Dlaczego chodzenie bez majtek jest zdrowe?

Ściągać majtki, czy ich nie ściągać? Takie pytanie zadane przez Shakespeare’a uratowałoby czasopisma kobiet, które na przestrzeni lat debatowały o tym, czy kobiety powinny zakładać te niewygodne koronkowe majtki, czy jednak zdrowsze dla naszych intymnych partii jest „wietrzenie” ich raz na jakiś czas. 

Niektórzy zachodzą ze swoimi opiniami tak daleko, iż twierdzą nawet, że niezakładanie bielizny może grozić problemami zdrowia seksualnego. 

Dla jednych wychodzenie z domu bez bielizny jest oznaką pewnego rodzaju rozwiązłości, inni widzą w tym nie mniej, nie więcej – tani trik marketingowy lubiany przez gwiazdy w okolicach roku 2010. 

Tak naprawdę wychodzenie z domu bez bielizny to nic aż tak nadzwyczajnego, głównie dlatego, że nie nie musisz o tym mówić ani jednej osobie – możesz przecież chodzić bez bielizny w pracy, a nawet udać się na impreze bez bielizny i nikt o tym nie musi wiedzieć!

Wiele kobiet uważa nawet, iż mała tajemnica w postaci braku bielizny potrafi dodać pewności siebie, której czasami brakuje każdej z nas, a jeśli już raz na jakiś czas wychodzisz z domu bez bielizny, to może warto pójść o krok dalej i udać się na plażę nudystów?

Jest to przede wszystkim wygodne

Najważniejszym powodem, dla którego raz na jakiś czas warto jest wyjść z domu bez bielizny jest fakt, że chodzenie bez majtek jest po prostu wygodne! Ty, Twoja pochwa i Twoje spodnie (ewentualnie spódniczka) spędzają razem czas – trzej muszkieterowie popijający winko, jak starzy dobrzy przyjaciele. 

Nie ma absolutnie żadnego związku między brakiem bielizny na co dzień a infekcjami

Może wydawać się, że Twoja naga pochwa ociera się o wnętrze Twoich spodni, tworząc idealną pożywkę dla bakterii, ale ta teoria już dawno została obalona. 

Nie ma żadnych badań naukowych sugerujących bezpośrednią korelację między brakiem majtek na Twojej pupie, a zakażeniami, takimi jak bakteryjne zapalenie pochwy lub zakażenia drożdżakowe.

Wychodzenie na dwór bez majtek może w pełni zapobiec zakażeniom

Jeżeli jesteś skłonna do podrażnień i często swędzi Cię „tam na dole”, ginekolodzy zalecają pominięcie bielizny. Parę lat temu przeprowadzono badanie, którego wyniki sugerowały, że przewiewanie swoich delikatnych partii zmniejszy to uczucie dyskomfortu. 

Jeżeli zrzucanie bielizny w ciągu dnia wydaje Ci się być zbyt odważne, spróbuj robić to w nocy. Pochwy są wilgotne i owłosione, więc dodanie warstwy (w postaci bielizny) może jeszcze pogorszyć sytuację. 

Gdy Twoja pochwa jest stale „pokryta” warstwami materiałów, stwarza to idealne środowisko do rozwijania się bakterii i drożdży, dlatego zrzucenie majtek jak najszybciej wcale nie jest takim głupim pomysłem!

Koniec z widoczną linią majtek! 

Wszyscy byliśmy świadkami tego zjawiska: kobieta w ciasnych, jasnych spodniach, która w pośpiechu zapomina o tym, że z rana założyła wściekło-czerwone figi, przez co cały świat widzi ich kolor, kształt i zarys. Czy ktoś rzeczywiście może być aż tak nieświadomy? 

Nie ma nic bardziej krępującego niż przerażająca, widoczna linia majtek. Rozwiązanie? Gdy nie zakładasz żadnych majtek wychodząc z domu, możesz być pewna, że takowa sytuacja Ci się nie przydarzy. Zachowaj jednak ostrożność – nie będziesz zabezpieczona przed „kopytem wielbłąda”!

