Spontaniczny seks, a planowanie seksu

We współczesnym życiu przytłaczająca ilość pracy jest dla wielu z nas nieprzyjemną rzeczywistością. Zmysłowość, intymność i więź są zdecydowanie zbyt często spychane na dalszy plan. Przyjemność została zepchnięta na koniec listy rzeczy do zrobienia lub została z niej całkowicie wykreślona.

W rzeczywistości priorytetowe traktowanie seksualności i zmysłowości może wzbogacić Twoje życie i poprawić relacje. Właściwie może nawet stworzyć wrażenie, że masz dodatkowy czas w ciągu dnia.

Dlaczego więc tak wiele osób nie chce planować seksu?

Spontaniczny seks – czy naprawdę jest bardziej seksowny?

Prawda jest taka, że możesz zaplanować seks z partnerem lub po prostu ze sobą – obie czynności są bardzo ważne i powinny być traktowane priorytetowo. Najczęstszą odpowiedzią, jaką otrzymuję od klientów, gdy sugeruję im planowanie seksu, jest: „ale to nie jest seksowne!”. Wydaje im się, że do seksualności potrzebna jest spontaniczność, co nie do końca jest prawdą.

Planowanie seksu nie oznacza, że Twoje życie seksualne jest nudne czy beznadziejne albo że seks to tylko kolejne zadanie na Twojej codziennej liście rzeczy do zrobienia. To oznacza, że jest to dla Ciebie ważne. Ogrom przyjemności, radość i intymność są dla Ciebie ważne, dbasz o siebie, swój związek i masz ochotę na seks, przez co musisz go sobie zaplanować.

Popularne sposoby planowania seksu

Poza tym sam seks może być bardzo spontaniczny, nawet jeśli jest zaplanowany na konkretną godzinę. Z pewnością nie musisz doprecyzowywać, jaki rodzaj seksu będziesz uprawiać. Moja propozycja nie polega na zrobieniu planu: 18:00 spotkanie w sypialni, 18:02 całowanie, 18:10 zdejmowanie stanika… – rozumiesz, o co mi chodzi. Celem włączenia seksu w plan dnia jest to, aby w Twoim życiu rozkwitła seksualność, a przyjemność była traktowana priorytetowo.

Planowanie seksu solo – co to znaczy

Planowanie czasu jest super – dorosłe kobiety i mężczyźni w pewnym momencie swojego życia dochodzą do wniosku, że planowanie swojego wolnego czasu, pracy i zadań jest niezbędne w celu zachowania spokoju duchowego.

Niezależnie od tego, czy masz partnera, czy nie, planowanie seksu solo jest wspaniałym i niesłychanie korzystnym dodatkiem do życia każdego z nas. Nawet jeśli masz kochanka, nadal zalecam zaplanowanie czasu na masturbację. Planowanie seksu solo to utwierdzenie się w przekonaniu, że liczysz się Ty i że ogrom Twojej przyjemności ma znaczenie.

To pomoże Ci upewnić się, że przyjemność jest dla Ciebie równie ważna, jak wszystko inne na Twojej liście rzeczy do zrobienia. Poza tym Twój związek z własną seksualnością zostanie pobudzony i odżywiony, a jednocześnie dowiesz się więcej o swoich doznaniach. Pogłębianie relacji seksualnych z samym sobą wzbogaca wszelkie romantyczne związki wbrew powszechnym przekonaniom.

Planowanie seksu z partnerem – mamy na to sposób

Kiedy jesteś w romantycznym związku, planowanie seksu może być pięknym sposobem na pokazanie swojemu lubemu, jak bardzo Ci na nim zależy. Udowodnisz mu, że cenisz waszą relację i traktujesz go priorytetowo.

Zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak bardzo zapracowani są obecnie ludzie, ma to również praktyczny sens. Możesz usiąść ze swoim partnerem i ustalić, kiedy będzie na to najlepszy czas, uwzględniając wasze harmonogramy. W ten sposób zaplanowanie seksu zwiększa wasze szanse na to, żeby w ogóle do niego doszło.

Jak działa planowanie seksu?

Dobrze, wróćmy więc do sedna sprawy, seksownej sprawy. Jak sprawić, by planowanie seksu było… seksowne?

1. Kiedy robisz plany, nie zapomnij, że to, co robisz, to priorytetowe traktowanie czegoś, co jest dla Ciebie ważne.

2. Postaraj się, aby wybór dni, które najbardziej wam pasują przebiegał w lekkiej atmosferze przepełnionej śmiechem i pozytywną energią. To, że coś planujesz, nie oznacza, że jest to spotkanie biznesowe.

3. Gdy ten dzień będzie już ustalony, ciesz się niecierpliwym oczekiwaniem na nadchodzące wydarzenia, warto jest się zawczasu podniecić myślą o zbliżającym się seksie – samo wyobrażanie go może sprawić, że cholernie się podniecisz.

4. Przygotuj się w dowolny sposób, tak jak lubisz najbardziej, aby pomóc sobie wejść w seksualny nastrój. Jedz lekkie, zdrowe potrawy, aby nie czuć się przejedzonym i stracić zainteresowanie. Możesz wziąć relaksującą kąpiel z lampką wina, poczytać erotyczne opowiadania lub wziąć udział w solowej imprezie tanecznej.

5. Niech sam seks będzie spontaniczny i przybierze własną formę. Uwolnij swoje oczekiwania i po prostu ciesz się chwilą przyjemności, która jest Twoim priorytetem.

Co jeśli nie chcesz uprawiać seksu?

To bardzo powszechne w dzisiejszych czasach. Dzień i godzina są ustalone, ale kiedy przychodzi co do czego, oboje jesteście po prostu zbyt zmęczeni. Któreś z was zostało wezwane na dywanik do szefa i marzy jedynie o tym, żeby zwinąć się w kłębek i poużalać nad sobą. Przegięliście z treningiem na siłowni i palący ból mięśni zniechęca was do jakiegokolwiek ruchu.

Nie martw się! Zdefiniuj na nowo, czym jest dla Ciebie „seks”. Przecież możecie spróbować wzajemnej masturbacji, zrobić sobie masaż lub możesz masturbować się w wannie, gdy partner będzie Ci czytać opowiadania erotyczne. Możecie się po prostu poprzytulać albo pójść na długi spacer.

Spróbuj skupić się na swoim głównym celu, stawiając na pierwszym miejscu przyjemność i intymność. Zmień definicję seksu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Usunięcie ciążącej presji pomaga również zwiększyć szanse na sukces. Baw się tym!

Dlaczego kobieta powinna planować?

1. Fajnie jest mieć coś, na co można czekać.

2. Przyjemność jest ważna, a planowanie seksu pokazuje, że nadajesz jej priorytet.

3. Praktyczne podejście maksymalizuje szanse na seks (solo lub z partnerem).

4. Przyjemność ma niesamowite korzyści, więc ciesz się nimi!