kobieta penetruje za pomocą przymocowanego do swojego ciała dildo heteroseksualnego mężczyznę. Jest to rodzaj stymulacji analnej, podczas której zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą czerpać przyjemność ze stosunku analnego.

Wszystko to wydaje się jednak być dość mglistym opisem, a jestem pewna, że nad definicją można by lekko popracować. Dlatego właśnie przygotowałam ten przewodnik dla każdego, kogo interesuje penetracja tyłka za pomocą dildo. Niezależnie od ich płci i orientacji seksualnej. Proste. 

Porozmawiajmy o analu

Chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że nie wyskoczyć pewnego dnia z łazienki ze strap on dildo i nie oznajmisz swojemu partnerowi, że masz go zamiar wyruchać.

Najważniejsza jest oczywiście rozmowa ze swoim partnerem. Szczera i dogłębna rozmowa, podczas której będziemy w stanie ustalić, co nas interesuje i gdzie leżą nasze granice seksualne. Czy Twój partner jest zainteresowany seksem analnym? Jeśli tak, to jakie rodzaje seksu analnego wchodzą w grę i czy pegging jest czymś, co Twój partner chciałby wypróbować? 

Odbyt jest obszarem, który jest ściśle związany z naszymi emocjami. Właśnie dlatego stymulacja odbytu może być dla niektórych bardzo relaksująca i uspokajająca dla układu nerwowego, inni natomiast mogą czuć się niepewnie i może wywoływać to tylko negatywne emocje. Mówienie o uczuciach i odczuciach może złagodzić napięcie związane z seksem analnym każdego z Was. 

Niekiedy ludzie się stresują na samą myśl o seksie analnym. Trzeba jednak zrozumieć to, że przyjemność odczuwana podczas seksu analnego nie ma absolutnie żadnego związku z orientacją czy płcią osób. Odbyt jest wypełniony zakończeniami nerwowymi, a jedyną częścią ciała posiadającą wyższe stężenie zakończeń nerwowych, jest łechtaczka. 

Kolejnym ważnym aspektem, który należy uwzględnić w rozmowie, jest to, jak wyglądają granice zarówno Twoje, jak i Twojego partnera. Na przykład, czy rimming wchodzi w grę?

Czy Twój partner preferowałby penetrację palcami, czy może zabawką analną? Jakiego słowa bezpieczeństwa należy użyć, jeśli którekolwiek z Was poczuje, że jego granice zostały naruszone? Rozmowa przed seksem pozwoli utorować drogę do krainy przyjemności analnych, a więc rozmawiać warto. 

Odpowiednio się przygotujcie

Właściwe przygotowanie jest kluczem do udanego, przyjemnego peggingu. Jeśli odbiorca nigdy nie uprawiał seksu analnego w tej wersji, to ważne jest, ażeby zaczynać powoli.

Po pierwsze – upewnij się, że każda zabawka jest odpowiednio wyczyszczona za pomocą odpowiednich środków dezynfekujących. Po drugie – wspólny prysznic może być świetnym sposobem na relaks i odpowiednie przygotowanie się (mentalne i fizyczne).

Ważne jest też to, żeby zdawać sobie sprawę, że trochę kału podczas seksu analnego jest całkowicie normalne, dlatego założenie prezerwatywy na dildo może być dobrym pomysłem, tak samo jak korzystanie z rękawiczek czy położenie ręcznika pod tyłek. 

Zaczynajcie powoli

Zacznij od masażu pośladków, który pomaga zrelaksować ciało i umysł. Spróbuj użyć oleju do masażu, który może też być później lubrykantem, pamiętaj jednak, żeby nie używać lubrykantu z prezerwatywami lateksowymi. W celu nawilżenia odbytu najlepiej będzie użyć lubrykantu analnego, który będzie gęstszy i dużo przyjemniejszy w użyciu. 

Gdy będziecie gotowi, zacznij od stymulacji palcem wewnętrznej części odbytu. Zacznij od głaskania, delikatnego postukiwania i pulsacyjnych ruchów wokół odbytu.

Nie przerywaj dialogu ze swoim partnerem i cały czas go pytaj o to, jak się czuje i czy podoba mu się jedna czy druga czynność. Gdy Twój partner będzie na to gotowy, powoli wepchnij palec do środka.

Zwróć uwagę na oddech swojego partnera i przypomnij mu, żeby oddychał, w razie gdyby nagle przestał to robić. To pomoże mu się rozluźnić. Gdy partner będzie już gotowy do przejścia do kolejnego etapu, zacznij powoli eksperymentować z dodawaniem kolejnym palców. Pamiętaj tylko, żeby używać powolnych i rytmicznych ruchów i, w razie potrzeby, robić pauzy. 

Gdy przyjdzie kolej na penetrację

Gdy opanujesz już palcówkę, będziecie musieli porozmawiać o dildo. Opcji do wyboru będziecie mieli wiele – od kolorów, materiałów, kształtów, aż po jędrność.

A może wibrująca zabawka? Co powiesz o podwójnym dildo? Czy chcesz, żeby dildo wyglądało realistycznie? Świat dildo jest jeszcze nieodkrytą krainą, a więc przed Tobą jeszcze wiele odkryć. 

Bardzo ważne jest to, żeby zadawać pytania i rozmawiać ze swoim partnerem. Udajcie się wspólnie do sklepu z gadżetami dla dorosłych albo zróbcie zakupy online.

Gdy będziecie mieli wszystko kupione i Twój partner będzie całkowicie zrelaksowany, czas zacząć. “Na pieska” jest zazwyczaj najbardziej odpowiednią pozycją na początek. Możecie również eksperymentować z misjonarzem. Ważne jest, żeby robić to powoli i pozwolić swojemu partnerowi ustalać tempo. 

Róbcie pauzy i pytaj swojego partnera o jego odczuciach. Nie oczekuj, że Wasz pierwszy raz będzie przyjemny i szybki – po prostu ciesz się procesem. W razie czego – użyj większej ilości lubrykantu. Tak naprawdę będziecie musieli użyć około 3 razy więcej smaru, niż mogłoby się wydawać. 

Gdy będziecie się czuć trochę pewniej, spróbuj stymulować punkt P swojego partnera (taki odpowiednik punktu G u kobiet). Poczytasz o nim tu.

Bezpieczny seks

Każdy rodzaj seksu powinien być przede wszystkim bezpieczny, dlatego zabezpieczanie się jest tu priorytetem. Nie – nie zajdziesz w ciążę, jednak choroby przenoszone nie mają wyimaginowanych wakacji podczas seksu analnego i nawet uprawiając pegging możesz się nimi zarazić. Prezerwatywy to podstawa! 

Nie mniej ważną częścią całej zabawy jest odpowiednie czyszczenie zabawek przed i po stosunku – w ten sposób ograniczysz do minimum ryzyko zakażeń i infekcji.