Tantra od początku: Jak uprawiać seks tantryczny?

jak uprawiać seks tantryczny

Nie, seks tantryczny nie polega wyłącznie na siedzeniu ze skrzyżowanymi nogami i dotykaniem opuszkami palców swoich skroni przy jednoczesnym powtarzaniu “om”. 

Ok, bądźmy szczerzy, jedyną rzeczą, którą każdy z nas wie o seksie tantrycznym jest to, iż podobno Sting go uprawia przez wiele, wiele godzin. Tradycja tantry pochodzi z Indii i jej początki sięgają tysięcy lat wstecz. Tantra jest starożytną ścieżką medytacji, której korzenie są zarówno w duchowości buddyzmu hinduskiego jak i tybetańskiego. 

Chociaż tantra obejmuje naukę, medytację i pracę oddechową, ludzi najbardziej interesuje aspekt seksualny, ponieważ, no wiecie, wszyscy lubimy najbardziej i interesujemy się najbardziej aspektem aktu seksualnego. Tantra postrzega każdy aspekt ludzkiego doświadczenia, jako możliwość osobistej transformacji i samorealizacji, jak też znalezieniem swojej energii seksualnej. 

Dla tantry życie jest medytacją. Każde działanie – jedzenie, picie, oddychanie, taniec, kochanie się – może, a nawet musi być wykonywane ze świadomością. Dziś porozmawiamy o aspektach życia seksualnego i tantrze.

Na czym polega tantra?

Ideą seksu tantrycznego w hinduskiej tradycji duchowej jest to, że sposobem osiągnięcia oświecenia jest uprawianie seksu ze świadomością. Seks tantryczny koncentruje się na bardzo wolnym współżyciu, z naciskiem na zsynchronizowane oddychanie, dotyk, kontakt wzrokowy i intymność z partnerem. W przeciwieństwie do zwykłego seksu orgazm nie jest celem, ale raczej przedłużaniem go i odczuwaniem głębokiego związku.

Praktyki tantryczne koncentrują się na pomaganiu nam w przepuszczaniu większej ilości tej naturalnej energii przez nasze ciało. Uda Ci się spowolnić jedynie wtedy, gdy będziesz uważny, będziesz częściej oddychał i nie skupisz się na celu, a raczej na podróżny do niego. Wolny seks przynosi kobietom same korzyści. Podniecenie kobiet zwykle trwa dłużej niż mężczyzn, więc seks tantryczny jest w rzeczywistości bardziej dostosowany do kobiecej reakcji seksualnej. 

Seks tantryczny – jak to działa?

Czasami w seksie chodzi tylko o klapsy, podgryzanie partnera i to, żeby wszystko trwało nie dłużej niż 10 minut. Oto przeciwieństwo tego – seks tantryczny. Jest to długi, powolny i “łączący dusze” seks, który jest seksownym i niesamowitym doświadczeniem. 

Prawdopodobnie nie raz obiło Ci się o uszy “tantryczny seks” czy “tantra”. Sex tantryczny istnieje na ziemi od tysięcy lat i wywodzi się z tych samych nauk, co joga. 

Na czym polega seks tantryczny?

Tantra to starożytna hinduska praktyka aktu seksualnego, przekładająca się na ekspansję energii i rozciąganiu świadomości, która promuje głębszą intymność przy użyciu ćwiczeń oddechu, wolniejszego dotyku i opóźnianego orgazmu. 

Jest to praktyka nie koncentrująca się na orgazmie, co za tym idzie, może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą odczuwać lęk przed osiągnięciem przedwczesnego orgazmu lub nie osiągnięcia go wcale. 

Mówi się, że nie ma żadnych zasad co do uprawiania tego rodzaju seksu, jednak sednem tantry są rytuały seksualne, które wprawiają Cię w odpowiedni nastrój i pomagają w nawiązaniu kontaktu z partnerem. Co jest ważne? Skupienie się na partnerze i tym, co się dzieje tu i teraz. 

Tantra może pomóc mężczyznom cierpiącym na przedwczesny wytrysk, ponieważ spowalnia sam proces uprawiania seksu, tym samym eliminuje stres. 

Dla kobiet natomiast seks tantryczny może pomóc odpowiednio się zrelaksować i budować napięcie jak też przyspieszyć osiągnięcie orgazmu. Ma to pozytywny wpływ nie tylko na seks, ale też na ogólne relacje, jako że poprawia to intymną komunikacją pary. 

Choć orgazmy nie są tu celem, to „orgazmy tantryczne” są często określane jako doświadczenia transcendentalne. Kto by nie chciał doświadczyć czegoś takiego, co nie? Jak, do cholery, się do tego zabrać?

Na początku warto jest porozmawiać ze swoim partnerem i upewnić się, że jest to coś, co interesuje też jego. Jeśli Twój partner nie jest przekonany, opowiedz mu o zaletach seksu tantrycznego – głębsza intymność, pasja, bardziej satysfakcjonujący seks. Gdy obydwoje będziecie chętni do zgłębiania sztuki seksu tantrycznego – zacznijcie włączać niektóre ćwiczenia do swojej rutyny seksualnej. 

Odpowiedni nastrój

Tu wszystko zależy od Was. Możecie tworzyć odpowiednią atmosferę za pomocą świec, odpowiedniej muzyki, kadzideł. Najważniejsze jest to, abyście obydwoje odczuli, iż seks jest czymś wyjątkowym i różniącym się od szarej codzienności. 

Zacznij od oddechu

Podobnie jak w przypadku jogi, tantra zaczyna się od i koncentruje wokół oddechu. Oto ćwiczenie na początek: weź głęboki wdech przez nos. Podczas wdechu napełnij brzuch powietrzem. 

Następnie zrób powolny wydech. Skąd masz wiedzieć, że oddychasz w odpowiedni sposób? Połóż ręce na brzuchu. Czy czujesz, że wypychasz go podczas wdechu, a podczas wydechu wraca od do swojej “normalnej” pozycji? 

Jeśli tak – to świetnie Ci idzie i nauczyciele tantry byliby z Ciebie dumni!

Gdy ta technika oddychania będzie czymś całkowicie “naturalnym”, możesz zacząć korzystać z niej w łóżku. Najważniejsze jest to, ażeby się nie spieszyć. 

Nawiąż kontakt wzrokowy

Kontakt wzrokowy pomoże ci poczuć bliskość z partnerem podczas seksu. Zarówno kobieta i mężczyzna w ten sposób odczują głębszą intymność i pozwoli im to na lepsze “połączenie się”. 

Następnym krokiem jest masaż

Czy zdarzyło Ci się masować swojego partnera? Może to być niezła zabawa erotyczna. Poproś swojego partnera o masaż stóp przez dwie minuty. Następne dwie minuty przeznacz na robienie tego, o co poprosi Cię Twój partner. 

Ważne jest to, ażeby sygnalizować swojemu partnerowi, co robi dobrze, a co mógłby robić inaczej (żeby seks okazał się jeszcze przyjemniejszy). Jest to sposób na uczenie się tego, co bardziej, a co mniej podnieca partnerów i najlepszy sposób na to, ażeby zostać najlepszym z możliwych kochanków. 

Zwróć uwagę na ruch swojego ciała

Pomyśl tylko jak to jest ruszać ciałami razem. I staraj się nie oceniać tego, co się dzieje i nie porównywać niczego z poprzednimi doświadczeniami. Najważniejsze jest to, ażeby skupić się na chwili obecnej. 

Nie myśl o orgazmie. Musisz zrezygnować z myślenia, a to wymaga doświadczenia. Dzięki skupieniu się na tym, co odczuwasz w danej chwili, jesteś w stanie w pełni poczuć orgazm, gdy ten nadejdzie. 

Pozycja Yab Yum

Istnieje tradycyjna pozycja tantryczna zwana „yab yum”, która może pomóc połączyć energię z partnerem w celu osiągnięcia jeszcze potężniejszego orgazmu. Poproś partnera, aby usiadł na podłodze ze skrzyżowanymi nogami. Stojąc twarzą do niego, usiądź na nim i zarzuć swoje nogi za jego tułów. 

Choć jest to pozycja “typowo tantryczna”, każda pozycja może być równie dobra, jeśli tylko czujesz się w niej wystarczająco komfortowo. 

Jak uprawiać seks tantryczny – wszystko co musisz wiedzieć

Chociaż często uważana za synonim seksu, tantra tak naprawdę polega na związku – czy to ze sobą, czy między Wami. W praktyce tantra dotyczy oświecenia: przekraczania zarówno płaszczyzny seksualnej, jak i duchowej, poprzez głęboko medytacyjny, spontaniczny i intymny seks – zarówno seks oralny, jak i waginalny czy analny.

Chodzi o poznanie swojego ciała

Podobnie jak joga, w tantrze chodzi o świadomość fizyczną i duchową. Kiedy uczysz się i ćwiczysz tantrę, stajesz się bardziej zharmonizowana ze swoim ciałem, co daje mu przyjemność i sposób, w jaki odczuwa przyjemność. Dzięki temu możesz lepiej skupić się na potrzebach i chęciach swojego ciała i upewnić się, że są one wypełniane. Ponadto energia, którą kierujesz podczas seksu tantrycznego, przepływa przez twoje ciało i może zintensyfikować orgazm.

