Zabawki erotyczne – jak je oczyszczać i przechowywać?

Wibratory i wiele innych dostępnych na rynku gadżetów od lat umila nam nasze życie seksualne. Korzystanie z wibratora w sypialni to przyjemność – nieważne czy zabawiamy się nim solo, czy też w obecności swoich mężczyzn. Nie ma przecież nic przyjemniejszego niż delikatne wibracje naszej łechtaczki…lub też lekkie drżenie naszej pochwy, podczas wieczornej sesji przyjemności… Ale czy nasze akcesoria erotyczne zawsze są bezpieczne?

Kiedy rozkoszujesz się świetnym orgazmem, odpowiednie oczyszczanie porno zabawki (tak, dziś właśnie tak będziemy nazywać lubiane przez nas wszystkie seks gadżety), która właśnie pomogła Ci szczytować i doświadczyć przyjemności jakich mało, jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, o której myślisz. Jest to jednak rzecz cholernie ważna i należy o niej nie zapominać. Należy pamiętać Twoje gadżety erotyczne mogą być prawdziwą skarbnicą wszelkiego rodzaju zarazków, jeśli nie oczyszczasz ich porządnie.

Zabawki erotyczne – dlaczego ich oczyszczanie jest tak ważne?

Czyszczenie zabawek erotycznych pomaga zapobiegać infekcjom, gdyż bakterie mają w zwyczaju pozostawać na powierzchniach, które nie są regularnie myte i czyszczone. Aby zapobiec rozpowszechnianiu się bakteriom, zabawki erotyczne należy być regularnie i odpowiednio (czyli za każdym razem, gdy ich używasz). 

Kupując akcesoria erotyczne, dowiedz się, z czego jest wykonana, ponieważ materiał z którego została wykonana, jak też to, czy ma wbudowany silniczek, decyduje o tym, jak powinna być myta. Informacje te zazwyczaj znajdują się na opakowaniu, ale jeśli nie możesz ich znaleźć, możesz spytać sprzedawcę, gdzie takowych szukać. 

Zabawki erotyczne dla kobiet – na co warto jest zwrócić uwagę?

Za to, że Twój wibrator będzie tak świetnie stymulował łechtaczkę odwdzięcz mu się odpowiednim oczyszczaniem Twojego brzęczącego koleżki. Unikaj porowatych zabawek, które mogą gromadzić bakterie wewnątrz zabawki nawet po jej dokładnym oczyszczeniu. Zabawki nieporowate są bezpieczniejsze, szczególnie te wykonane z materiałów takich jak: silikon medyczny, szkło, stal nierdzewna klasy medycznej i Pyrex – są to gadżety erotyczne, które sprawią, że Twoje życie erotyczne nabierze pikanterii, a nie infekcji i innych zakażeń!

Twoje sex zabawki erotyczne powinny być wykonane z materiałów “medycznych”, które są najbezpieczniejsze dla Twoje ciała. Są to zazwyczaj gadżety erotyczne najwyższej klasy i tym samym najbezpieczniejsze. Gdy dowiesz się, z jakiego materiału wykonana jest Twoja zabawka seksualna, czyszcząc ją postępuj zgodnie z wytycznymi na opakowaniu. 

Jeśli Twoja zabawka seksualna jest wykonana z silikonu, szkła, stali nierdzewnej albo drewna i ma zamontowany silniczek – do jej czyszczenia użyj łagodnego mydła antybakteryjnego i wilgotnej szmatki, aby przetrzeć zabawkę. 

Jeśli Twoja zabawka seksualna jest wykonana z silikonu, pyreksu, stali nierdzewnej lub kamienia i nie ma zamontowanego silniczka, to w celu dokładniejszego oczyszczenia umieść ją we wrzącej wodzie na 8 do 10 minut lub przepłucz w zmywarce bez mydła (gorąca para pomoże wysterylizować zabawkę). 

Jeśli Twoja zabawka seksualna jest wykonana z materiału o nazwie “cyberskin”, to do jej mycia użyj mydła i odrobiny ciepłej wody. Zbyt duża ilość piany może uszkodzić delikatny materiał. 

Jeśli Twoja zabawka seksualna jest wykonana z twardego tworzywa sztucznego, elastomeru, elastomeru termoplastycznego lub gumy, to musisz ją myć nieco dokładniej. Materiały te mogą zawierać bakterie nawet po ich umyciu z użyciem mydła i wody. Jeśli więc masz zamiar korzystać z tej zabawki nie tylko bawiąc się w pojedynkę, to użyj prezerwatywy. 

W przypadku wibratorów dla par

Nasze super zabawki nie są przeznaczone tylko dla nas. Są one też sposobem umilania naszego życia seksualnego, szczególnie w przypadku, gdy zawiało w nim nudą. Ja, na przykład, lubię zamawiać i testować ze swoim partnerem nowości i ciekawe produkty ze sklepów erotycznych. Tego typu zabawy pozwalają nam walczyć z rutyną, która jest największym wrogiem każdego związku. Ale co robić, gdy więcej niż jedna osoba korzysta z akcesoriów erotycznych, a żadna z tych osób nie chce, żeby wibrujące gadżety stały się siedliskiem chorób i infekcji? Cóż, mamy na to sposób stary jak świat i wszystkim znany…

Jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie ryzyka infekcji jest korzystanie z prezerwatyw podczas zabaw zabawkami erotycznymi. Używanie prezerwatywy może pomóc zmniejszyć ryzyko przenoszenia bakterii, zwłaszcza podczas dzielenia się zabawkami. Musisz tylko upewnić się, że używasz bezpiecznego dla prezerwatyw lubrykantu, czyli tego na bazie wody. 

Ważne jest też to, w jaki sposób przechowujesz zabawki erotyczne

Gdy Twoja zabawka jest już czyściuteńka, musisz ją całkowicie osuszyć, po czym przechowywać w pudełku albo jedwabnym woreczku – w ten sposób uchronisz zabawkę od niechcianych bakterii. Jeśli nie zachowałaś oryginalnego pudełka lub woreczka, to istnieje wiele sposobów na znalezienie odpowiedniego sposobu na przechowywanie. 

Możesz chociażby kupić odpowiednie pudełko do przechowywania w sklepie internetowym. Musisz się upewnić, że jest to uszczelniony pojemnik, czyli coś, co jest zamykane na rzepy, zamek błyskawiczny lub coś w tym rodzaju. Najlepszym wyjściem jest wybór czegoś, co można później prać, gdyż jest to najlepszy sposób na trzymanie się z dala od bakterii. 

Po zamknięciu pudełka przechowuj je w suchym i ciemnym miejscu, jak na przykład szafka nocna, szuflada w łazience, czy też szuflada na bieliznę. Pamiętaj, aby przechowywać zabawki z dala od miejsc, w których mogą się znajdować oleje, perfumy czy proszki do prania. W ten sposób zabawka nie zaabsorbuje substancji drażniących, które mogłyby się przedostać do Twojego ciała podczas użycia zabawek. 

Możesz też nabyć specjalne środki do czyszczenia zabawek erotycznych – wiele sklepów ma w swojej ofercie tego typu środki. Istnieją środki do czyszczenia zabawek, które bez problemu zamówisz na stronach z gadżetami dla dorosłych, Warto wybierać te na bazie wody, gdyż środki czyszczące na bazie oleju i silikonu mogą uszkodzić silikon, a więc omijaj je, jeśli chcesz dłużej cieszyć się swoją ulubioną zabawką. 

1 comment

Comments are closed.