Sex gimnastyka na poprawę Twojego życia seksualnego

Trening i aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na wiele aspektów naszego życia, jak chociażby zdrowie psychiczne, jak i oczywiście nasze zdrowie fizyczne. Nie wiem jednak, czy zdajecie sobie sprawę z tego, jak pozytywnie trening może wpływać również na wasze życie seksualne!

Jeśli czujesz potrzebę zwiększenia swojej intymnej wydajności, oto ćwiczenia dla par, które pozwolą Ci przenieść Twoje doznania seksualne na zupełnie inny poziom!

Podstawowe sex cwiczenia – przysiady

Przysiady są naszym najlepszym przyjacielem, jeśli marzymy o jędrnej i pięknej pupie. Te same przysiady wpływają też na poprawę przepływu krwi poniżej pasa, co swoją drogą zwiększa wrażliwość i może pomóc wywołać jeszcze silniejsze orgazmy.

Przysiady pomagają też rozciągać wewnętrzne mięśnie ud, co może sprawić, że niektóre z bardziej ryzykownych pozycji będą możliwe do wykonania, a następnego dnia nie będziemy mieli problemów z wstaniem z łóżka. A więc jeśli uprawiasz seks, który można uznać za dość “monotonny”, to warto jest spędzić paręnaście minut dziennie powtarzając kilka ćwiczeń – Twoje ciało (i partnerzy) będą Ci wdzięczni!

Pompki i planki

Jeśli chodzi o pozycje wymagające trzymania się nad partnerem, regularne robienie pompek i planków może być głównym kluczem do sukcesu. Ćwiczenia te nie tylko pomagają pracować nad mięśniami ramion, mięśniami brzucha i górnymi partiami ciała, ale też Twoją ogólną siłą. Co za tym idzie, te ćwiczenia pomogą Ci zachować jeszcze lepszą kondycję. 

Wypady i krzyżowanie nóg

Niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie – nogi odgrywają ogromną rolę w sztuce dynamicznego seksu. Jeśli więc nie są wystarczająco silne, może to negatywnie wpływać na naszą równowagę i stabilność. Tak więc wypady i krzyżowanie nóg mogą być świetnym sposobem na pracę poszczególnych grup mięśni nóg. 

Mięśnie Kegla

Chyba jednymi z ważniejszych na liście ćwiczeniami są ćwiczenia Kegla. Są to ćwiczenia dna miednicy i mogą kardynalnie wpływać na jakość seksu i orgazmów jako takich. Ćwiczenia tych mięśni skutkuje zwiększonym libido i większą satysfakcją. W sumie niezłe skutki uboczne, co nie?

Czemu ćwiczenia Kegla są świetne? Bo możesz wykonywać te ćwiczenia w pracy, w aucie, czy w oglądając serial! Jak to robić? Sprawdź!

Wnioski

Dodatkowo, podczas treningu w parze możecie nieźle się bawić. Wspólny trening nie tylko bardziej Was zmotywuje, ale też sprawi, że Wasza relacja jeszcze bardziej się pogłębi (no a dodatkowym plusem może być gorący sex na treningu ze swoim partnerem 😈).

Sport jest niezwykle ważnym elementem dobrego seksu w parze, tak więc jeśli jeszcze nie masz wykupionego abonamentu na siłownię – sporządź plan treningowy i wraz ze swoją drugą połówką udaj się na swój pierwszy trening!