Ile trwa stosunek płciowy – odpowiada ekspert

Jeśli istnieje jeden aspekt życia, w którym pragniemy wiedzieć, co jest „normalne”, to z pewnością jest to seks.

Pomimo tego, że zdajemy sobie sprawę, jak skomplikowany może być, wciąż zastanawiamy się, na ile „poprawnie” robimy pewne rzeczy w porównaniu z innymi ludźmi.

Tuż obok pytania „Gdzie jest Wally?”, pytanie – jak długo powinien trwać seks, jest stare jak świat. Jednak, podobnie jak wiele pytań, które pozostały bez odpowiedzi, prawda jest taka, że… nie ma na nie idealnej odpowiedzi!

Jest czas i miejsce na seks o każdej możliwej długości, a każdy ma swoje wady i zalety. Więc zamiast zakładać, że istnieje jedna idealna długość stosunku, do której powinieneś dążyć, może rozważmy najpierw wszystkie opcje?

Nieco krótszy stosunek seksualny, czyli szybki numerek

Wszyscy świetnie to znamy. To gorączkowe uczucie, kiedy po prostu musicie się bzyknąć. Dlatego nie ma się czego wstydzić, decydując się na klasyczny szybki numerek. Uwalnia to napięcie seksualne i pokazuje, jak gorąca może być zmysłowa spontaniczność. Zwłaszcza, że w przeciwieństwie do dłuższych sesji seksualnych, szybki numerek można zaliczyć w dowolnym czasie i (prawie) wszędzie.

Chociaż z jednej strony krótki seks może ugasić gorączkową żądzę, z drugiej strony nie zawsze nadaje się do wzajemnych orgazmów.

Jednak, szczerze mówiąc, i tak nie musi to być celem każdej zabawy. Lepiej skupić się na doznawaniu przyjemności niż na celu ostatecznym. Dopóki oboje jesteście zadowoleni z tego, że czujecie się super ponętni dla siebie nawzajem (i później nadrobicie pominiętą grę wstępną), dopóty możecie całkowicie cieszyć się pełną improwizacją, którą oferują szybkie numerki.

Istnieje kilka sposobów na udany szybki seks. Jednym z nich jest to, że wszyscy uczestnicy wiedzą z góry, że ten numerek będzie szybki. Drugi polega na użyciu lubrykantu, aby nadrobić brak czasu na grę wstępną. Po trzecie, zabawki erotyczne są Twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o szybki numerek. Aby uzyskać natychmiastowy efekt weź wibrator i włącz maksymalną prędkość wibracji. Jeśli nie lubisz tak silnych doznań, zacznij powoli.

Jeśli zdecydujecie się na szybki numerek poza domem, pamiętaj o dyskretnym wibratorze, który możesz przyczepić magnesem do majtek i włączyć przez aplikację w swoim smartfonie. Doskonale podrażni Twoje słodkie miejsce w odpowiednim momencie.

Pamiętaj, szybki numerek może być niesamowity, ale musicie mieć pewność, że oboje właśnie tego chcecie.

Ile trwa przeciętny stosunek zwany “rozpoznawczym”

Następnym rodzajem jest seks rozpoznawczy / eksploracyjny / badawczy – możecie go nazywać, jak tylko chcecie. Jeśli chodzi o czas trwania, to w żaden sposób nie da się go określić. Możecie się eksplorować przez 4 minuty lub 4 godziny! Chodzi o skupienie się na samej sztuce czerpania i dawania przyjemności, zamiast ścigania się do mety.

Poświęcając czas na prawdziwe wzajemne poznanie się, możecie przetestować różne pozycje, techniki, strefy erogenne i granice seksualne. Uważne i świadome praktyki seksualne mogą naprawdę ułatwić utrzymywanie między wami kontaktu oraz bycie obecnym i skupionym podczas seksu eksploracyjnego.

Komunikacja zajmuje centralne miejsce, gdy kierujesz swoją uwagę na ciało partnera, aby odkrywać, co mu się najbardziej podoba. Możecie naprzemiennie skupiać uwagę między sobą, aby dzielić się zmysłową satysfakcją. Zwiększy to również szanse na przeżycie jak największej ilości wspaniałej przyjemności.

Ile ma trwać stosunek uważany za “dłuższy”

Pójście o krok dalej prowadzi nas w końcu do sesji w stylu maratonu. Wbrew powszechnemu przekonaniu, mega długie figle nie zawsze dotyczą wyłącznie penetracji.

Niekończące się posuwanie może być naprawdę nudne męczące, a nikt nie chce się przecież przemęczyć. Jeśli więc chcesz jak najlepiej wykorzystać długi seks, gra wstępna – jak zwykle – jest odpowiedzią.

Idealnym sposobem na uspokojenie i spowolnienie sytuacji jest ta wstępna zabawa, która pomaga stworzyć odpowiedni nastrój, rozgrzać wszystkich i przygotować na szczyt przyjemności. Biorąc pod uwagę przerwy między orgazmami, długie sesje są szczególnie dobre dla właścicielek sromów, ponieważ dotarcie do strefy kulminacyjnej zajmuje im średnio około 18 minut, w porównaniu do właścicieli penisów, którzy potrzebują na to jedynie około pięciu.

Oprócz większej szansy na orgazm, dłuższy seks daje również możliwość zmiany pozycji, co oferuje jeszcze szerszy zakres potencjalnych doznań.

Tylko nie zapomnijcie o lubrykancie!

Wydłużając czas trwania stosunku seksualnego

Dobrym towarzyszem dłuższych sesji jest jedno z najbardziej zaufanych narzędzi – żel opóźniający wytrysk. Bez względu na to, czy doświadczałeś trudnej sytuacji przedwczesnego wytrysku, korzyści płynące z wydłużonego seksu wciąż są takie same. Zastosowanie miejscowego żelu bądź sprayu opóźniającego ejakulację może pomóc poprawić kontrolę nad punktem kulminacyjnym i pozwolić na dłuższą radość z doświadczeń seksualnych.

Ponadto nie przenosi się na partnerkę. Znieczula jedynie penisa na tyle, aby zapewnić wam kilka (bardzo cennych) dodatkowych minut. Więc następnym razem, gdy okaże się, że chcesz wydłużyć zabawę, wystarczy nałożyć odrobinę tego cudownego specyfiku, aby załatwić sprawę.

A więc, ile trwa stosunek seksualny?

Chociaż łatwo jest mieć wątpliwości w tej kwestii, nikt nie powinien przejmować się tym, czy uprawia seks „prawidłowo”. Podobnie jak większość rzeczy w świecie intymności, nie ma jednego sposobu, w jaki „powinno” się to zrobić. Mówiąc najprościej, nie istnieją standardy seksu, do których należałoby się dopasować! Jedyne, co musicie zrobić, to zrelaksować się i czerpać z tego radość.

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi i informacji o długości stosunku – to nie tak, że stosunek ma trwać 7 minut czy 30 minut. Najważniejsze jest to, żeby dobrze się bawić i robić wraz z partnerem to, na co oboje macie ochotę, bez skupiania się nad tym, ile trwa średnia długość stosunku, jak długo należy się zabierać do gry wstępnej czy to, że seks trwa nieco krócej, niż podają statystyki, jest normalne.