O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Może się to wydawać dziwne, ale zazwyczaj udana pierwsza randka, to połączenie podniecenia i nerwów. Taka wybuchowa mieszanka może spowodować, że w pewnym momencie stres bierze górę.

Co zrobić w sytuacji, gdy ten idealny facet siedzi naprzeciwko Ciebie, a Ty nie wiesz co powiedzieć. czujesz jak paraliżuje Cię strach i już nie wiesz o czym rozmawiać na randce?

Mamy na to sposób! Poniżej znajdziesz listę potencjalnych tematów, które możesz wykorzystać, gdy ze stresu stracisz przytomność, lub gdy właśnie nastąpiła ta przerażająca, niezręczna cisza – tematy na rozmowe dla każdego randkowicza!

Uwaga! Są tutaj też pewne tematy, których powinnaś unikać, jeżeli nie chcesz, żeby Twój wybranek obraził się lub wyszedł do toalety…. I już nigdy nie wrócił – tematy do rozmowy na randce wybieraj na własną odpowiedzialność!

Porozmawiaj o swoich wymaganiach dotyczących związku

Kilka pierwszych randek ma na celu sprawdzenie, czy istnieje między Wami jakakolwiek kompatybilność.

Nie przesłuchuj biedaka

Ale możesz od niechcenia zapytać, czego szuka u potencjalnej partnerki. Wykorzystując pewne chwyty z socjotechniki, subtelnie zadawaj mu pytania zorientowane na własne potrzeby 
i cechy. Oczywiście rób to tak, żeby się nie zorientował.

Porozmawiaj o bieżących wydarzeniach z mediów

Te tematy mogą dodać Waszej dyskusji lekkości i są dobrym sposobem na sprawdzenie jego wiedzy i świadomości społecznej.

Nie rozmawiaj o czymś, o czym nie wiesz zbyt wiele

Jeśli nie jesteś zaznajomiona z bieżącymi wydarzeniami, to czekająca na horyzoncie randka jest świetną okazją, aby odświeżyć wiadomości. Warto wiedzieć co się dzieje wokół, bo chyba nie chcesz wyjść na ignorantkę, gdy on zacznie mówić o czymś, co powinnaś wiedzieć.

Rozmawiajcie o kwestiach LGBT i prawach osób homoseksualnych

Czy facet jest liberalny i wolność innych traktuje jako nienaruszalne prawo człowieka? A może w jego poglądach da się wyczuć homofobię?

Mimo, iż te tematy uważane są za delikatne, to jego zdanie w tych kwestiach może mieć kluczowe znaczenie dla Twojej chęci dalszych spotkań z nim.

Czy jego postawy są zgodne z Twoimi? Jeśli Wasze wartości różnią się od siebie, co o tym myślisz?

Nie mów o monogamii i swoich oczekiwaniach wobec seksu

Spokojnie, jeszcze nadejdzie czas, żeby porozmawiać o tych ważnych kwestiach. Pamiętaj jednak, że takie tematy mogą być zbyt ciężkie na pierwszą randkę. Tym bardziej, że nie zdążyliście się jeszcze nawet dobrze poznać. Ta sama zasada dotyczy rozmów na temat polityki, religii i pieniędzy.

Porozmawiaj o zainteresowaniach i hobby

Przecież chcesz się dowiedzieć, czy interesujecie się podobnymi rzeczami i w jaki sposób każde z Was spędza czas. Spytaj, jakie aktywności lubi najbardziej i co daje mu najwięcej satysfakcji. 

Nie mów zbyt dużo o sobie

Wyważone proporcje w rozmowie między Tobą a nim są kluczowe, aby nie mieć wrażenia, że uwaga skupiona jest tylko na jednym uczestniku randki. Upewnij się, że wspólnie prowadzicie wyrównany dialog. To da Wam poczucie, że tworzy się między Wami coś ważnego.  

Rozmawiaj o pasjach: swoich i jego

Nic nie pobudza rozmowy bardziej niż pasja, z jaką ktoś opowiada o czymś, co ma dla niego znaczenie. Jeżeli zauważysz, że facet wyjątkowo angażuje się w jakiś temat, zadawaj mu wiele pytań. Wykaż zainteresowanie i zaciekawienie tym, o czym mówi.

Nie oceniaj ani nie umniejszaj tego, co mówi

Nigdy nie powinnaś tego robić, nawet jeśli normalnie zawsze jesteś do bólu szczera i takie zachowanie jest dla Ciebie naturalne. Uszanuj wagę, jaką przykłada do tego, o czym mówi. 

Porozmawiaj o rodzinie i przyjaciołach 

Możesz się wiele dowiedzieć o danej osobie na podstawie typów jej przywiązań do ludzi. Czy jest z nimi blisko? Czy często rozmawiają? W jaki sposób on mówi o ważnych osobach w swoim życiu – z uwielbieniem czy negatywnie?

Nie opisuj w szczegółach historii swoich dramatów

I nie ważne czy chodzi o nieudane związki, problemy rodzinne czy zerwane przyjaźnie. Im więcej on usłyszy o dysfunkcjach w Twoim życiu, tym bardziej jego oczy będą skierowane 
w stronę drzwi. Spróbuj zachować te historię na później, kiedy będziesz mogła ocenić, czy na pewno możesz mu zaufać.

Porozmawiaj o swoich wizjach na przyszłość

Co on ma nadzieję robić za 5, 10 czy 20 lat? Czy wydaje Ci się, że podobnie patrzycie w przyszłość i macie tożsame plany? Odnotuj przede wszystkim, co sądzi o karierze, małżeństwie i rodzicielstwie.

Przestań przesadnie się starać

Unikaj też sytuacji, w których zgadzasz się z opinią faceta, mimo iż w rzeczywistości Twoje zdanie na dany temat jest zupełnie inne. Taka praktyka wcale nie sprawi, że facet pomyśli, że wiele Was łączy.

Wręcz przeciwnie, może wydać mu się dziwne, że ze wszystkim się zgadzasz.  Uwierz, że takie działanie nie doprowadzi do niczego dobrego. Poza tym, łatwo wyczuć, gdy ktoś jest nieszczery. 

Porozmawiaj o randkach

Porozmawiaj o tym, jak wyobrażasz sobie idealne randki. Czasami powspominanie jakichś randkowych horrorów z przeszłości, może być nawet zabawne, ale ogranicz je do minimum, aby Twój partner nie miał o Tobie złego zdania. Długa lista nieudanych randek może sprawiać wrażenie, że bardzo nie wychodzi Ci w życiu…

Nie mów źle o byłych

Taki negatywizm może zepsuć atmosferę Twojej randki i sprawić, że facet zacznie się zastanawiać, czy pewnego dnia będziesz w ten sposób mówić także o nim. Co gorsza, może uznać Cię za osobę toksyczną. 

Oto kilka pomysłów z mnóstwa innych tematów do wyboru. Pamiętaj, że każdy poruszany temat i każde zadawane pytanie, ma na celu sprawdzenie, czy Ty i facet siedzący naprzeciwko jesteście dobrym połączeniem.

Bądź kreatywna w prowadzeniu rozmów, spraw by Wasz dialog przebiegał naturalnie i płynnie. Słuchaj go! Baw się dobrze i pamiętaj o śmiechu. Humor jest seksowny i ma wiele zalet! 

A o czym Ty zazwyczaj rozmawiasz na pierwszej randce? Czy kiedykolwiek poruszyłaś któryś  z tematów tabu?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *