Punkty w pochwie – czym jest punkt A i jak go pieścić?

Ten punkt przyjemności znajduje się głęboko w pochwie, między szyjką macicy a pęcherzem. Technicznie jest to przednia strefa erogenna sklepienia. Jest o około pięć centymetrów wyżej niż punkt G. Jego głębokość jest powodem, dla którego niektórzy nazywają go potocznie głębokim punktem.

Punkt A jest czasami określany jako „kobieca prostata”, ponieważ znajduje się w tym samym miejscu, co prostata („punkt P”) u osób, które po urodzeniu zostały uznane za mężczyzn. Warto zauważyć, że punkt G jest również określany w ten sposób. Choć może to być mylące, to ma to sens: punkt A i punkt G są niesamowicie blisko siebie. Właściwie nie ma znaczenia, czego dotykasz, dopóki czujesz pożądaną przyjemność.

Punkt A – czy wszyscy go mają?

Nie! Potencjał dotarcia do tego miejsca mają tylko kobiety cispłciowe i osoby, które zostały uznane za kobiety po urodzeniu. Istnieją jednak spekulacje dotyczące tego, czy to konkretne miejsce faktycznie istnieje. Większość edukatorów seksualnych i ekspertów twierdzi, że to prawda – głównie dzięki niepotwierdzonym doniesieniom i jednemu eksperymentowi przeprowadzonemu w 1997 roku.

W tym badaniu lekarz i edukator seksualny Chua Chee Ann zalecił kilkakrotnie głaskanie przedniej ściany pochwy grupie osób z waginami przez 10 do 15 minut. Jaki był rezultat? Dwie trzecie uczestniczek doświadczyło zwiększonego nawilżenia pochwy, a 15% z nich osiągnęło orgazm. Mówi się, że w ten sposób odkryto punkt A.

Gdzie dokładnie znajduje się punkt A?

Punkt A znajduje się wzdłuż przedniej ściany pochwy, zwykle około 8 do 12 cm w głębi. Należy się jednak spodziewać pewnych różnic. Każda wewnętrzna struktura waginy jest inna, więc punkt A może znajdować się w nieco innym miejscu u każdej osoby.

Punkt A – jak go znaleźć?

Najpierw znajdź punkt G. Aby to zrobić, delikatnie włóż palec wskazujący na głębokość dwóch do pięciu centymetrów do pochwy, a następnie zegnij go w górę, w kierunku pępka. Jeśli czujesz kawałek gąbczastej tkanki wielkości orzecha włoskiego, to właśnie jest to punkt G. Teraz wepchnij palec o kilka centymetrów głębiej. Przesuwaj palcem delikatnym ruchem wycieraczki przedniej szyby (zamiast zwykłego wsuwania i wysuwania).

Czy odczuwasz zwiększone uczucie nacisku lub wrażliwości? Jeśli tak, to świetnie! Jeśli nie, nie martw się. Twoje palce mogą okazać się niewystarczająco długie, więc może być konieczne użycie zabawki erotycznej, aby tam dotrzeć.

Możliwe jest również, że dotykasz punktu A, ale po prostu nie odczuwasz zauważalnej ilości przyjemności. Każdy inaczej odczuwa przyjemność, więc nie myśl, że Twoje ciało jest nienormalne, jeśli dotykając się tam, nie odczuwasz spektakularnych efektów.

Jaki jest w dotyku?

W przeciwieństwie do punktu G, punkt A zazwyczaj nie ma innej tekstury ani jędrności niż reszta kanału pochwy. Może wydawać się bardziej miękki lub gąbczasty po zastosowaniu nacisku. Niezależnie od tego, czy masz ochotę na grę wstępną, czy od razu jesteś gotowa na wszystko – głaskanie tego obszaru gwarantuje, że będzie Ci lepiej.

Obszar ten jest mieszanką wrażliwej tkanki, która robi się wilgotniejsza podczas dotykania i stymulacji. Pocieranie tego obszaru prawdopodobnie spowoduje, że będziesz bardziej mokra niż zwykle.

Czym różni się od punktu G?

Punkt G jest wielkości monety. Zwykle można go stymulować, wykonując ruch „chodź tu” palcami w pochwie lub penetrując ją pod kątem skierowanym na przednią ścianę pochwy.

Punkt A znajduje się również na przedniej ścianie pochwy, jakieś pięć centymetrów głębiej niż punkt G. Z tego powodu sięgnięcie palcami może być trudniejsze. Eksperci zalecają używanie zabawki erotycznej o długości co najmniej 13 centymetrów lub eksperymentowanie z partnerem, którego penis lub palce są wystarczająco długie.

Punkt A może być czasem odizolowany, a u innych jest to bardziej strefa przyjemności. Bardziej właściwe może być myślenie o strefie A zamiast o punkcie ze względu na liczbę zakończeń nerwowych w tym obszarze, które mogą być przyjemne w dotyku.

Czy w ten sposób łatwo jest osiągnąć orgazm?

Stymulacja punktu A wymaga penetracji, a badania pokazują, że mniej niż 20 procent osób z pochwami może osiągnąć orgazm jedynie przez penetrację. Osoby, które doświadczają orgazmu poprzez głęboką penetrację pochwy, prawdopodobnie osiągają orgazm dzięki punktowi A. Są one zwykle bardziej intensywne i trwalsze niż orgazmy punktu G. Jeśli wcześniej nie doświadczyłaś orgazmu pochwowego, możliwe, że punkt A jest Twoim magicznym przyciskiem.

Czy łatwiej jest stymulować “A spot” poprzez penetrację pochwy czy odbytu?

Ze względu na bliskość odbytu do ściany pochwy, możesz pośrednio cieszyć się punktem A poprzez penetrację odbytu. Jednak penetracja pochwy jest w stanie uderzyć w punkt A bardziej bezpośrednio.

Jak zabrać się do stymulacji punktu A?

Możesz użyć różnych technik i zabawek – z partnerem lub bez – aby znaleźć i stymulować swój punkt A. Oto kilka z nich do wypróbowania.

Palcami

Jeśli palce Twojego partnera lub Twoje są wystarczająco długie, mogą być wszystkim, czego potrzebujesz, aby poeksperymentować z zabawą punktem A. Chociaż możesz spróbować tego w klasycznym misjonarzu, łatwiej będzie zacząć na czworakach. Pozycja na pieska pozwala na głębszą penetrację.

Połóż się na plecach. Włóż palce do pochwy, dłonią do góry, opuszki palców powinny być zawinięte w kierunku pępka. Znajdź swój punkt G, a następnie przesuń palce głębiej centymetr po centymetrze. Eksperymentuj z małymi i długimi ruchami palców z boku na bok.

Jak to zrobić z partnerem w pozycji na pieska?

Uklęknij, połóż przed sobą dłonie, a partner niech ustawi się za Tobą. Niech włoży w Ciebie palce od tyłu, dłonią skierowaną w dół. Poproś go, aby zginał palce w dół jednym ruchem, a następnie wchodził głębiej w Ciebie.

Wibratorem

Wybierz zabawkę o długości co najmniej 13 centymetrów, najlepiej zaprojektowaną do stymulacji przedniej części pochwy. Najlepszym wyborem będzie lekko zakrzywione dildo.Przyjmij swoją ulubioną pozycję do masturbacji. Włóż prawie całą zabawkę w siebie. Próbuj różnych ustawień, aż znajdziesz takie, które Ci się podoba najbardziej.

Jak to zrobić z partnerem?

Poproś partnera, aby włożył zabawkę w Ciebie, trzymając zakrzywioną końcówkę skierowaną w kierunku przedniej części ściany pochwy. Możesz albo pozwolić mu bawić się różnymi ustawieniami albo położyć rękę na jego dłoni i samodzielnie kierować wibratorem.

Z zabawką erotyczną bez wibracji

Każdy z nas jest inny, więc nie każdemu spodoba się wibracja w punkcie A. Zamiast tego wybierz zakrzywione, niewibrujące dildo.

Jak to zrobić samodzielnie lub z partnerem?

