Randkowanie – czego nie robić na początku związku?

Pierwszy miesiąc randkowania zawsze jest bardzo ekscytujący. Przez ,,motyle w brzuchu” i ogromne podekscytowanie, łatwo jest jednak zatracić się w zauroczeniu i popełnić kilka poważnych błędów. No wiecie, pierwsza randka też niekiedy jest prawdziwym niewypałem – nie inaczej jest w przypadku pierwszego miesiąca spotykania się z nowo poznaną osobą.

Oto dziewięć rzeczy, których należy unikać w pierwszym miesiącu randkowania:

1.     Snucie planów na (odległą) przyszłość

Oto zasada ukradziona żywcem z filmu „Jak poznałem waszą matkę”: ,,nigdy nie rób planów dalszych niż moment, w którym wychodzisz”. Oczywiście, w świecie niebędącym filmem, gdy jesteś w poważnym, zaangażowanym związku, ta zasada staje się nieważna – w przeciwnym razie nikt nie mógłby złożyć przysięgi małżeńskiej – ale w pierwszym miesiącu randkowania ogranicz plany na przyszłość do minimum. Powinien to być czas bez presji – aby móc się poznać.

2.     Używanie słowa na „M”

Być może faktycznie jesteś pewny/a, że oto prawdziwa miłość nadeszła, ale nie zrzucaj tej ,,bomby” w pierwszym miesiącu znajomości. Chroń partnera przed przytłoczeniem – ale również strzeż własnych uczuć  – możesz to zrobić tylko spowalniając rozwój wydarzeń. Będzie jeszcze mnóstwo czasu na rozmowy o miłości. W międzyczasie po prostu zachowuj się naturalnie i daj znajomości się rozwijać we własnym tempie.

3.     Rozmowy o ślubie

Nie wyprzedzaj kolei wydarzeń. Będziesz mieć dużo czasu na zaplanowanie ślubu… o ile długość związku przekroczy choćby miesiąc. Zresztą, mówienie o ślubie w początkowych etapach znajomości nawet w żartach, może być odstraszające. Dla bardziej wyczulonego na takie tematy faceta, możesz wydawać się zbyt chętna – lub, co gorsza, zdesperowana.

4.     Przedstawianie obiektu swoich westchnień całej rodzinie

Spotkanie z przyjaciółmi lub rodzeństwem na drinka to jedno, ale zaproszenie jej/jego na przyjęcie urodzinowe cioci to już zupełnie co innego. Zostawcie pierwszy miesiąc na poznanie samych siebie.

Przecież nie chcesz, żeby Twoja babcia zaczęła snuć plany dotyczące tego, dokąd zmierza ten ,,związek”. I pamiętaj!

Nie poznawaj wybranka/i ze swoimi dziećmi. Daj temu czas. Przedstaw swoje dzieci tylko komuś, o kim naprawdę myślisz przyszłościowo.

5.     Kupowanie czegoś razem

Nie kupujcie razem psa, antycznego stołu ani wspólnego członkostwa w sieci komórkowej. Ba, nie kupujcie nawet razem losu na loterię! Jeśli nie dzielicie między sobą kosztów obiadu, oddzielajcie zakupy.

Uważasz, że to przesada? Pamiętaj, że przedwczesne dodawanie poziomu zaangażowania do związku, może być początkiem jego końca!

6.     Opowiadanie o byłych

Mimo, że przeszłość to niewątpliwie ważna część Twojego życia, to nie zapominaj, że osoba, z którą się spotykasz chce poznać Ciebie, a nie Twoją byłą/Twojego byłego. Na pewno po pewnym czasie, wszystkie randkowe horrory z przeszłości i tak wyjdą na jaw.

Dlatego nie przytłaczaj drugiej osoby niepotrzebnymi (i gorzkimi) szczegółami we wczesnych etapach związku (nie opowiadaj też o swoich doświadczeniach na serwisach takich, jak np. portal dla singli – opowiadaj o tym swoim przyjaciołom, ale nie partnerom!).

7.     Prośba o pożyczkę

Nie rób tego. Twój pierwszy miesiąc randkowania może zamienić się w ostatni i już nie będziesz musiał się zastanawiać nad tym, jak uszczęśliwić kobietę swoich marzeń!

8.     Dawanie kluczy do mieszkania

Wyznacz dokładnie granice swojego rozwijającego się związku. Nie łączcie waszych losów zbyt wcześnie. Pamiętaj również, aby nie prosić partnera o to, aby dostosował swoje życie do Twojego. Spotykacie się mniej niż miesiąc: nie oczekuj, że zamieni wieczór pokerowy
z kumplami na wieczór z winem i serami Twojego przyjaciela. Dobrze jest mieć oddzielne życia, zwłaszcza na tak wczesnym etapie.

9.     Pokazywanie się w jej/jego pracy

Pozwól jej/jemu chwalić się Tobą wszystkim współpracownikom przez długie miesiące, zanim Cię przedstawi. Praca to nasza odrębna życiowa przestrzeń. Szanuj to. (A kiedy w końcu pojawisz się u niej w pracy, przynieś kwiaty).

Jaki jest największy błąd, jaki popełniłeś na początku randkowania z kimś?
I nie czuj się źle – wszyscy wykonaliśmy co najmniej jedno z powyższych!