Zapomnij o majtkach wciskających się w Twój tyłek

Byłaś kiedykolwiek w sytuacji, w której wydawałoby się, że wyciągasz majtki z najgłębszego rowu? Albo gorzej – czy kiedykolwiek byłaś na spotkaniu biznesowym albo na koncercie, podczas którego nie miałaś jak wyciągnąć majtek i ulokować ich na właściwym miejscu? 

Brak majtek pozwala Ci na zawsze uniknąć krępujących sytuacji społecznych, podczas których musisz ukrywać się w kącie, ażeby wyciągnąć je z pupy (co czasami jest cholernie niewygodne). Jeżeli to nie jest argumentem przetargowym, nie mam pojęcia, co innego mogłoby być. 

Jeżeli kiedykolwiek będziesz zmuszona wyjść bez majtek – będziesz już do tego przyzwyczajona. 

Być może kiedyś w życiu będziesz w sytuacji, w której strój będzie wymagał od Ciebie pozbawienia się majtek i wyjścia z domu bez bielizny. Nie ma lepszego sposobu na przygotowanie się do tego momentu, niż ciągłe wychodzenie z domu bez niej! 

Spójrz na niektóre z gwiazd, których sukienki z niepraktycznymi wycięciami zmusiły je do rezygnacji z bielizny na fantazyjne wydarzenie. Dla tych z nich, które nigdy wcześniej nie wychodziły z domu bez bielizny, musiało to być cholernie krępujące. 

Dla tych jednak, które są przyzwyczajone do uczucia przyjemnego podwiewania, był to prawdopodobnie „dzień jak codzień”. Pamiętam swoją studniówkę i piękną, białą sukienkę. 

Gdyby nie fakt, że miałam wtedy zaledwie 18 lat, wybrałabym się na tą imprezę bez zakładania majtek. Zamiast inwestowania w bieliznę, zainwestowałabym w dobry wosk. 

Poczujesz się bardziej seksowna

Niektóre dziewczyny czują się seksownie w pasującym zestawie bielizny koronkowej, ale co jest bardziej seksowne i bardziej ryzykowne niż bycie całkowicie nagą pod tymi dżinsami? 

I ten mały sekret, który masz ze sobą, mocno podbuduje Twoją pewność siebie, gdy będziesz rozmawiać ze współpracownikami, profesorami, przyjaciółmi i facetem, w którym się zakochałaś.

Twój facet nie będzie miał absolutnie nic przeciwko

Być może w Twoim związku warto by było pokręcić emocje w dziale seksualne, a może pieprzycie się jak dzikie zwierzęta i po prostu chcesz dodać większej pikanterii, ażeby nakręcić swojego faceta jeszcze bardziej.  

Pozwól mu wiedzieć, iż nie zakładasz bielizny i obserwuj to, jak rośnie jego pożądanie. Możesz go męczyć jeszcze bardziej – szepnij mu to do ucha, gdy będziecie w miejscu publicznym, a on nie będzie mógł z tym nic zrobić (dobrym miejscem jest na przykład impreza). Oficjalnie staniesz się jedyną osobą w jego głowie przez całą noc.

Twoje spodnie będą wyglądać na Tobie jeszcze lepiej

Czy są jakieś pary majtek, których nie można nosić z niektórymi parami spodni, ponieważ sprawiają, że spodnie leżą na Tobie inaczej? Nie mogę nosić bielizny z pełnym pokryciem z wieloma dżinsami; bielizna dodaje tak grubą dodatkową warstwę, że moje dżinsy są za ciasne. 

Czuję się o wiele lepiej w dżinsach, kiedy noszę stringi, a jeszcze lepiej, kiedy nie zakładam żadnych majtek. Jeżeli częściej będziesz wychodzić z domu bez bielizny, nie będziesz musiała się martwić o to, jaką dobrać w przypadku konkretnych par spodni. 