Pozycja misjonarska jest do tego najlepsza, więc połóż się na plecach. Włóż zabawkę, zmieniając kąt, aż znajdziesz taki, który będzie wyjątkowo przyjemny.

Jakie pozycje sprawdzają się najlepiej?

Każda pozycja, która zapewnia głęboką penetrację, jest doskonałym wyborem, ponieważ punkt A znajduje się głęboko w pochwie.

Uniesiony misjonarz

Aby podrasować klasycznego misjonarza, połóż kilka poduszek pod biodrami. Spowoduje to przechylenie miednicy, aby dildo lub penis partnera mogły być ustawione pod odpowiednim kątem w kierunku szyjki macicy.

Jak to zrobić:

Połóż się na plecach i włóż poduszki pod biodra. Niech twój partner ustawi się między Twoimi nogami, twarzą do Ciebie. Przyciągnij kolana do klatki piersiowej, aby umożliwić jeszcze głębszą penetrację.

Na pieska

Pozycja na pieska dobrze się sprawdza, jeśli chodzi o dostęp do punktu A. Oprócz tego, ta pozycja może być szczególnie pożądana dla tych, którzy są zaangażowani w zabawę w dominację, ponieważ u penetrowanego partnera może wywołać uczucie uległości.

Jak to zrobić:

Ustaw się na czworakach, a partner niech klęczy za Tobą. Poproś go o umieszczenie dildo lub penisa przy wejściu do Twojej pochwy. Przesuń biodra do tyłu, aby wsunęło się głębiej do środka. Znajdź odpowiedni dla siebie powolny ruch kołyszący, który pozwoli partnerowi uderzać w Twój punkt A przy każdym najmniejszym pchnięciu.

Na jeźdźca

Pozycje z kobietą na górze zazwyczaj pozwalają na głęboką penetrację. Zacznij od klasycznej wersji tej pozycji, zanim zaczniesz eksperymentować z odwróceniem się lub pochyleniem.

Jak to zrobić:

Niech Twój partner położy się na plecach. Usiądź na nim okrakiem, tak aby Twoje kolana znajdowały się po obu stronach jego bioder. Opuść się całkowicie na jego penisa. Kołysz się w przód i w tył, aż znajdziesz kąt, który trafi w Twój punkt A.

Misjonarz od tyłu

Jeśli lubisz penetrację analną, czas wrócić do pozycji misjonarskiej. Wejście od tyłu pośrednio stymuluje punkt A przez cienkie tkanki ściany pochwy.

Jak to zrobić:

Połóż się na plecach. Niech twój partner ustawi się między Twoimi nogami, twarzą do Ciebie. Pomocne może być lekkie uniesienie nóg – partner może podtrzymywać Twoje łydki, aby Ci pomóc.

Kiedy jesteś odpowiednio rozgrzana (i nawilżona!), poproś partnera, aby wszedł w Ciebie powoli. Połóż ręce na jego biodrach, aby kontrolować prędkość i głębokość, i znajdźcie rytm, który będzie pasował wam obojgu. Sięgnij między swoje nogi, aby stymulować łechtaczkę.

Czy wytrysk z pochwy jest możliwy?

Tak, jednak naukowcy wciąż zastanawiają się, co dokładnie powoduje wytrysk. Prawdopodobnie to punkt G jest częścią ciała, która jest najbardziej związana z wytryskiem pochwowym, a nie punkt A.

Stymulacja punktu A u kobiet – podsumowanie

Zabawa ze stymulacją punktu A może być seksownym sposobem odkrywania tego, co przynosi Ci przyjemność i pożądanie, ale to tylko jedna z wielu stref erogennych, które mają osoby z waginami, więc jeśli nie lubisz zabawy z punktem A, to też jest w porządku.

Najważniejszą częścią Twojej przyjemności jest po prostu przyjemność. Eksploruj dalej, szukaj, próbuj, a przekonasz się, co jest dla Ciebie najlepsze. Tylko Ty możesz o tym zdecydować.

Pamiętaj, że każda kobieta jest inna i każda lubi innego rodzaju pieszczoty. Sztuka polega na tym, by poznawać siebie i punkty na swoim ciele, które gwarantują nam niezapomniane orgazmy!