Seks w stylu BDSM – co to jest?

BDSM jest dziś bardziej popularne niż kiedykolwiek. To powiedziawszy, wciąż istnieje wiele dezinformacji i wiele osób, choć zainteresowani, mogą nie być pewni, od czego zacząć. 

Na początek wyjaśnijmy jak się szyfruje BDSM. Jest to akronim oznaczający zniewolenie i dyscyplinę, uległość oraz sadyzm i masochizm – w zasadzie jest to ogólny termin na różne rodzaje zabawy, które często (choć nie zawsze) wymagają ustalonej dynamiki mocy. Stał się on też terminem uniwersalnym dla każdego rodzaju czynności seksualnej, która odbiega od pojęć waniliowego seksu. Mogą to być klapsy, zakuwanie w kajdanki, odgrywanie ról, cuckold, sporty wodne i wiele innych. 

Należy też pamiętać, iż nawet ostre BDSM i odgrywanie scen może nie obejmować rzeczywistej aktywności seksualnej. 

Niezależnie od tego, czy jesteś singlem i szukasz urozmaicenia, czy masz partnera gotowego do eksperymentowania, opowiemy Ci o tym, jak inni czerpią przyjemność z uprawiania tego typu seksu, ażebyś i Ty mógł zacząć swoją przygodę z BDSM

Poniżej osoby świadczące usługi seksualne, terapeuci i inni specjaliści od seksu dzielą się tym, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem zabawy.

Przeprowadź swoje małe śledztwo, czyli “BDSM – co to oznacza dla mnie”

Nie spiesz się. Najpierw przeczytaj parę artykułów, dowiedz się, czym jest to BDSM i co Cię w nim interesuje najbardziej. Na co jesteś gotowy już dziś, a czego być jeszcze nie odważyłbyś się robić. Warto też już na początku zwrócić uwagę na to, jak zachować bezpieczeństwo w tego rodzaju grach. 

Możesz także czytać książki na ten temat, uczestniczyć w warsztatach oraz odnaleźć swojego mentora BDSM online, który pomoże Ci wkroczyć pewnym krokiem do świata nowych doznań. 

Nie powinieneś wychodzić z domu i kupować zabawek, nawet jeśli nie masz pojęcia, jak ich bezpiecznie używać. Pierwszym i najważniejszym mięśniem, które należy ćwiczyć podczas ćwiczeń supresji, jest umysł.

Wybierz książki napisane na tematy, które do ciebie przemawiają. Znajdź zajęcia w swoim mieście, gdzie doszkolisz się na tematy, które Cię interesują. W końcu możesz też wyjść i poznać ludzi o podobnych poglądach – będziesz mógł nie tylko ich poznać, ale też wiele się od nich nauczyć. 

Komunikacja jest niezbędna

Dla wielu osób rozmawianie o seksie lub innych tematach erotycznych może być niezręczne, a nawet bardzo “niewygodne”. Ale nie ma sposobu, aby bezpiecznie zaangażować się w BDSM bez uczciwej, dorosłej rozmowy z partnerem (partnerami).

Musimy czuć się swobodnie rozmawiając o BDSM, jeszcze przed rozpoczęciem. Brzmi to jak banał, łatwy do wykonania, ale nasze społeczeństwo nadal ma poważne problemy z bezpośrednią rozmową o seksie, dlatego musimy zacząć od komunikacji. Musimy porozmawiać z naszymi partnerami o naszym doświadczeniu lub jego braku, pragnieniach, fantazjach i zabawnych obawach, które mogą nam blokować całkowite poczucie frajdy przy zabawie. Nie możemy także zapomnieć o naszych prawdziwych obawach dotyczących bezpieczeństwa, negocjacji, przestrzegania granic i zgody. 

Jeśli Ty lub Twój partner macie trudności z przeprowadzeniem takich rozmów, być może nie jesteście teraz gotowi na BDSM. Jeśli nie możesz rozmawiać o seksie, nie możesz prosić, udzielać ani oferować zgody, warto jest ten fakt przyswoić i o nim pamiętać. 

Zgoda jest najważniejsza

Jeśli obie strony nie są zgodne, to nie jest to BDSM. Jeśli jedna strona nie jest w stu procentach pewna co do swojej zgody, oznacza to tyle, iż będzie to postrzegane jako nękanie i jedna ze stron zostanie zraniona. 

Profesjonaliści przed spotkaniem się z nowym klientem na randki BDSM, upewniają się, że przeprowadzają jasną, szczerą rozmowę na temat zgody przed rozpoczęciem jakiejkolwiek gry.

Pytają, czy klienci mają jakieś granice, czy jest coś, co chcieliby, ażeby się z nimi wydarzyło, co robili wcześniej i co im się podobało. Co było ich dobrym, a co złym doświadczeniem. Dzięki takim informacjom są w stanie zagwarantować klientom najlepszą możliwą sesję. To samo możesz robić dla swojego partnera. 

Komunikacja + negocjacje = zgoda

Aby uzyskać odpowiednią zgodę, oboje musicie odłożyć na bok swoje indywidualne chęci i pomysły i komunikować się ze sobą, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje działań chcielibyście odkryć, a także te, których chcielibyście uniknąć.

Po uzgodnieniu podstawowych pragnień możecie oboje negocjować drobne punkty dotyczące tych pragnień. Po takiej rozmowie będziecie w stanie uzyskać listę zgodnych elementów do zabawy. Jeśli masz świetny pomysł po rozpoczęciu zabawy, zachowaj go do późniejszej dyskusji, gdy oboje będziecie w odpowiednim stanie umysłu i obydwoje wyrazicie odpowiednią zgodę. 

Błędne jest przekonanie o tym, iż naruszenie granic jednego, czy drugiego w trakcie zabawy jest tylko częścią procesu uczenia się, aby dowiedzieć się, co kto lubi, a czego nie. Nie jest. Granice należy ustalić za wczasu i obie strony powinny szanować je. 

Nie mniej ważne jest ustalenie bezpiecznego słowa. Aby uniknąć nieporozumień, bezpieczne słowa powinny na ogół być rzeczami, których nie można powiedzieć podczas seksu. Nawet słowa takie jak „nie” lub „stop” mogą być czasem źle interpretowane, jeśli zostaną użyte podczas zabawy. 

Bądź na bieżąco ze swoimi doznaniami, jak też z doznaniami swojego partnera

Kiedy poszerzasz swoje seksualne horyzonty, czasami spróbujesz czegoś nowego, tylko po to, aby dowiedzieć się, że tak naprawdę nie lubisz tej czynności. Nie ma w tym nic złego. Upewnij się tylko, że przekazujesz te informacje swojemu partnerowi i zachęcasz go do zrobienia tego samego.

Nawet jeżeli jesteście w najbardziej gorącym momencie swojej zabawy, poinformuj swojego partnera, jeśli coś nie jest ok. Nie ma znaczenia, czy wyraziłeś zgodę na to przy rozpoczęciu. Jeśli źle się z czymś czujesz, należy dać sobie przerwę lub całkowicie zatrzymać zabawę. 

Najgorszą rzeczą, jaką możesz zaserwować sobie i swojemu partnerowi jest to, że będziesz milcząco znosił coś, co się obrzydza lub z czym źle się czujesz. Jeśli chcesz się zrelaksować, dać sobie czas lub zmieniłeś zdanie co do pewnego elementu zabawy, należy o tym powiedzieć swojemu partnerowi głośno i wyraźnie. Jeśli czujesz się pewniejszą stroną zabawy, staraj się pytać partnera, jak sobie radzi. 

Zaczynaj powoli

Lepiej jest zanurzyć palec w basenie BDSM, aniżeli nurkować pełną głową do miejsca, o którym na początku nie masz zielonego pojęcia. W miarę upływu czasu i zwiększenia wygody obu stron, możecie poszerzać horyzonty. 

