Przytulanie – jak przytulać w łóżku?

Zawsze fajnie jest urozmaicić swoje życie seksualne próbując nowych rzeczy. Nie tylko pozycja misjonarska może doprowadzić Cię do orgazmu. Dlatego też od początku prokreacji ludzkość szukała sposobów na zmianę pozycji, aby urozmaicić i zintensyfikować doznania, o czym świadczy Kama Sutra, która powstała już 400 lat p.n.e.

Chociaż znaleźliśmy sposoby na przemodelowanie naszych seksualnych przyjemności, dobrze byłoby również zrobić coś w kwestii przytulania. Kontakt fizyczny jest jednym z najpowszechniej rozumianych języków miłości. Czasami Twoja ręka może Ci służyć jako podgłówek przez długi czas. Oto kilka sposobów na to, jak urozmaicić przytulanie się z partnerem.

Przytulanie – podstawy

Choć każdy słyszał o tym, że przytulanie nie tylko zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa, polepsza ciśnienie krwi i redukuje stres, ale też przytulanie jest cholernie przyjemne – oksytocyna uwalniana podczas przytulania ma wpływ na nasze ogólne dobre. Omówmy pokrótce te najprostsze rzeczy, których na pewno już doświadczyliście.

Na łyżeczkę

W tej pozycji można się ułożyć, przytulając się do swojego partnera z przodu lub z tyłu, umieszczając ramię pod zgięciem szyi partnera lub wkładając je pod własną głowę.

WSKAZÓWKA: Jeśli jesteś dużą łyżką, umieść ramię pod poduszką, aby przez ciężar głowy partnera nie zdrętwiała Ci ręka.

Twarzą w Twarz

Tutaj oboje leżycie twarzą do siebie. Dobrze jest znaleźć jakimś mały zakamarek, w który można wtulić głowę. Choć przytulanie twarzą w twarz zapewnia mniejszy kontakt fizyczny, to możecie czuć się bliżej siebie, ponieważ wasze ośrodki serca są otwarte na siebie nawzajem.

WSKAZÓWKA: bądź nieco wyżej lub niżej od partnera, aby nie oddychać bezpośrednio w usta drugiej osoby.

Tyłek do Tyłka

Czasami potrzebujesz jedynie porządnie się wyspać, ale chcesz mieć kontakt fizyczny z partnerem. Przyciśnijcie więc swoje ciała tyłem do siebie. I nie zapominaj, że każda część Twojego ciała może być częścią przytulania.

WSKAZÓWKA: Sięgnij dłonią do tyłu i połóż ją na biodrze partnera. Umieść stopę między łydkami partnera. Kontakt fizyczny uwalnia endorfiny bez względu na to, które części ciała się stykają.

Mały Lemur

Ta pozycja jest idealna, jeśli Twój partner lubi spać na plecach. Musisz jedynie ułożyć się wtedy na boku i wtulić w niego. Partner leżący na plecach może swobodnie trzymać rękę opuszczoną. Nie musi obejmować partnerki, jeśli zapewni mu to głębszy sen. Osoba będąca „małym lemurem” może położyć nogę na brzuchu lub udach partnera.

UWAGA: Może to wywołać podniecenie u obojga partnerów, ale czym byłoby przytulanie małej erekcji?

Poziom wyżej

Być może nie będą to pozycje „na całą noc”, ale są to świetne sposoby na intymne relacje z partnerem bez presji zaangażowania się w aktywność seksualną.

Fotel

Jedna osoba siada i opiera się na łóżku/ podłodze/ kanapie, a druga siada między nogami partnera i opiera się o niego. Jest to idealne rozwiązanie, gdy jedna osoba ogląda maraton seriali, a druga nie tym jest zainteresowana lub gdy jedna osoba jest bardziej zmęczona od drugiej.

Biurowy Romans

To jest odwrotna wersja Fotela – jedna osoba siedzi na krześle, fotelu itd. (upewnijcie się, że krzesło może utrzymać ciężar dwóch osób), a druga może usiąść jej na kolanach twarzą do niej, opierając głowę na ramieniu lub szyi partnera.

Dzięki temu osoba siedząca na dole może swobodnie używać rąk i kontynuować np. pracę przy komputerze, podczas gdy druga osoba wygodnie odpoczywa.

Ulubieńcy Piersi

Jeśli jesteś kobietą, która może pochwalić się dużymi piersiami, pozwól swojemu partnerowi wtulić się mocno między nie. Kto nie lubi mieć ładnej, zdrowej twarzy między cyckami?

Najwyższe poziomy przytulania

Innym sposobem wydzielania endorfin i serotoniny podczas przytulania jest fizyczny akt nacisku – chodzi po prostu o zwykłe, mocne przytulenie. Zwiększenie wagi i siły nacisku podczas przytulania obniża poziom lęku i depresji u osób w tym miłosnym uścisku.

Na Nożyce

Gdy leżycie w łóżku na łyżeczkę lub twarzą w twarz, poplączcie swoje nogi. Na tyle mocno, aby poczuć, że ruszając swoją nogą, ruszasz nogą partnera. Przy pełnym kontakcie waszych ciał, owiń ręce wokół ramion partnera tak, aby spleść swoje dłonie (lub chwycić przedramiona) i ściśnij je na tyle mocno, abyście byli odczuwalnie ściśnięci ze sobą. Napnij również nogi, aby Twój partner poczuł nacisk w dolnej części ciała. Po chwili rozluźnij się, a poczujesz, jak Twój partner relaksuje się w Twoim uścisku.

Pas Bezpieczeństwa

To jest odmiana przytulania „na nożyce”. Przepleć nogi ze swoim partnerem i włóż jedną rękę pod szyję partnera. Drugą oprzyj na wysokości talii, a górna część Twojej dłoni niech leży na wzgórku łonowym. To idealne miejsce, w którym zmysłowość spotyka się z bezpieczeństwem. Świadomość, że nie pójdziecie dalej, tak naprawdę buduje emocjonalne i fizyczne zaufanie.

Wnioski, czyli o przytulaniu w związku

Badania wykazały, że podczas gdy przytulamy swoich bliskich, nasz organizm wyzbywa się negatywnych emocji, przeżyć i stresu. Korzyści z przytulania się jest wiele – dotyk osoby bliskiem uwalnia się oksytocyna, czyli hormon szczęścia, co swoją drogą pomaga nam w poprawie ogólnego zdrowia i samopoczucia. A więc, skoro tyle jest korzyści z przytulania, może dziś pora przytulić bliską sobie osobę? Co Wy na to?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *