Wszystko, co musisz wiedzieć przed pierwszym użyciem kulek analnych

Być może już wcześniej zajmowałaś się zabawkami erotycznymi – a to pierścień na penisa, a to wibrator We-Vibe. Może nawet masz szpicrutę (jeździecki bat). Jeśli tak, czas pomyśleć o dodaniu perełek analnych do repertuaru sypialni.

Co? Nie rozważałaś ich? Nie wiesz, co tracisz.

Myślę, że koraliki analne są tak źle zrozumiane. Lekceważymy je, ale są naprawdę niesamowitym narzędziem – szczególnie dla ludzi z waginami.

Zaraz, czym dokładnie są koraliki analne?

Kulki analne składają się z kształtów (zwykle kule, ale mogą być również owalne lub w kształcie pigułek), które są przymocowane do długiego sznurka.

I choć istnieje kilka rodzajów, najlepsze są całkowicie silikonowe (w tym sznurek i koraliki). Jest to bezpieczny dla ciała materiał, który jest elastyczny i łatwiejszy w użyciu.

Na końcu znajduje się pewnego rodzaju zatyczka – często pętla – który pozwala chwycić to, aby włożyć i wyciągnąć. Ma to również przydatną funkcję, zapobiegając całkowitemu dostaniu się zabawki do twojego ciała.

Być może wcześniej nie myślałaś o sobie jako o dziewczynie zabawiającej się ‘od tyłu’, ale wiedz, że koraliki analne są zaprojektowane tak, by zapewniały * wyjątkowy * rodzaj przyjemności całkowicie odmienny od, powiedzmy, penetracyjnego seksu analnego.

„Tysiące wrażliwych zakończeń nerwowych znajdują się wokół otworu odbytu. Chociaż zwykle nie czujesz ich w sobie, koraliki odbytu stymulują mięśnie zwieracza odbytu po ich włożeniu lub wyjęciu ”- mówi Boyajian.

To bardziej ekscytujące uczucie w porównaniu do wypełnienia (na przykład, jeśli umieścisz tam penisa lub zatyczkę).

Podekscytowany? Wspaniale. Oto co powinnaś wiedzieć przed użyciem kulek analnych:

1. Powinnaś poszukać zestawu przyjaznego dla początkujących.

Najlepiej wiesz, co lubisz, ale jeśli dopiero wchodzisz w koraliki analne, poszukaj takiego, który jest stosunkowo niewielki.

Potrzebujesz mniejszych kul, które stopniowo będziesz zwiększać. Przy najmniejszym, który nosimy, pierwszy cylinder nie powinien być większy niż czubek małego palca. To sprawia, że ​​wkładanie jest łatwiejsze (i bardziej komfortowe).

W miarę postępów możesz również przejść do zabawki, która ma koraliki o takich samych lub losowych rozmiarach. Niektórzy uważają za ekscytujące zmieniać kształty lub dodawać wibracje. (Tak, są wibrujące koraliki analne.)

2. Musisz używać lubrykantu z kulkami analnymi.

Nie jestem w stanie wystarczająco mocno podkreślić, jak to jest ważne. Odbyt nie jest samosmarującym obszarem ciała. Jeśli chodzi o tyłki, im więcej smaru, tym lepiej, aby upewnić się, że wszyscy czują się komfortowo.

Poszukaj smaru na bazie wody, który jest przeznaczony do zabawy analnej i jest kompatybilny z zabawkami silikonowymi. Te smary będą tłustsze, więc nie musisz ciągle aplikować. (Uff.)

3. Niech koraliki będą miłym dodatkiem, a nie daniem głównym.

Koraliki analne mogą zwiększyć wszelkie doznania seksualne, zwłaszcza penisową penetrację pochwy lub stymulację łechtaczki, mówi Boyajian. Boyajian zaleca wkładanie koralików podczas gry wstępnej, a gdy zbliżasz się do punktu kulminacyjnego, powoli wyciągnij je. Ty lub twój partner możecie to zrobić.

To jak dodatkowy zastrzyk, który zwiększa uczucie orgazmu.

4. Eksploruj za pomocą kilku pierwszych koralików.

Na pewno nie musisz wkładać całości. Na początku wiele osób lubi odkrywać pierwsze dwa lub trzy koraliki, aby naprawdę poczuć wybuch wrażeń. Będziesz także chciał poeksperymentować z tym, co lubisz najbardziej: wkładanie i wyciąganie.

Jeśli chcesz włożyć całość, oczywiście możesz. Kulki analne mogą mieć długość od 40 do 45 cm. Często myślimy, że jest punkt, w którym dalsze wkładanie może być niebezpieczne. Ale to nie prawda. Tak długo, jak czujesz się komfortowo, możesz przejść do tego poziomu.

5. Po każdym użyciu umyj kulki analne.

Kulki wchodzą Ci w tyłek i nie udawajmy, że kupa nie ma tam swojego ujścia. Wiesz, że tak jest; twój partner też wie.

Aby właściwie pozbyć się bakterii, koraliki analne mogą wylądować w zmywarce (jeśli mieszkasz sama lub masz otwartego na eksperymenty współlokatora), lub ugotuj je w garnku, jakbyś gotował makaron. Mam na myśli … to przecież to samo, nie?

Inna opcja, mówi Boyajian, polega na zmieszaniu słabego roztworu wybielacza z wodą w proporcji 1:9, pozostawiając zabawkę na chwilę w roztworze, a następnie umycie w gorącej wodzie delikatnym mydłem.

Tak czy inaczej, wyczyść je między każdym użyciem.

6. Uczyń je swoimi.

Dobrym pomysłem jest nieudostępnianie zabawek analnych. Technicznie rzecz biorąc, możesz się podzielić z partnerem, jeśli odpowiednio wyczyścisz, ale prawdopodobnie nie zrobicie sobie przerwy seksualnej, aby gotować koraliki.

Jeśli ty i twój partner lubicie to uczucie, powinniście mieć zestaw. Pomyśl o tym, jak o jego i jej (lub jej i jej) zlewach, tylko nieco brudniejszych 😉