Łaskotanie podczas seksu – czy może być przyjemne?

Pamiętasz tamte „bitwy” na łaskotki, które toczyły się podczas nocowania? Dla niektórych z nas to wszystko może brzmieć jak zwykła zabawa, ale dla innych… jest cholernie seksowne.

Powszechnie wiadomo, że my, erotomani, możemy ze WSZYSTKIEGO zrobić fetysz: stóp, pszczół, spadania ze schodów. Wymień cokolwiek, a ktoś uzna, że to jest seksowne. Takie myślenie doprowadziło mnie do naszego najnowszego fetyszu: łaskotania.

Łaskotanie – za czym polega cała zabawa?

Knismolagnia to trudne słowo określające prosty fetysz seksualny: podniecenie przez łaskotanie. Ludzie, którzy doświadczają knismolagnii, podniecają się, gdy łaskoczą innych, gdy są łaskotani lub gdy obserwują, jak ktoś jest łaskotany.

Istnieją dwa rodzaje łaskotania: „knismesis”, które jest lekkim dotknięciem, które zazwyczaj nie wywołuje śmiechu (tzw. smyranie) oraz „gargalesis” – mocniejsze gilgotki, które sprawiają, że chichotasz tak mocno, że możesz się posikać. Albo… szczytować!

Teraz, gdy rozgrzałam was tymi wszystkimi wielkimi słowami, przyjrzyjmy się bliżej temu fetyszowi.

Dlaczego łaskotanie jest tak seksowne?

Pewnie dawno temu ostatnio wdaliście się w walkę na gilgotki, więc przypomnę wam, o co w tym wszystkim chodzi. Łaskotanie to lekki dotyk wrażliwych części ciała, który powoduje mrowienie, a co ważniejsze, śmiech, radość, a nawet podniecenie seksualne. Niektórzy uważają, że łaskotanie jest tak intensywnym seksualnym przeżyciem, że potrafią samodzielnie osiągnąć punkt kulimacyjny! Inni traktują to jako grę wstępną lub zabawę BDSM – łatwo zrozumieć, dlaczego.

Łaskotanie można umiejscowić na granicy przyjemności i bólu, a ludzie od wieków wykorzystują jego moc. Rzymscy żołnierze używali gilgotek jako tortur. Kazali więźniom zanurzyć stopy w soli, a następnie przyprowadzali kozę, która zlizywała sól z ich stóp, pozwalając, aby uczucie przyjemności szybko zmieniło się w ból. Zdecydowanie nie angażuj kozy w swoje seksualne sesje (to zahacza o okrucieństwo wobec zwierząt). Ale oto kilka sposobów, aby uwzględnić łaskotanie w swoim życiu seksualnym.

Jak należy łaskotać partnerów?

Osoby z tym fetyszem mogą chcieć zaangażować się w łaskotki podczas kontaktu seksualnego lub bez niego. Podobnie jak wszystkie fetysze, wszystko zależy od konkretnej osoby. Niektórzy mogą osiągnąć szczyt poprzez samo łaskotanie, bez nagości, kontekstu seksualnego, a nawet robiąc to samodzielnie. Jeśli jesteś tym zainteresowany, poinformuj swojego partnera i poświęć trochę czasu na zbadanie wszystkich aspektów tego fetyszu, aby zobaczyć, czy Cię to naprawdę kręci.

Łaskotanie – klasyczne ruchy

Jeśli szukasz ponadczasowych technik, możesz zacząć od delikatnych łaskotek palcem pod pachą! Jeśli chodzi o łaskotanie kolana, to najlepiej robić to w następujący sposób: połóż wszystkie palce na środku kolana i powoli rozsuwaj je na zewnątrz, aby poczuć pożądane mrowienie. Innym genialnym sposobem jest lekkie przesunięcie palcem po spodzie stopy. Bez względu na to czy łaskoczesz czy jesteś łaskotany, te trzy ruchy to niezawodny sposób na wywołanie śmiechu, a może nawet czegoś więcej.

Narzędzia do łaskotania

Możesz urozmaicić swoje łaskotki, używając wibratorów, pędzli, paznokci akrylowych lub piór. Wszystkiego, co może zwiększyć Twoje doznania i (może nawet) Cię podnieca. Spróbuj użyć ich w dowolnym wrażliwym miejscu: pod pachami, na kolanach, łokciach, brzuchu, stopach, po wewnętrznej stronie ud, na żebrach i genitaliach – wszystkie te miejsca będą dobre do rozpoczęcia. Możesz nawet zamienić łaskotanie w zabawę lub test wytrzymałości. Z gilgotkami jest, jak z każdym innym fetyszem: po prostu rób to, co Cię kręci.

Hardcorowe łaskotanie – Mocne Zagranie

Jeśli w łaskotaniu najbardziej podoba Ci się ta mimowolna reakcja, dobrym pomysłem może być skupienie się na tym poprzez związanie partnera. Przy okazji może to też uchronić Cię przed przypadkowym uderzeniem w twarz, jeśli odruch partnera jest mocny. Możesz użyć jakiegoś sznura, liny lub kajdanek, aby Twój partner nie chronił swoich wrażliwych miejsc. Możesz także założyć mu opaskę na oczy, aby zwiększyć napięcie, doznania i zaskoczenie. Łaskotanie można bardzo łatwo dostosować do zabawy w dominację i uległość. Możesz zaangażować się w torturowanie partnera przez łaskotanie, krępując go i łaskocząc w miejscach, w których nie czują się komfortowo. Możesz to jednak zrobić tylko i wyłącznie wtedy, gdy wcześniej uzgodniliście szczegóły takiej zabawy i macie ustalone bezpieczne słowo. Jak w przypadku wszystkich fetyszy: rób to, czego pragnie Twoje serce, ale zawsze komunikuj się i miej na to werbalną zgodę partnera.

Łaskotki dla początkujących – Tylko Troszeczkę

Łaskotanie nie do końca kojarzy Ci się z aktem seksualnym? Zamiast postrzegać same łaskotki w charakterze aktu, możesz uwzględnić je jako drobne dodatki, które mogą zwiększyć pozostałe doznania. Od łaskotania sutków kochanka miotełką z piór po oddychanie na jego szyi – istnieje wiele sposobów na włączenie tych delikatnych dotknięć, aby zwiększyć pobudzenie.

Pamiętaj, jeśli podnieca Cię łaskotanie, nie jesteś sam. Chociaż nie ma zbyt wielu informacji ani badań dotyczących tego konkretnego fetyszu, jest on dość popularny! Możesz znaleźć filmy porno z łaskotaniem, forum dotyczące łaskotek, a nawet film dokumentalny o zawodach w łaskotaniu. Seksualne łaskotanie nie jest dla każdego: nie każdy ma łaskotki, a niektórzy nawet się tego boją! Zanim spróbujesz łaskotania w sypialni, musisz porozmawiać o tym ze swoim partnerem: nie chcesz dostać łokciem w oko, jeśli okaże się, że ktoś ma naprawdę silną reakcję odruchową. Albo… tego właśnie chcesz!

***

Przede wszystkim fetysz łaskotania to świetna zabawa i podniecenie. Więc po prostu zrelaksuj się i baw się dobrze! A nuż Ci się to spodoba.