Tantra od początku: Jak uprawiać seks tantryczny?

Czasami w seksie chodzi tylko o klapsy, podgryzanie partnera i to, żeby wszystko trwało nie dłużej niż 10 minut. Oto przeciwieństwo tego – seks tantryczny. Jest to długi, powolny i “łączący dusze” seks, który jest seksownym i niesamowitym doświadczeniem.

Prawdopodobnie nie raz obiło Ci się o uszy “tantryczny seks” czy “tantra”. Sex tantryczny istnieje na ziemi od tysięcy lat i wywodzi się z tych samych nauk, co joga. 

Spis treści

Na czym polega seks tantryczny?

Tantra to starożytna hinduska praktyka aktu seksualnego, przekładająca się na ekspansję energii i rozciąganiu świadomości, która promuje głębszą intymność przy użyciu ćwiczeń oddechu, wolniejszego dotyku i opóźnianego orgazmu.

Jest to praktyka nie koncentrująca się na orgazmie, co za tym idzie, może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą odczuwać lęk przed osiągnięciem przedwczesnego orgazmu lub nie osiągnięcia go wcale.

Mówi się, że nie ma żadnych zasad co do uprawiania tego rodzaju seksu, jednak sednem tantry są rytuały seksualne, które wprawiają Cię w odpowiedni nastrój i pomagają w nawiązaniu kontaktu z partnerem. Co jest ważne? Skupienie się na partnerze i tym, co się dzieje tu i teraz.

Tantra może pomóc mężczyznom cierpiącym na przedwczesny wytrysk, ponieważ spowalnia sam proces uprawiania seksu, tym samym eliminuje stres.

Dla kobiet natomiast seks tantryczny może pomóc odpowiednio się zrelaksować i budować napięcie jak też przyspieszyć osiągnięcie orgazmu. Ma to pozytywny wpływ nie tylko na seks, ale też na ogólne relacje z partnerem, jako że poprawia to intymną komunikacją pary.

Choć orgazmy nie są tu celem, to „orgazmy tantryczne” są często określane jako doświadczenia transcendentalne. Kto by nie chciał doświadczyć czegoś takiego, co nie? Jak, do cholery, się do tego zabrać?

Na początku warto jest porozmawiać ze swoim partnerem i upewnić się, że jest to coś, co interesuje też jego. Jeśli Twój partner nie jest przekonany, opowiedz mu o zaletach seksu tantrycznego – głębsza intymność, pasja, bardziej satysfakcjonujący seks. Gdy obydwoje będziecie chętni do zgłębiania sztuki seksu tantrycznego – zacznijcie włączać niektóre ćwiczenia do swojej rutyny seksualnej.

seks tantryczny

Odpowiedni nastrój do sexu tantrycznego

Tu wszystko zależy od Was. Możecie tworzyć odpowiednią atmosferę za pomocą świec, odpowiedniej muzyki, kadzideł. Najważniejsze jest to, abyście obydwoje odczuli, iż seks jest czymś wyjątkowym i różniącym się od szarej codzienności.

Zacznij od oddechu

Podobnie jak w przypadku jogi, tantra zaczyna się od i koncentruje wokół oddechu. Oto ćwiczenie na początek: weź głęboki wdech przez nos. Podczas wdechu napełnij brzuch powietrzem.

Następnie zrób powolny wydech. Skąd masz wiedzieć, że oddychasz w odpowiedni sposób? Połóż ręce na brzuchu. Czy czujesz, że wypychasz go podczas wdechu, a podczas wydechu wraca od do swojej “normalnej” pozycji?

Jeśli tak – to świetnie Ci idzie i nauczyciele tantry byliby z Ciebie dumni!

Gdy ta technika oddychania będzie czymś całkowicie “naturalnym”, możesz zacząć korzystać z niej w łóżku. Najważniejsze jest to, ażeby się nie spieszyć.

sex tantryczny

Nawiąż kontakt wzrokowy

Kontakt wzrokowy pomoże ci poczuć bliskość z partnerem podczas seksu. Zarówno kobieta i mężczyzna w ten sposób odczują głębszą intymność i pozwoli im to na lepsze “połączenie się”.

Następnym krokiem jest masaż

Czy zdarzyło Ci się masować swojego partnera? Może to być niezła zabawa erotyczna. Poproś swojego partnera o masaż stóp przez dwie minuty. Następne dwie minuty przeznacz na robienie tego, o co poprosi Cię Twój partner.

Ważne jest to, ażeby sygnalizować swojemu partnerowi, co robi dobrze, a co mógłby robić inaczej (żeby seks okazał się jeszcze przyjemniejszy). Jest to sposób na uczenie się tego, co bardziej, a co mniej podnieca partnerów i najlepszy sposób na to, ażeby zostać najlepszym z możliwych kochanków.

Zwróć uwagę na ruch swojego ciała

Pomyśl tylko jak to jest ruszać ciałami razem. I staraj się nie oceniać tego, co się dzieje i nie porównywać niczego z poprzednimi doświadczeniami. Najważniejsze jest to, ażeby skupić się na chwili obecnej.

Nie myśl o orgazmie. Musisz zrezygnować z myślenia, a to wymaga doświadczenia. Dzięki skupieniu się na tym, co odczuwasz w danej chwili, jesteś w stanie w pełni poczuć orgazm, gdy ten nadejdzie.

jak uprawiać seks tantryczny

Jak uprawiać seks tantryczny – Pozycja Yab Yum

Istnieje tradycyjna pozycja tantryczna zwana „yab yum”, która może pomóc połączyć energię z partnerem w celu osiągnięcia jeszcze potężniejszego orgazmu. Poproś partnera, aby usiadł na podłodze ze skrzyżowanymi nogami. Stojąc twarzą do niego, usiądź na nim i zarzuć swoje nogi za jego tułów.

Choć jest to pozycja “typowo tantryczna”, każda pozycja może być równie dobra, jeśli tylko czujesz się w niej wystarczająco komfortowo.