I prawdopodobnie mogłabyś sobie pozwolić na zakup dżinsów w mniejszych rozmiarach, co oczywiście byłoby niesamowite. 

Odczujesz przypadkowe wybuchy przyjemności 

Szew spodni biegnie wzdłuż Twojej pochwy i może wywołać ciekawe wrażenia w ciągu dnia. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy nosisz dżinsy, gdzie szwy są tak grube, że wiercenie się na krześle może Cię pocierać w zły (albo jakże dobry) sposób. 

Może to skutkować jakże przyjemnymi falami nieoczekiwanego ciepła. Kiedy tak się stanie, uśmiechnij się subtelnie do siebie i przyjmij to. To z pewnością sprawi, iż dzień będzie się wydawał jeszcze lepszy. 

Czasami jest to potrzebne

Jeśli zabrakło Ci czystej bielizny i jesteś zbyt leniwa, aby zrobić pranie, nie myśl nawet o powrocie do brudnej kosza i przyniesieniu zużytej pary. Zamiast tego po prostu wyjdź z domu bez bielizny. 

Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie, niż teraz. 

Korzyści płynące z wychodzenia z domu bez bielizny

Choć międzynarodowy dzień bez stanika i dzień bez majtek należą do kategorii świąt nietypowych, to chyba każdemu z nas przynajmniej raz w życiu zdarzyło się wyjść z domu bez majtek. 

Ogólnie rzecz biorąc, wychodzenie z domu i spanie bez bielizny ma swoje korzyści, o których większość z nas pewnie nie ma pojęcia. Przedstawimy Wam niektóre z powodów, dlaczego warto jest wychodzić z domu zapomniawszy o pewnej części garderoby. 

Brak bielizny i korzyści dla kobiet

Brak bielizny może zmniejszyć ryzyko rozwoju infekcji 

Candida, bakteria odpowiedzialna za infekcje drożdżowe, rozwija się w ciepłym i wilgotnym środowisku (czyli w naszych okolicach intymnych). Noszenie ciasnej bielizny lub bielizny, która nie jest wykonana z bardziej przewiewnych materiałów, takich jak na przykład bawełna, może zatrzymywać wilgoć w okolicy narządów płciowych i w ten sposób ułatwić bakteriom rozmnażanie się. 

Nie ma badań mówiących o tym, że brak bielizny zapobiega tego typu infekcjom, a więc najbezpieczniej będzie po prostu upewnić się, iż bielizna którą zakładasz jest wystarczająco luźna i wykonana z przewiewnych materiałów.

Jeśli natomiast nie damy rady przekonać się do chodzenia bez majtek, to rozważ przynajmniej spanie nago. Spanie bez majtek pozwoli Twojej pochwie odpocząć i oddychać, co zmniejszy ryzyko występowania niechcianych infekcji. 

Brak bielizny może pomóc w zmniejszaniu nieprzyjemnego zapachu pochwy i ogólnego dyskomfortu

Kiedy pot i nadmiar wilgoci jest “uwięziony” w okolicach narządów przez bieliznę, może tam na dole zacząć dziwnie pachnieć. 

Brak bielizny sprawi, że:

  • Pot w okolicach warg sromowych bez problemu wyparuje
  • Ograniczy nieprzyjemne zapachy do minimum
  • Zmniejszy otarcia nasilone przez wilgoć
  • Chroni srom przez urazami i otarciami

Ciasna bielizna wykonana ze sztucznych tkanin może ocierać i podrażniać wargi sromowe i skórę wokół nich. Może to uszkodzić tkankę i narazić Cię na lekkie krwawienia, a nawet infekcje. Poza tym nie zapomnijmy o bólu i dyskomforcie. 

Brak bielizny, zwłaszcza jeśli założysz do tego luźne ciuchy, może może zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować ryzyko otarć i uszkodzeń. Brak majtek po prostu działa!