Odkryj seksualność ciała partnerów

Tantra nie koncentruje się tylko na osiągnięciu wyższego stanu świadomości pomiędzy ciałem a umysłem. Może również polegać na tworzeniu głębszej, bardziej harmonijnej więzi . Chodzi więc tu o więź, bliskość, kontakt wzrokowy i wiele więcej – jest to swojego rodzaju uczenie się sztuki kochania, zrozumienie czym jest miłość na poziomie duchowym i uczenie się techniki, która pomoże odkryć na nowo siebie i swojego partnera.

Kiedy ćwiczysz tantrę, ty i twój partner uczycie się być świadomym fizycznie i duchowo obecnym, karmiąc się nawzajem energią, która nadal rośnie znacznie później po zakończeniu seksu.

Tantra pozwala ci zarówno eksplorować, jak i rozszerzać wszystkie aspekty swojej osobowości, dzięki czemu możesz naprawdę poznać drugą osobę wewnątrz i na zewnątrz.

Chcesz ćwiczyć tantrę, ale nie wiesz, jak podejść do rozmowy ze swoim partnerem? Oto kilka wskazówek:

 • Staraj się nie przytłaczać partnera informacjami. Zamiast tego wyjaśnij im, co lubisz w swoim życiu seksualnym i jak możesz ulepszyć to doświadczenie.
 • Posłuchaj, co mają do powiedzenia. Twój partner może dać Ci entuzjastyczne tak lub zdecydowane nie. Lub może być gdzieś pośrodku. Bez względu na jego odpowiedź, słuchaj i szanuj to, co ma do powiedzenia.
 • Niech nauczyciel prowadzi. Jeśli twój partner jest otwarty na tantrę, poszukaj nauczyciela, który poprowadzi was oboje, a wy dowiecie się więcej o praktyce.

Jak przygotować umysł

Tantra jest praktyką duchową, co oznacza, że ​​twój umysł wchodzi w grę tak samo, jak twoje ciało.

Kiedy praktykujesz tantrę, łączysz swoje ciało, umysł i duszę. Przejrzysty sposób myślenia i chęć wyjścia ze strefy komfortu są ważne, aby zjednoczyć te części siebie.

Niektórzy ludzie uważają, że spędzenie 10–15 minut na medytacji może pomóc przygotować umysł na praktykę tantry, ponieważ pozwala ci wejść do środka i zbadać swoje myśli.

Spróbuj tego

 • Skoncentruj się na oddychaniu. Poświęć 15–30 minut na delikatne oddychanie w dół do brzucha i dolnej części pleców oraz kontakt z tym, co dzieje się w twoim umyśle – niezależnie od tego, czy jest to stres, czy spełnienie twoich pragnień.
 • Rozciągaj się przez kilka minut. Podczas rozciągania każdej kończyny oczyść umysł z wszelkich negatywnych myśli, które cię obciążają. Im więcej wyrzucisz z głowy, tym będziesz lżejsza.
 • Spędzaj co najmniej 30 minut dziennie, pisząc dziennik. Przeanalizuj myśli, które mogą blokować twój rozwój duchowy, zapisując je.

Tantryczny seks a odpowiednie przygotowanie przestrzeni

Tantra jest holistyczną praktyką. Nie chodzi o sam stosunek płciowy ani orgazm – chodzi o podróż, aby się tam dostać, czyli czas w którym kobieta i mężczyzna skupiają się na swoich odczuciach i przyjemności. Twoje środowisko ma bezpośredni wpływ na twój sposób myślenia i zdolność do relaksu i cieszenia się tą podróżą.

Spróbuj tego

 • Upewnij się, że Twoja przestrzeń ma komfortową temperaturę. Jeśli jest zimno, włącz ogrzewanie na godzinę przed wydarzeniem, aby w pokoju było ciepło i przytulnie. Jeśli jest gorąco, włącz klimatyzator, ale ustaw go na 21 stopni, aby przestrzeń była chłodna, ale nie zimna. Pamiętaj, że nawet tak nieistotne na pierwszy rzut oka rzecz, jak odpowiednia temperatura, może wpłynąć na odbycie stosunku i doznania z tym związane. 
 • Zrób nastrój za pomocą świec lub przyciemnionych żarówek. Światło świec doda romantyczności przestrzeni, a miękkie czerwone żarówki nadadzą temu miejscu zmysłowego akcentu. Przyjemność seksualna gwarantowana!
 • Wypełnij przestrzeń swoim ulubionym zapachem. Zapal świecę zapachową, rozprowadź olejek eteryczny, pal kadzidełka lub powieś kwiaty. Wybierz zapach, który sprawia, że ​​czujesz się seksowna, ale nie jest przytłaczający.
 • Zmiękcz swoją przestrzeń. Połóż satynowy koc i kilka miękkich poduszek.
 • Stwórz romantyczny lub seksualny klimat. Warto jest stworzyć odpowiednią playlistę

Seks tantryczny – jak się przygotować do tego solo

Istnieje wiele sposobów wdrażania zasad tantrycznych, gdy jesteś sama. Pamiętaj jednak, że końcowa gra nie zawsze jest masturbacją – możesz ćwiczyć do gry solo lub w ogóle nie iść w tę stronę.

