Spanie bez bielizny, a zdrowie Twojej pochwy

W naszych kalendarzach coraz więcej jest świąt nietypowych – na świecie obchodzimy Dzień bez bielizny, Dzień bez stanika czy też Dzień bez majtek. Czy obchodzenie tych świąt i chodzenie bez majtek może mieć jakikolwiek pozytywny wpływ na nasze zdrowie? Otóż, zdaniem ekspertów, tak!

Choć wiele z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez majtek, a brak bielizny w miejscu publicznym uważa za przejaw niewyobrażalnej odwagi, to są miejsca, gdzie warto z bielizny z rezygnować i (zdaniem ekspertów) miejscem, które bielizna ma omijać szerokim łukiem jest … łóżko! I choć chodzenie bez bielizny nie każdy z nas może sobie wyobrazić, to przecież spanie nago nie wydaje się być niewłaściwe czy perwersyjne, co nie?

Zalety spania bez majtek – dlaczego warto spać bez majtek?

Coraz częściej lekarze zalecają spanie bez majtek, szczególnie latem. Wszystko to za sprawą pocenia się latem, gdy temperatura w nocy nie pozwala nam spać bez nadmiernego pocenia się. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie jest Ci jakoś specjalnie ciepło, to pamiętaj, że temperatura w Twoim kroczu jest o 5-7 stopni wyższa, a więc bardzo prawdopodobne jest to, że się spocisz. 

Co z związku z tym? Otóż ciepło i pot będzie zatrzymane “tam na dole” dzięki bieliźnie, co może nie tylko powodować podrażnienia, ale też prowadzić do powstawania infekcji drożdżakowych, a tego chyba żadna z nas nie lubi. A więc może warto spać nago, nawet jeśli wcześniej tego nie robiłaś?

Spanie bez majtek – dlaczego warto jest wypróbować spanie bez bielizny

Według badań korzyści spania bez bielizny to nie tylko poprawa samopoczucia, zwiększenie się pewności siebie czy pogłębienia intymności w związku. Zdaniem niektórych ginekologów spanie nago zmniejsza też ryzyko infekcji intymnych! W badaniu przeprowadzonym w roku 2017 brało udział 90 kobiet, które skarżyły się na nawracające infekcje intymne. Grupa badaczy zaproponowała im przez następne parę tygodni spać bez majtek – ich zdaniem jako że okolice intymne są dotykane przez materiał majtek, może on podrażniać nasze okolice intymne, jak też przyczyniać się do tego, żeby bakterie i grzyby rozmnażały się w szalonym tempie. Takie “wietrzenie” miało pomóc kobietom nie tylko lepiej spać, ale też polepszyć ogólną “kondycję pochwy”.

Twoja pochwa lubi spanie bez majtek, więc daj jej pooddychać!

Wyniki badań zaskoczyły wszystkich. Jak się okazało, aż 78% kobiet zauważyło znaczne polepszenie się ogólnego zdrowia pochwy. Aż 65% kobiet przestało czuć objawy takie jak swędzenie pochwy oraz w okolicach odbytu, 81% badanych stwierdziło też, że rezygnując z majtek i wkładek higienicznych na noc czuły się bardziej wyzwolone, a po badaniu ginekologicznym aż u 88% badanych kobiet nie znaleziono jakichkolwiek (nawet śladowych ilości) bakterii i grzybów w okolicach intymnych. Tak więc – spanie nago po prostu działa – nie tylko zmniejsza ryzyko infekcji miejsc intymnych, ale i pomaga nam się czuć o wiele lepiej!

A co, jeśli spanie nago nie jest dla mnie?

Choć wiele osób nosi bieliznę do spania przez całe życie i nigdy nie miało problemów ze swędzeniem lub stanami zapalnymi, to nie jest to wystarczająco dobra wymówka, ażeby nie zmieniać swoich nawyków na lepsze. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie spania bez majtek, to wybieraj te, które są w 100% wyprodukowane z bawełny. Koronkowe stringi być może ładnie wyglądają, ale nie nadają się one do spania. 

Zalety spania bez majtek

A więc, czy zdołałam przekonać Cię, że spanie w majtkach przestało być modne w tym roku? Czy już wiesz, że możesz spać nago i czuć się przy tym cholernie seksownie? Jeśli nigdy nie zdarzyło Ci się spać bez majtek, to czemu miałabyś tego nie wypróbować? Być może będzie Ci wygodniej, niż sądzisz i zrezygnujesz ze spania w majtkach na zawsze! A oprócz komfortu zmniejszysz ryzyko problemów zdrowotnych, co jest miłym bonusem, co nie?!  A więc, czy dobrze zrozumiałam i od dziś śpisz nago? Jeśli tak – to witaj w klubie! Dziewczyny bez bielizny – jednoczmy się!