Możesz zacząć od waniliowego aktu seksualnego, który oboje uprawialiście wcześniej i uważacie za przyjemny i dodać do tego niewielki perwersyjne igraszki, takie jak pociąganie za włosy czy klapsy. Po tym możecie dodawać do seksu inne zachowania seksualne, które obydwojgu mogą potencjalnie wydawać się interesujące i przyjemne. Czasami dodawanie zbyt wielu rekwizytów i nowych działań naraz może prowadzić do zamieszania, a co za tym idzie – do rozczarowania. 

Nie zapomnij o uczuciu bezpieczeństwa i opieki

W świecie BDSM “opieka” odnosi się do komfortu fizycznego i emocjonalnego lub uwagi wymienianej między partnerami po intensywnym doświadczeniu seksualnym. Może obejmować oferowanie partnerowi wody, przekąski lub miłych słów. Może to wiązać się z opieką nad skaleczeniami lub innymi obrażeniami odniesionymi przez partnera (pomyśl o bolącym tyłku po klapsie).

Obie strony potrzebują sporo opieki. Ważne jest, aby partner czuł się opiekowany zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie, więc warto zapytać o to partnera jeszcze przed interakcją. Co sprawia, że czuje się komfortowo, jakie formy “opiekowania się” nim preferuje. Perwersja to taniec (przynajmniej) dwóch osób, w którym każda ze stron zasługuje na opiekę. 

Możesz również wykorzystać ten czas na podsumowanie doświadczeń seksualnych: jak to się ma do Twoich oczekiwań? Co ci się podobało lub nie podobało?

Często ludziom może się wydawać odgórnie, że podoba im się perwersja i BDSM, jednak gdy przychodzi co do czego, okazuje się, że wszystko nie było tak ekscytujące, jak wydawało się, że będzie, lub czasami czują się nawet zawiedzeni. Pamiętaj, aby po seksie porozmawiać o tym ze swoim partnerem i zastanowić się wspólnie, co poszło nie tak. 

BDSM to nie zawsze zadawanie bólu

Oczywiście niektóre działania BDSM, takie jak biczowanie lub chłosta, mogą wiązać się z bólem fizycznym, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Chociaż wymiana bólu jest z pewnością częścią (szczególnie sadomasochizmu) działań BDSM nie chodzi tu o zadawanie bólu, a raczej o podejmowanie działań w celu zmiany odczuć i dodania nowości do życia seksualnego. 

I najważniejsze – to, że “jara” Cię BDSM, krępowanie i otrzymywanie od partnera klapsów podczas seksu, nie oznacza wcale, że coś jest z Tobą nie tak. Każdy, niezależnie od swojej historii czy przeżyć, może być zainteresowany wypróbowaniem BDSM. Nie oznacza to wcale, że doświadczyłeś jakiejkolwiek traumy seksualnej czy masz jakiś głęboko zakorzeniony problem psychologiczny. 

Powtarzam – zaangażowanie w alternatywne zachowania seksualne nie oznacza żadnego zaburzenia zdrowia psychicznego ani historii traumy. Istnieje wiele form ekspresji seksualnej, a tego rodzaju pragnienia są o wiele bardziej powszechne niż przypuszcza opinia publiczna. 

Jeśli myślenie lub mówienie o grze związanej z BDSM wywołuje u Ciebie poczucie wstydu, możesz zaufać przyjacielowi lub partnerowi. Możesz też spotkać się z terapeutą w celu umówienia tego problemu. Terapeuta może Ci pomóc rozłożyć na czynniki pierwsze Twoje obawy i przekonania, co zapewni Ci większy komfort w rozmowach z partnerem. 

Lubisz ostrą zabawę? Oto 3 sposoby na seks w stylu BDSM

Słyszałam, że interesują Cię ostre zabawy seksualne i uwielbiasz lekkie BDSM w sypialni. Cóż, trafiłeś we właściwe miejsce. Dziś opowiem Ci o zabawnych i lekko bolesnych zabawach i grach BDSM do odkrycia ze swoim kochankiem. 

A więc – lekcję pt. “BDSM dla początkujących” zaczynamy!

