Stosunek bez penetracji – co warto o nich wiedzieć

Stosunek bez penetracji to po prostu aktywność seksualna bez penetracji. Jeśli przejdziemy do szczegółów, to dla każdego będzie to znaczyło coś innego. Dla niektórych są to wszelkie działania z wyjątkiem penetracji penisa w pochwie. Inni wykluczają wszelkie rodzaje penetracji – w tym palców, zabawek erotycznych i seksu analnego. Dla niektórych stosunek bez penetracji jest bezpieczną alternatywą dla seksu. Brak penetracji zdecydowanie zmniejsza ryzyko niechcianej ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową, dlatego ma swoich zwolenników. Twoja osobista definicja seksu bez penetracji może być zależna od powodów, dla których chcesz go wypróbować. Ciekawe? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej, jak to działa i co może oznaczać dla Ciebie.

Czy brak penetracji to to samo, co wstrzemięźliwość?

Może tak być! Podobnie jak stosunek bez penetracji, seksualna wstrzemięźliwość może mieć różne znaczenia, w zależności od tego, kogo zapytasz. Niektórzy ludzie nie decydują się na seks, ponieważ nie są jeszcze gotowi na tego typu aktywność. Dla nich wstrzemięźliwość może oznaczać brak jakichkolwiek aktywności seksualnych, włącznie z brakiem penetracji. W przypadku innych osób definicje wstrzemięźliwości seksualnej i stosunku bez penetracji mogą się pokrywać. Jeśli myślisz o seksie jako o jakimkolwiek rodzaju penetracji, to trzymanie się aktów seksualnych bez penetracji można zaliczyć do wstrzemięźliwości seksualnej.

seks bez penetracji

Jakie aktywności obejmuje definicja stosunków bez penetracji?

Oczywiście jest to subiektywna lista, każdy może rozumieć to inaczej. Stosunek bez penetracji może obejmować dowolne aktywności z poniższych:

Całowanie

Nie lekceważ potęgi pocałunku. Całowanie się może być świetnym sposobem na budowanie intymności. Całowanie różnych części ciała może pomóc Tobie i Twojemu partnerowi odkryć, co was podnieca.

Masaż

Robienie masażu może być bardzo seksowne w odpowiednich okolicznościach. Stwórz nastrojową atmosferę za pomocą świec lub delikatnego oświetlenia i użyj jakichś gorących, pachnących olejów. Podziel się szczegółowymi informacjami ze swoim partnerem na temat tego, gdzie oboje lubicie być dotykani i masowani.

Ocieranie się o siebie

Ta aktywność może być już delikatnie zapomniana. Jednak nie jest przeznaczona tylko dla nastolatków. Ocieranie się o ciało partnera może być przyjemne w każdym wieku. Możesz nawet sprawdzić, czy podobają Ci się różne pozycje bez penetracji, jakie materiały odzieżowe są przyjemne w dotyku i czy odgrywanie ról sprawia Ci przyjemność.

Wzajemną masturbację (w niektórych definicjach)

Nikt nie wie lepiej od Ciebie, jak lubisz być dotykana. Masturbacja nie musi być samotną aktywnością. Ty i twój partner możecie masturbować się razem podczas całowania, przytulania i pokazywania sobie nawzajem tego, co jest przyjemne.

Forma aktywności seksualnej z zabawkami erotycznymi

Na rynku dostępny jest ogromny repertuar zabawek erotycznych, które tylko czekają na odkrycie. I jest duża szansa, że znajdziesz ten rodzaj stymulacji, którego szukasz. Jeśli interesuje Cię stymulacja narządów płciowych bez penetracji, wibratory świetnie sprawdzą się na łechtaczce lub główce penisa.

Można też uprawiać seks za pomocą rąk

Ty i Twój partner możecie na zmianę zadowalać się rękami, palcami lub robić to jednocześnie. Aby wprowadzić trochę urozmaicenia do robótek ręcznych możesz wypróbować różne rodzaje lubrykantów, np. ogrzewających lub chłodzących, aby zobaczyć, jakie wrażenia są dla Ciebie najprzyjemniejsze. Seks hiszpański, czyli wkładanie członka między piersiami kobiety też można uważać za formę seksu bez penetracji, dlatego też warto go wypróbować, jeśli tylko macie na to ochotę.

Niektóre formy seksu oralnego

Obciąganie, mineta, rimming – istnieje wiele opcji używania ust na genitaliach partnera i innych strefach przyjemności. W momencie, gdy usta partnera znajdują się na Twoich genitaliach, daj mu znać, co Ci się podoba – czego chcesz więcej, a czego mniej.

A co z seksem analnym?

Seks analny może być przyjemny dla osób każdej płci i może dotyczyć penisa lub zabawki erotycznej. Idealne zabawki erotyczne do penetracji odbytu mogą różnić się od tych, które lubisz w przypadku innych części ciała, więc zabawa analna może być szansą na wypróbowanie nowych rzeczy.

sex bez penetracji

Czy podczas sexu bez penetracji możesz zajść w ciążę?

