Dlaczego moja partnerka nie chce kochać się ze mną?

Ludzie zwykle zakładają, że w związkach heteroseksualnych to mężczyzna jest bardziej napalony. To on będzie tym, kto chce częstszego seksu, kto chce spróbować w łóżku wszystkiego i tym, kto chce seksu w trakcie kłótni i zaraz po niej.

Jednak kiedy rozważasz wszystkie złożone relacje, które zachodzą między mężczyzną i kobietą, to zauważysz, że  przynajmniej niektóre z nich zawsze dotyczą niezadowolenia mężczyzny z ilości seksu, jaki uprawia w swoim związku.

Jeżeli to właśnie Ty jesteś tym facetem, może być trudno dowiedzieć Ci się, co dokładnie powinieneś zrobić w tej sytuacji. Możesz doświadczać uczucia uwięzienia między pragnieniem poprawy swojego życia seksualnego a wahaniem się, by naciskać na to bez wydawania się, no cóż… nachalnym.

Mając to na uwadze, przedstawiamy Ci cztery rzeczy, które powinieneś wiedzieć, aby ocenić (i miejmy nadzieję, naprawić) sytuację:

Dlaczego moja dziewczyna nie chce seksu?

Istnieje wiele różnych powodów, dla których Twoja partnerka może nie wydawać się szczególnie zainteresowaną seksem i brak ochoty na seks nie zawsze jest oznaką tego, że Wasz związek się sypie.

Może to wynikać z problemu fizycznego, fizjologicznego lub emocjonalnego albo z połączenia ich wszystkich naraz. Może to być rzecz jednorazowa, powtarzająca się lub początek nowej normy w Waszej relacji.

Oto kilka możliwości, które powinieneś rozważyć:

Jej cykl miesiączkowy

Żarty na temat kobiecego cyklu miesiączkowego to najczęściej suchary, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. A używanie ich do poniżania frustracji partnerki jest niewskazane, bo jak się pewnie domyślasz, może to wpłynąć na jej popęd seksualny.

Utrata krwi, która ma miejsce podczas cyklu miesiączkowego, powoduje, że kobieta jest znacznie bardziej zmęczona i bez humoru. Oczywiście zawsze jest to kwestia indywidualna, ponieważ istnieją kobiety, którym dużo łatwiej się podniecić w trakcie ich okresu. Braku chęci na seks przed i w trakcie okresu partnerki nie należy jednak w żadnym przypadku brać do siebie, ponieważ odczuwanie wycofania seksualnego w tym czasie jest całkowicie naturalne.

Stres

Powszechnym winowajcą niskiego popędu seksualnego jest stres emocjonalny. Jeśli minęło trochę czasu, odkąd Twoja partnerka zainicjowała lub odwzajemniła seksualny podryw, zainteresuj się tym, co dzieje się w jej głowie.

Kiedy w życiu pojawia się stres, trudno jest skupić się na czymś innym. Seks może być ostatnią rzeczą, o której się myśli, jeśli ma się w tym samym czasie milion innych zmartwień. Taki stan umysłu, może odebrać człowiekowi psychiczne i emocjonalne przyjemności, nie mówiąc już o chęci na te fizyczne.

Spożycie alkoholu

Picie może wiązać się z większą chęcią na seks, ponieważ alkohol zmniejsza zahamowania i działa rozluźniająco. Nie zapominajmy jednak, że w niektórych przypadkach może również obniżyć popęd seksualny. Alkohol nierzadko działa jak środek uspokajający: jego wpływ czasami nas podnieca, ale innym razem po prostu utrudnia wprowadzenie w nastrój. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet.

Zmiana dynamiki relacji

Możliwe jest również, że pogarszający się klimat seksualny w Twoim związku może oznaczać zmianę w sposobie, w jaki Twoja partnerka Cię widzi –  a to pociąga za sobą również zmiany w związku. Brak szczerych rozmów i przemilczanie ważnych tematów, może skutkować tym, że Twoja kobieta straci zainteresowanie seksem z Tobą. Taki obrót spraw jest niewątpliwie trudny do zniesienia i może doprowadzić do końca związku, dlatego warto o tym porozmawiać i wszystko wyjaśnić, zanim sytuacja zmieni się nieodwracalnie. 

Jak o tym rozmawiać?

Niezależnie od źródła problemu, nie będziesz w stanie poczynić większych postępów, jeśli nie porozmawiasz ze swoją partnerką. Ta rozmowa nie będzie łatwa, ponieważ musisz zrównoważyć swoje potrzeby i to, jak się czujesz, z tym, jak ona się czuje i czego potrzebuje.

Kluczowym będzie znalezienie złotego środka. Pod żadnym pozorem jednak, nie zmuszaj partnerki do częstszego uprawiania z Tobą seksu. Takie podejście może przynieść nieodwracalne skutki i tylko pogorszyć sytuację. Zamiast tego, wybierz życzliwą rozmowę, będąc świadomym, że obecna sytuacja może być trudna również dla niej. 