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Tyle razy na tym blogu omawialiśmy kwestie bezpieczeństwa i tego, jak ważna jest obustronna zgoda, że tym razem daruję to sobie. Mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy ludźmi myślącymi i nie robimy głupot. Ważne jest rozumieć to, iż w kwestiach związanych z ostrym seksem i zabawą typu BDSM obustronna zgoda jest szczególnie ważna, a więc zapytaj swojego partnera, czy naprawdę nie ma nic przeciwko. 

Zadawanie bólu i inne praktyki BDSM są cholernie seksownym sposobem na spędzanie wieczorów, ale tylko i wyłączni wtedy, gdy oboje się co do tego zgadzacie. W przeciwnym razie proszę o zakończenie zabawy tak szybko, jak to tylko możliwe. 

Słownik BDSM: słowa bezpieczeństwa

Wiele osób obawia się, że używanie bezpiecznych słów lub inaczej “słów bezpieczeństwa”, więc jest to świetna gra, która zachęca do używania ich podczas seksu. Podstawowymi zasadami BDSM są zgoda, granice, zaufanie, szacunek i komunikacja. To ćwiczenie ma na celu ustalenie i określenie ich między partnerami, co umożliwi im bezpieczną i świetną zabawę. Razem ustalcie jakie słowo będzie waszym słowem bezpieczeństwa. Wybierając je sobie jeszcze w grze wstępnej zaoszczędzicie sobie niezręcznych sytuacji potem. 

Polecam system semafora. Oto podstawowa struktura sygnalizacji świetlnych, którą można zastosować w swojej sypialni:

Zielony – użyj tego słowa, aby zakomunikować drugiej osobie, że podoba jej się to, co robisz i prosisz o więcej

Żółty – Zabawa powinna być wstrzymana, potrzebna jest krótka narada. Po rozmowie możecie kontynuować zabawę. 

Czerwony – Zabawa powinna być wstrzymana natychmiast, osoba wymaga opieki i ciepła. 

Zdecydowanie polecam również dodanie:

Czarny – Szybkie zatrzymanie się, gdy osoba nie ma czasu na rozmyślanie i musi być szybko “usunięta” z danej sytuacji, swojego rodzaju emocjonalne pogotowie. 

Słowa bezpieczeństwa są kluczowe w zabawach typu BDSM czy ostry seks. Ważne jest, aby osobą dominująca mogłaby ufać osobie uległej, że ta w odpowiednim czasie zakomunikuje jej, że coś jest nie tak, tak samo jak osoba uległa musi czuć bezgraniczne zaufanie do dominanta. 

Demonstracja zabawek, czyli pokaż mi swoje kajdanki

Ta gra jest świetną zabawą. Ułóż wszystkie swoje zabawki na łóżku lub stole. Oto mały zestaw BDSM dla początkujących: bat, linijka, wiatraczek, szczotka do włosów, dildo, zaciski, silikonowa szpatułka. Następnie zaproś swojego partnera i pokaż mu wszystkie zabawki i zapytaj o to, czy chce je razem wypróbować. Jeśli zgodzi się, poproś go o to, żeby oceniał każdą zabawkę w skali od 1 do 10. Przewiąż opaskę tak, żeby Twój partner nie widział nic, każ mu się położyć wygodnie na łóżku. 

Ta zabawa i ocenianie każdej zabawki daje Ci świetną okazję do zrozumienia preferencji swojego partnera i jego progu odczuwania bólu. Jest to też świetny moment na próbę zrozumienia, czy lubisz rolę dominującą, czy też wolisz być uległą. 

Ostrzejsze przebieranki

Nie wyobrażamy sobie tematyki BDSM bez przebieranek. Właśnie od przebieranek warto jest rozpocząć swoją przygodę z zabawą w dominację i uległość. Bo w końcu zabawy z odgrywaniem ról nie są zarezerwowane wyłącznie dla ludzi uprawiających waniliowy seks. To też świetna zabawa dla osób lubiący sadomasochizm. Pomyśl o swoich ulubionych seksownych scenariuszach, a następnie w kreatywny sposób pomyśl jak sprawić, żeby zabawy te były bardziej bolesne. Oto kilka na dobry początek: 

  • Tatuś/Mamusia/Opiekun/Opiekunka karze klapsami niegrzeczne dziecko
  • Niegrzeczne zwierzę, które będzie miało prawdziwe kłopoty
  • Pirat porywa osobę dla okupu i karze tę osobę za każde wypowiedziane słowo

Najważniejsze jest to, ażeby dobrze się bawić i być kreatywnym. Ostry seks to świetna zabawa i dobra okazja na to, ażeby poznać swoich partnerów od innej strony, a uprawiając BDSM warto jest eksperymentować i poznawać siebie i swoje preferencje seksualne.