Chodzenie bez majtek chroni Twoją pochwę przed reakcjami alergicznymi 

Wiele ubrań wykonanych jest ze sztucznych tkanin, zawiera barwniki i inne chemikalia, które powodować mogą różnego rodzaju reakcje alergiczne, zwane inaczej kontaktowym zapaleniem skóry – okolice intymne są dotykane przez materiał niemal całą dobę. Alergia może przybrać formę pęcherzyków, wysypek czy podrażnień. Poważniejsze infekcje mogą się zakończyć infekcjami, a więc naprawdę warto jest na to uważać. 

Chodzenie bez bielizny i korzyści dla mężczyzn

Oprócz tych samych, co u kobiet, brak bielizny niesie dla mężczyzn kilka dodatkowych i mniej znanych korzyści, związanych głównie z wyjątkową fizjologią mężczyzn (a przede wszystkich posiadania przez nich jąder i moszny). 

Brak bielizny zapobiega infekcjom grzybiczym

Ciepłe, mokre narządy płciowe są pożywką dla grzybów. Mogą one powodować zaczerwienienie, podrażnienie i swędzenie narządów płciowych. Utrzymywanie odpowiedniej wentylacji narządów płciowych pozwala utrzymać obszar narządów płciowych suchy i chłodny, co jest niezbędne przy dłuższych okresach aktywności fizycznej. 

Zmniejsza ryzyko podrażnień i obrażeń

Niezależnie od tego, czy nosisz bieliznę, czy nie, możesz odczuwać pocieranie się penisa lub moszny o ubranie. Może to powodować podrażnienie, a nawet obrażenia, które mogą prowadzić do infekcji, jeśli występują często lub nie są leczone. Noszenie luźnej, wygodnej pary dżinsów lub szortów bez bielizny może faktycznie zmniejszyć otarcia na genitaliach.

Środki ostrożności, czyli na co uważać fundując sobie dzień bez bielizny

Brak bielizny nie jest cudownym lekarstwem na wszystkie problemy związane z narządami płciowymi. Wciąż należy podjąć pewne środki ostrożności. Oto kilka z nich:

Nie noś obcisłych ubrań, gdy decydujesz się na wyjście z domu bez bielizny

Ciasne ubrania mogą nadal podrażniać srom lub penis i mosznę. W rzeczywistości mogą powodować więcej podrażnień z powodu szorstkiego materiału, z którego zwykle wykonane są spodnie czy szorty. Nadal możesz narażać się na różnego rodzaju infekcje lub podrażnienia spowodowane zakładaniem zbyt ciasnych ubrań, które nie wentylują się odpowiednio. 

Regularnie zmieniaj i myj ubrania

Narządy płciowe to prawdziwe skupisko bakterii. Pamiętaj, aby regularnie zakładać świeże ubrania po zetknięciu się ubrań z genitaliami i prać dosłownie wszystko, co miało kontakt z tą częścią ciała. 

Nie przymierzaj nowych ubrań

Po pierwsze – możesz przenieść na ubranie bakterie i narazić na różnego typu infekcje innych, którzy przymierzą w sklepie te ciuchy. Po drugie – sam możesz być narażony na styczność z bakteriami innych ludzi. 

Choć istnieje wiele rzekomych korzyści z wychodzenia z domu bez bielizny, wybór należy do Ciebie. Ale jeśli tylko masz na to ochotę – raz na jakiś czas wyskocz z domu bez bielizny!

Spanie nago – czy spanie bez majtek jest zdrowe dla Twojej pochwy?

Według najnowszych badań – tak! Jak się okazuje, spanie bez bielizny jest o wiele zdrowsze, pozytywnie wpływa zarówno na Twoje samopoczucie, jak też na Twój związek! Dlatego też dziś w nocy ściągnij ciuchy i śpij nago! Więcej o pozytywach ze spania bez bielizny znajdziesz tutaj.