7 rzeczy, które naprawdę powinnaś wiedzieć o seksie w wodzie

Twoja pochwa może Cię znienawidzić.

Seks podwodny brzmi dosyć epicko, prawda? Mam na myśli, że jest tyle gorących, kultowych scen filmowych, które wiążą się z seksem w wodzie, więc…

Niestety, seks wodny jest jedną z tych rzeczy, które wyglądają lepiej na ekranie, niż w rzeczywistości. Jest tylko kilka kwestii, o których powinnaś wiedzieć…

1. To nie jest sterylne

Ok, pewnie nie robisz tego w sterylnych i dezynfekowanych łóżkach, ale musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż zbiorniki wodne mogą być przepełnione paskudnymi bakteriami, takimi jak E. coli czy salmonella. Obejmuje to baseny i wanny z hydromasażem o niewłaściwym poziomie pH, rzeki, jeziora, oceany itp. “Istnieje ryzyko, że zapraszasz bakterie lub inne drobnoustroje do kanału pochwowego (a tym samym do swojego ciała)” – mówi ekspert ds. zdrowia kobiet Jennifer Wider.

2. Możesz tam na poważnie wyschnąć

Wydawało by się, że woda byłaby niesamowitym lubrykantem – w końcu jest mokra. Ale nie tak szybko: “Woda wcale nie jest dobrym środkiem smarnym”, mówi Jessica Shepherd, ginekolog z Baylor University.

Mało tego, może ona zmyć naturalny smar, który wytwarza Twoje ciało i wysuszyć Cię. W rezultacie może być Ci trudniej pozostać wilgotną (i wygodną) podczas seksu w wodzie niż na suchym lądzie.

3. Może nawet dojść do rozerwania

Brak lubrykantu może być problemem i może nawet prowadzić do zwiększonego tarcia w pochwie, mówi Shepherd. I nie mówimy o dobrym rodzaju tarcia. “Pomyśl o tym jak o mikro-łzach z pochwy” – mówi Wider – „Pamiętaj o tym. Jeśli Twój partner zakłada prezerwatywę, więcej tarcia zwiększa szanse na to, że prezerwatywa się rozerwie”

Pierwszy stosunek z Bartkiem okazał się być najlepszy

4. Można dostać infekcji dróg moczowych

Pamiętasz wszystkie bakterie, które spędzają czas w wodzie? Cóż, mogą również dostać się do cewki moczowej (ten mały otwór, z którego wychodzi siusiu) podczas seksu, zwiększając ryzyko rozwoju infekcji dróg moczowych (ZUM), mówi Wider.

5. Ryzyko zakażenia drożdżakami może wzrosnąć

To po prostu staje się coraz lepsze, prawda? Uprawianie seksu w jakimkolwiek zbiorniku wodnym może zwiększyć ryzyko infekcji drożdżakowych, a chlor jest szczególnie paskudny, ponieważ może podrażnić Twoją waginę i zakłócić jej delikatne pH. “Wszystko, co zakłóca pH, może zwiększać ryzyko infekcji drożdżakowej” – mówi Shepherd.

6. Ryzyko zachorować chorobami przenoszonymi drogą płciową wrasta

Wybacz, ale woda nie ma magicznych właściwości oczyszczania z chorób wenerycznych, niestety. Biorąc pod uwagę, że korzystanie z prezerwatywy pod wodą jest szczególnie trudne, możesz się nabawić nie lada przygód, w złym tego słowa znaczeniu. Inną ważną rzeczą, o której należy pamiętać to fakt, iż te wyżej wymienione “łzy-pochwy” mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia choroby przenoszonej drogą płciową.

7. Tak, nadal możesz zajść w ciążę.

Jeśli zdarzy się, że ktoś dojdzie w basenie lub innym zbiorniku wodnym, w którym pływasz, nie znaczy to wcale, że zajdziesz w ciążę, mówi Wider (to tylko miejska legenda). Ale jeśli partner dochodzi w Tobie podczas kąpieli wodnych, tak, możesz zajść w ciążę. “Poczęcie może nadal występować, nawet podczas uprawiania seksu w wodzie, więc nie myśl o wodzie jako o formie antykoncepcji”, mówi Shepherd.

Zważywszy na to wszystko musisz rozumieć, że jeśli raz czy dwa razy zdarzyło Ci się uprawiać seks w wodzie, nie oznacza to tego, że Twoja wagina nagle wyschnie i odpadnie. Musisz po prostu zdawać sobie sprawę z istniejącego ryzyka. 

3 comments

  1. Dziewczyny, serio uważajcie. Dostałam grzybicy przez seks w jacuzzi. Wiem, ohydne, ale musicie uważać na ciepłe stojące wody!!!!!!!

Comments are closed.