BDSM dla początkujących: skóra i lateks

Fetysze są w dalszym ciągu w wielu społecznościach tematem tabu, ale nie na Erodate! Ostatnio na przerwie obiadowej rozmawialiśmy w redakcji właśnie o tym i doszliśmy do wniosku, że dzięki obecności fetyszu w życiu seksualnych lepiej poznajemy siebie i swoją seksualność. 

I choć dla niektórych osiąganie satysfakcji seksualnej poprzez seks w miejscach publicznym jest czymś całkowicie normalnym, a inni uwielbiają bondage sex, to fetyszy seksualnych jest tak dużo, jak dużo osób kochających seks. Wśród popularnych fetyszy najczęściej spotykane są oczywiście BDSM i bondage. Przebieranie się i uprawianie ostrego seksu podnieca ponad 19% ankietowanych osób, co jest naprawdę imponującą liczbą. 

Nasz zmysł dotyku jest główną częścią większości fetyszów i zainteresowań seksualnych. Jesteśmy dotykowymi stworzeniami i wielu z nas nie może się oprzeć gładkości lateksu i skóry. Jest to fetysz, który cieszy się powszechnym zainteresowaniem i zyskuje coraz większą popularność każdego dnia. Skóra jest cholernie seksowna i na swój sposób elegancka, a fetysz ten stawia modę w nowym i nieznanym dotąd świetle. 

Mam przyjaciela, który kocha lateks. Jako że w ekipie znajomych uchodzę za swojego rodzaju terapeutę seksualnego, wielu moich znajomych chętnie dzieli się ze mną swoimi fantazjami i fetyszami, dlatego też Arek często wysyła mi foty kobiet w gładkich, ciasnych strojach w lateksie – twierdzi, że oglądanie kobiet przebranych w obcisły i połyskujący materiał jest dla niego prawdziwym bodźcem seksualnym. 

Choć uwielbiam fakt, że tak chętnie może on się dzielić swoimi pragnieniami, nie jest to mój ulubiony fetysz. Jednak zdjęcia lasek w obcisłych kostiumach są seksowne i na swój sposób inspirujące. Dlatego też stwierdziłam, że chcę się dowiedzieć więcej o tym, czym tak naprawdę jest ten fetysz. 

Skóra i lateks – czym jest ten fetysz?

To dość oczywiste. Jest to odczuwanie pociągu i atrakcji do osób noszących ubrania wykonane z tych materiałów, a w niektórych przypadkach jest to pociąg do tych materiałów (czyli niekiedy podniecasz się na myśl o materiale, a nie osobie ubranej w ten materiał). 

Niektórzy są zdania, że fetysz ten nie ogranicza się tylko ubiorem i obejmuje wszystko, co może być wykonane ze skóry, włącznie z zniewoleniem, biczami, chłostami i innymi narzędziami BDSM. 

Fetysz ten może też wiązać się z fetyszem dominacji i chęcią kontrolowania ruchów lub ubioru osób uległych. W przypadku lateksu główną atrakcją jest tu szczelność i ograniczenie ruchów osoby przebranej w ciuchy wykonane z tego materiału. 

Gdy spytałam Arka co go podnieca najbardziej, powiedział, że podoba mu się zarówno estetyka lateksu, jak też poczucie uległości/dominacji związane z zakładaniem tego typu ciuchów, zadawanie bólu i jego odczuwanie (oczywiście w granicach rozsądku i zgody obu partnerów) oraz uprawianie seksu z osobą, której ruchy są ograniczone przez ten materiał. 

Jak “wykonywać” ten fetysz?