Nie ma penetracji, nie ma ciąży, prawda? Oczywiście jeśli mówimy o penetracji penis – pochwa. Prawdą jest, że szanse zajścia w ciążę podczas stosunku bez penetracji są niewielkie, ale nie jest to niemożliwe. Ciąża może się zdarzyć, jeśli sperma dostanie się do pochwy, na przykład przez przypadkowe kapnięcie na srom lub wprowadzenie palca do pochwy po dotknięciu nasienia.

Mycie rąk po dotykaniu penisa może pomóc oraz uważanie na to, gdzie znalazło się nasienie po wytrysku podczas każdego stosunku bez penetracji. Czy jest jeszcze jakiś przypadek, który może spowodować ciążę? Spontaniczna decyzja na penetrację pomimo wcześniejszych ustaleń. Jeśli jesteś na to gotowa, i oboje się na to zgadzacie, nie ma powodu, żebyś się tym zadręczała. Pamiętaj jednak, że seks z penetracją bez zabezpieczenia niesie ryzyko ciąży i chorób, nawet jeśli zdarzy się tylko raz. Na wypadek, gdyby tak się stało, warto mieć pod ręką ochronę taką jak prezerwatywy lub inne środki antykoncepcyjne.

Czy można zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową?

W niektórych przypadkach jest to możliwe. Za każdym razem, gdy podczas stosunku bez penetracji masz kontakt z narządami płciowymi drugiej osoby, które wytwarzają płyny fizjologiczne, istnieje ryzyko wystąpienia chorób przenoszonych drogą płciową. Na przykład, jeśli ocieracie się ciałami nago lub w samej bieliźnie, kontakt skóra-skóra może przenosić płyny ustrojowe nawet bez penetracji. Seks oralny, seks analny i dzielenie się zabawkami seksualnymi może również przenosić chorobotwórcze bakterie i wirusy. Aby zmniejszyć ryzyko, użyj ochrony, takiej jak zapory dentystyczne i prezerwatywy. Jeśli robisz coś, co może narazić Cię na ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową, poddawaj się regularnym badaniom.

Po co to w ogóle robić?

Nadal zastanawiasz się, czy seks bez penetracji jest czegoś wart, gdy zamiast niego możesz uprawiać „prawdziwy seks”? Cóż, zaczekaj chwilę z osądem. Istnieje wiele sytuacji, w których brak penetracji może być świetną opcją. Każdy może to robić – bez względu na płeć, orientację seksualną lub to, czy wcześniej uprawiał seks.

pozycje seksualne bez penetracji

Oto kilka powodów, dla których seks bez penetracji może być dobrym rozwiązaniem:

•      Nie masz przy sobie zabezpieczenia (nie masz prezerwatywy lub zapomniałaś wziąć pigułkę).

•      Jeden z partnerów nie chce być penetrowany lub nie chce penetrować z powodu braku gotowości do tej aktywności, choroby, bólu, urazu lub dysforii ciała.

•      Śledzisz swoją płodność i chcesz uniknąć ryzyka zapłodnienia w dni, w których jesteś bardziej narażona na zajście w ciążę.

•      Chcesz uniknąć seksu podczas okresu.

•      Jeden z partnerów ma zaostrzenie choroby lub nie czuje się na siłach, aby odbyć stosunek.

•      Chcesz lepiej zrozumieć własne ciało.

•      Chcesz poćwiczyć i dowiedzieć się, jak poprosić o to, czego chcesz, lub dowiedzieć się więcej o upodobaniach partnera.

•      Ty lub Twój partner nie jesteście jeszcze zainteresowani ani gotowi na seks.

•      Podjęłaś próbę współżycia i zdecydowałaś, że potrzebujesz więcej czasu, zanim będziesz gotowa na więcej.

•      Chcesz wzbogacić swoje życie erotyczne i spróbować czegoś seksualnego, co nie jest standardowym stosunkiem z penetracją.

•      Chcesz dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać grę wstępną, która prowadzi do stosunku.

Podsumowanie

Łatwo jest wpaść w pułapkę myślenia, że seks oznacza jeden sposób działania: grę wstępną, penetrację i orgazm. Jest jednak wiele sposobów, aby cieszyć się przyjemnością seksualną. Wiele osób ma własne pragnienia i potrzeby, które wykraczają poza tradycyjne idee współżycia.

Sprawdzanie opcji poza stosunkiem z penetracją okazało się zwiększać przyjemność seksualną, nawet dla osób, które regularnie uprawiają tradycyjny seks. Niezależnie od powodów, dla których chcesz go praktykować, stosunek bez penetracji jest fajnym sposobem na spróbowanie nowych rzeczy, skupienie się na różnorakich przyjemnościach i zbadanie, co zmysłowość naprawdę dla Ciebie znaczy.