Medytacja

Medytacja to świetny sposób na uwolnienie się od wszystkiego, co Cię powstrzymuje. Ale zamiast pozwolić, aby energia wypłynęła z ciebie, uziem się. Kiedy medytujesz, pozwól swojej energii spłynąć w dół do ziemi.

Masaż własny

Uczyń swój własny masaż doświadczeniem całego ciała. Zdobądź swój ulubiony olej lub balsam i wlej go na skórę. Kiedy wcierasz olej lub balsam, spędzaj czas na masowaniu brzucha, pachwiny, wewnętrznych ud, ramion, szyi i klatki piersiowej – taka swojego rodzaju gra wstępna solo. 

Masturbacja

Gra solo nie zawsze musi polegać na osiągnięciu orgazmu. Zamiast tego poświęć trochę czasu, aby naprawdę odkryć swoje genitalia oraz to, co daje im – i tobie – przyjemność. 

Dotknij swoich narządów płciowych na nowe sposoby. Zwolnij ruchy. Zmiękcz sposób gry ze sobą. 

Dobrym pomysłem może być też przypomnienie sobie czym są mięśnie kegla. Pamiętaj, że w tantrze chodzi o powolne ruchy, dlatego dodanie ćwiczeń dna miednicy może pozytywnie wpłynąć na doznania. 

Pamiętaj o tym

 • Oddychaj głęboko i powoli. Niezależnie od tego, czy medytujesz, czy masturbujesz się, pozwól oddechowi połączyć się i wysłać mrowienie w dół.
 • Bądź obecny ze swoimi wrażeniami. Zamiast pozwolić umysłowi wędrować, zwróć uwagę na wszystko, co czuje twoje ciało.
 • Pozwól sobie doświadczyć pełnego zakresu emocji. Umożliwi to pełne wykorzystanie energii i mocy.
 • Ustaw cel swoich działań. Dowiedz się, co chcesz wyjąć z sesji tantry, bez względu na to, czy chcesz osiągnąć lepszy orgazm, czy poczuć się bardziej komfortowo we własnej skórze.

Tantra – jak to robić?

Tak naprawdę nie ma przepisu na seks tantryczny, ale istnieje kilka zasad przewodnich:

Oddech: Podobnie jak w przypadku ćwiczeń z jogi, skupianie się na oddychaniu pomaga zatrzymać się w momencie, uczynić Cię bardziej uważnym, jak też przenosić energię wzdłuż Twojego ciała. 

Zwolnij: Zalecamy zasadę 3 na 30. A więc jeśli normalnie w danej sytuacji wykonałoby się 30 pchnięć, teraz trzeba zrobić tylko 3. Tak, jak widzicie, tantra nie jest dla niecierpliwych. 

Patrzenie w oczy: W tantrze wykorzystujemy patrzenie w oczy i interpretujemy je jako patrzenie w bramę duszy. Wprowadza to osobę w głęboki, odmienny stan z bliskim. Tak więc pozycja na pieska nie jest najlepszym miejscem na rozpoczęcie, jeśli interesują Cię doznania związane z tantrycznym seksem. 

Poruszanie ciałem: Poruszanie ciałem pomaga w przemieszczaniu się tej niezwykle ważnej energii. Zaleca się poruszanie mięśni miednicy jako poruszanie pompy energii, a nie tylko fizycznych ruchów mięśni. Wyobraź sobie energię, która znajduje się w narządach płciowych, przenoszącą się przez kręgosłup do reszty ciała, nad głowę i ciało partnera. Staraj się nie śmiać się, gdy to sobie wyobrażasz. 

Wariancje tantrycznej miłości

Inną praktyką inspirowaną tantrą, którą możesz wypróbować, jest Daily Devotion. Działa to tak, że Ty i Twój partner codziennie leżycie na łyżeczkę, gdzie on leży tuż za Tobą. 

Wkłada w ciebie swojego penisa i trzyma go tam przez 5 do 10 minut. Bez poruszania się, chyba że z dziwnymi ściskami pochwy. Poczuj to, co się będzie dziać z Twoim ciałem. 

Jeśli seks nieruchliwy Cię nie ekscytuje, możesz także eksperymentować z tradycyjną pozycją tantryczną Yab Yum, która ma zachęcać do większej intymności i więzi między partnerami. Yab Yum to pozycja, kiedy to kobieta siedzi na kolanach mężczyzny, owijając nogi wokół jego talii, przeplatając nawzajem swoje ramiona i łącząc czakry genitaliów. Jeżeli wyda Ci się to zbyt skomplikowane, na Youtubie jest pełno filmików, które pomogą Ci się w tym połapać.