Akcesoria niezbędne do praktyk BDSM: Skóra

Według wielu rankingów fetyszystów, “sympatia” do skóry jest jednym z najczęstszych fetyszów i zajmuje 5 miejsce w ogólnoświatowych rankingach. Ludzi podniecają ubrania i zabawki wykonane ze skóry, jak też inne gadżety i to, że skóra jest uważana za materiał “niegrzeczny” i “drapieżny”, a jak wiemy, dominacja i uległość jest czymś, co podnieca spory procent naszego społeczeństwa (szczególnie po tym, jak do kin wszedł film 50 Twarzy Greya). 

Innych podnieca to, gdy druga osoba zakłada na siebie skórzane gorsety. Wiele sposobów wiązania wiąże się z wykorzystaniem skórzanych narzędzi i gadżetów. Popularne są różnego rodzaju pasy, paski i opaski. Często zapach skóry wystarczy, ażeby porządnie kogoś nakręcić i wprowadzić kogoś w stan podniecenia seksualnego. 

Akcesoria niezbędne do praktyk BDSM: Lateks

Dzięki lateksowi możesz cieszyć się jego wyglądem, odczuciem związanym z dotykiem go, możesz się podniecać zarówno z partnerem, jak i solo. Może to być wszystko od ubrania i dodatków, po zabawki i gadżety wykonane z tego materiału. 

Lateks może intensyfikować dotyk, a więc może być przydatny przy urozmaicaniu zabaw w sypialni, może też pomóc w odkrywaniu nowych sposobów doznań związanych z dotykiem. 

Należy pamiętać o paru “ale”. Po pierwsze – lateks może ciągnąć Twoją skórę, a więc zakładanie ciuchów wykonanych z tego materiału może wymagać od Ciebie umiejętności. Dodatkowo niektóre osoby mają alergię na lateks, dlatego trzeba na to uważać. 

Skąd mam wiedzieć, czy kręci mnie skóra i lateks?

Podobnie jak w przypadku niemal wszystkich fetyszów, sprawdzenie tego, czy podnieca Cię skóra i lateks wymaga wypróbowania tego na własnej skórze (haha!). Jeśli na przykład pociąga Cię pornografia BDSM i odgrywanie ról, zwróć uwagę, czy skóra odgrywa jakąkolwiek rolę w wyborze oglądanych przez Ciebie filmów. Jeśli chcesz się dowiedzieć co sądzisz o lateksie, udaj się do sklepu z gadżetami dla dorosłych, przyjrzyj się lateksowym strojom, dotknij lateksowe gadżety erotyczne i sprawdź, czy Cię podniecają. 

Jeśli marzysz o tym, żeby Twój partner/partnerka przebrali się w stroje wykonane ze skóry lub lateksu, porozmawiaj z nim o tym. Jeśli nie są oni przyzwyczajeni do hardkorowego seksu, nie zaczynaj rozmowy od najbardziej intensywnych fantazji i nie pokazuj najostrzejszych obrazów. 

W ten sposób możesz ich przestraszyć i zniechęcić do wypróbowania czegokolwiek nowego. Najlepiej jest zacząć od zakupów w sex shopie lub udania się do sklepu ze skórzanymi ciuchami i dopytania się, co o tym sądzą i czy podnieca ich to (chociażby minimalnie). 

Arek twierdzi, że nie raz spotykał kobiety, które tak samo podniecało zakładanie lateksowych i skórzanych ciuchów – jedna z jego partnerek ponoć osiągnęła satysfakcję seksualną tylko dzięki temu, że ten założył na siebie strój rodem z lochów BDSM i przejął on rolę dominująca. 

Jeszcze raz podkreślam – rodzajów fetyszy jest wiele, a tylko i wyłącznie wypróbowanie ich pozwoli Wam zrozumieć to, czy podnieca Was jeden czy drugi fetysz. 

Jeśli szukasz osób, które interesują się skórą i lateksem, zawsze możesz znaleźć takie osoby na Erodate. Wystarczy, że odpowiednio opiszesz swoje fetysze i zainteresowania w opisie. Sporo jest tu osób, które uwielbiają perwersyjny seks.