Jednorazowy seks – co musisz o nim wiedzieć?

Jednonocne przygody (czyli inaczej one night stand) są zwykle znane z tego, że są albo bardzo gorące, albo całkowicie godne pożałowania. Jeśli Twoje doświadczenia były dalekie od ideału, nie jesteś sam/sama. W rzeczywistości zgodnie z badaniami z 2017 roku aż 81% kobiet czuło się „niezadowolonych” ze swoich doświadczeń związanych z przygodą na jedną noc. Jaki jest sens uprawiania niezobowiązującego seksu, jeśli nie jest to fajne?

Dobrą wiadomością jest to, że możesz przeżyć przygodę na jedną noc, która będzie dla Ciebie przyjemna. Wszystko sprowadza się to do komfortu i bezpieczeństwa.

Innymi słowy, udane jednorazowe randki jest możliwa tylko wtedy, gdy czujesz się bezpiecznie. Jest kilka rzeczy, które mają na to wpływ. Chcesz mieć poczucie bezpieczeństwa w kwestii fizycznej, ponieważ obawiasz się, że ktoś Cię może skrzywdzić, w kwestii zabezpieczenia oraz możliwości podejmowania i komunikowania decyzji dotyczących swoich pragnień i granic.

Jeśli czujesz się bezpiecznie, to świetny początek – ale co z Twoją przyjemnością? Jest tak wiele różnych czynników, które wpływają na orgazm podczas seksu.

Jeśli stresuje Cię możliwość zajścia w ciążę, zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową lub spania z niewłaściwą osobą, osiągnięcie szczytowania lub nawet po prostu cieszenie się seksem będzie sporym wyzwaniem. Mamy kilka wskazówek, które sprawią, że Twoja jednonocna przygoda i seks na pierwszej randce będzie dla Ciebie o wiele przyjemniejsza.

Jednorazowy seks uprawiaj na trzeźwo

Jeśli naprawdę chcesz przeżyć świetną przygodę, która zapadnie Ci w pamięć, zrób to na trzeźwo. Imprezowanie jest fajne, ale nadmierna ilość wypitego alkoholu utrudnia komunikację, korzystanie z intuicji i rezygnację, jeśli coś pójdzie nie tak. Nie daj się przekonać, żeby to zrobić, jeśli nie masz pewności.

Upewnij się, że ktoś wie, gdzie jesteś i z kim

To jest oczywiste, ale warto to powtórzyć. Jeśli zamierzasz zostać sam na sam z kimś, kogo nie znasz, pamiętaj, aby dać znać komuś, komu naprawdę ufasz.

Wyślij SMS-a lub zadzwoń do jednego ze swoich znajomych, aby poinformować go, dokąd się wybierasz i kiedy wrócisz. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, ktoś się o Ciebie zatroszczy.

Spotykając się z nieznajomą osobą lepiej być ostrożnym – zarówno w przypadku faceta, jak i kobiet!

Podczas przygody jednej nocy MUSISZ się zabezpieczać

Zastanów się. „Och, ta osoba wygląda na zdrową” – nie jest bezpieczną strategią seksualną. Jeśli chcesz używać prezerwatyw (najlepiej zawsze ich używać), zabierz je ze sobą.

Nie oczekuj, że Twój partner będzie miał jedną pod ręką. Weź ze sobą też lubrykant, ponieważ prezerwatywy są wygodniejsze i bardziej niezawodne w połączeniu z żelem nawilżającym.

Zanim przejdziecie do rzeczy, powiedz swojemu partnerowi, że chcesz porozmawiać na temat „bezpieczniejszego seksu”. Ta rozmowa musi odbyć się wcześniej.

Choć może to być niezręczne, nie bój się zapytać o preferencje, na przykład: „Jak się zazwyczaj zabezpieczasz?”. Jeśli powie, że nie ma żadnych preferencji, to prawdopodobnie nie uprawia bezpiecznego seksu z innymi partnerami. Jak możesz się dobrze bawić z kimś, jeśli nie możesz ufać, że jest odpowiedzialny za swoje zdrowie seksualne?

Choć może to być niezręczne, nie bój się zapytać o preferencje, na przykład: „Jak się zazwyczaj zabezpieczasz?”. Jeśli powie, że nie ma żadnych preferencji, to prawdopodobnie nie uprawia bezpiecznego seksu z innymi partnerami. Jak możesz się dobrze bawić z kimś, jeśli nie możesz ufać, że jest odpowiedzialny za swoje zdrowie seksualne?

W dobrym seksie chodzi o dobrą komunikację partnerów

Jeśli chcesz dobrego seksu, najważniejsza jest komunikacja.

Jednonocne przygody to idealne miejsce do ćwiczenia umiejętności otwartej komunikacji seksualnej. Nie znacie się, więc skorzystajcie z tego i bądźcie otwarci na to, czego pragniecie seksualnie.

Jeśli coś jest przyjemne, powiedz o tym. Jeśli trzeba coś zmienić, powiedz o tym. Niektórzy ludzie są dobrzy w odczytywaniu wskazówek niewerbalnych, a inni nie. Jeśli chodzi o seks, szczególnie w przypadku przygody na jedną noc, ważne jest, aby naprawdę pamiętać o swojej przyjemności.

Jeśli ktoś nie szanuje Twoich ograniczeń, w każdej chwili ubierz się i wyjdź. Nie zezwalaj na takie zachowania. Niesamowita przygoda na jedną noc może mieć miejsce jedynie wtedy, gdy partner traktuje Cię poważnie i dba o Twój komfort.

Słuchaj swojej intuicji!

Tylko dlatego, że ktoś Cię bardzo pociąga, nie gwarantuje, że jest dobrym materiałem na jedną noc. Dobry partner seksualny (nawet bez zobowiązań i na jeden raz) to ktoś, z kim dobrze się czujesz. Musicie dobrze się rozumieć i dogadywać.

Zwróć więc uwagę na to, jak zachowuje się przy Tobie. Czy wydaje Ci się, że lekceważy Ciebie i Twoje zdanie? Na przykład, jeśli mówisz, że nie chcesz kolejnego drinka, a i tak go dostajesz, to nie jest to ani urocze, ani troskliwe. Od razu powinno Ci się zapalić czerwone światełko.

Jeśli przejmuje kontrolę nad sytuacją lub próbuje zbyt szybko zintensyfikować flirt, upewnij się, że czujesz się z tym komfortowo. Jeśli Twoje ciało daje ci zielone światło, zgódź się. Jeśli czujesz, że coś jest nie tak, uważaj. Twoja przygoda na jedną noc będzie tak dobra, jak partner, z którym ją spędzisz.

Pamiętaj też, że nawet jeśli flirtowaliście całą noc i sprawy szły w jednym kierunku, pamiętaj, że zawsze możesz zmienić zdanie. Nie pozwól sobie na wyrzuty sumienia.

Może Cię zaskoczyć fakt, że przygody na jedną noc zdarzają się znacznie częściej, niż myślisz. 66% dorosłych Europejczyków i Amerykanów przyznaje, że przynajmniej raz w ciągu swojego życia zaliczyli przygodny seks. Mężczyźni przyznają się do siedmiu takich doświadczeń w życiu, a kobiety – sześciu.

Mimo tego, że jest to dość powszechne zjawisko, przygody na jedną noc nie są dla wszystkich. Jeśli jednak dobrze radzisz sobie z przypadkowością, możesz przeżyć niezapomniane chwile. Jeśli zastosujesz się do naszych rad, możesz mieć pewność, że Twoje doświadczenia będą zarówno bezpieczne, jak i przyjemne.