Wybierz moment, kiedy oboje jesteście w dobrych nastrojach, gdy atmosfera jest spokojna i sprzyjająca życzliwej rozmowie. Jest to niezwykle ważne, ponieważ próba rozmowy z nią zaraz po tym, jak wyjdzie z pracy, po nieudanej próbie seksu lub kiedy któreś z was jest zestresowane, będzie katastrofą i na pewno się nie uda. W trakcie dialogu daj jej do zrozumienia, jak bardzo jej pragniesz i chcesz uprawiać z nią seks, ale zaznacz też, że zależy Ci na niej, jej potrzebach i satysfakcji. 

Sugeruje się również, aby zapytać drugą osobę, co tak naprawdę myśli o seksie, który uprawialiście i cierpliwie wysłuchać odpowiedzi. Chociaż nie zawsze jest to powód, dla którego spada libido partnera, może tak być i zawsze warto to wiedzieć.

Miej jednak na uwadze to, że partnerka może bać się rozpoczęcia kłótni lub zranienia Twoich uczuć. Jeśli zechce Ci o tym opowiedzieć, słuchaj z otwartym umysłem i omawiaj to, co możesz zrobić, aby móc zmienić Wasz seks i sprawić, żeby był dla niej lepszy.

Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić, to być przy niej. Zachowuj się w sposób, który jasno pokazuje, że cieszysz się, że z nią jesteś, nawet bez seksu, ale w razie jakichkolwiek łóżkowych problemów, chcesz jej pomóc – i to na jej warunkach. Nie próbuj jej „naprawiać”. Po prostu słuchaj tego, co mówi, i próbuj robić to, o co Cię prosi.

Co z tym zrobić?

Biorąc wszystko to pod uwagę, oto cztery rzeczy, które możesz spróbować zrobić, aby Twój związek stał się trochę (lub dużo) bardziej namiętny  niż obecnie:

Bądź bardziej zalotny

Jedna rzecz, która sprawia, że początki związku zawsze są przepełnione pożądaniem i dużą ilością seksu, to flirt. Jeśli wpadliście w swego rodzaju rutynę, powrót do zabiegania o partnerkę, przyczyni się ponownego napięcia seksualnego między Wami. Jak to zrobić? 

To proste: nawiązuj kontakt wzrokowy w nieoczekiwanych momentach. Usiądź naprzeciwko niej na przyjęciu lub spotkaniu i ukradkiem nieśmiało się uśmiechnij, po tym spuść oczy. Użyj tajnej, tylko Wam znanej frazy lub hasła, tak,  żeby ona wiedziała, że masz na nią ochotę. Bądź tajemniczy.

Bez względu na to, jakie podejście podejmiesz, postaraj się pielęgnować intymność i świeżość, których doświadczyłeś, kiedy zaczynaliście się spotykać. Pamiętaj jednak, że intymna więź nie wymaga, abyś mówił swojej partnerce wszystko.

Wręcz przeciwnie, nutka tajemniczości w każdej fazie związku, zwiększa zainteresowanie drugiej strony. No i oczywiście niektóre rytuały pielęgnacyjne są zarezerwowane tylko dla przestrzeni prywatnych. A ubieranie się na randkę na osobności może wywołać erotyczne podniecenie.

Zaangażuj się w odgrywanie ról

Jeśli osiągniesz etap w związku, w którym po prostu nie uważacie się za tak ekscytujących, jak kiedyś, małe odgrywanie ról seksualnych może to zmienić. Podczas tego równie znaczącego i satysfakcjonującego etapu w związku, pożądanie można wzniecić, będąc kreatywnym.

Odgrywanie ról to idealne rozwiązanie, które na nowo podkręci między wami erotyczny żar 
i sprawi, że namiętność i podniecenie nabiorą nowej świeżości. Jeśli chodzi o wybór ról – cóż, to zależy od Ciebie. Tylko pamiętaj, aby się nie ograniczać i nie zakładać z góry, że istnieją role, których na pewno nie odegrasz.

Nigdy nie dowiesz się o sobie wszystkiego, dopóki nie spróbujesz. Często najbardziej atrakcyjne role to te, które najbardziej odbiegają od naszej rzeczywistości. Jeśli jesteś obarczony wielką odpowiedzialnością w pracy lub w domu, możesz czerpać wielką przyjemność z oddawania się uległej roli.

A jeśli większość dni spędzasz na zaspokajaniu potrzeb innych, odgrywanie samolubnej roli może być doskonałą ucieczką od rzeczywistości.

A może zabawki erotyczne?

Ten pomysł w prawdzie nie zadziała w przypadku każdej pary, ale dodanie zabawki erotycznej do seksu w najmniej oczekiwanym momencie, może wzniecić dodatkową iskrę, której akurat potrzebujecie.

Podczas gry wstępnej, spróbuj użyć wibratora lub żelu. Istnieje wiele kremów i lubrykantów, które zapewniają różnorodne wrażenia, takie jak uczucie rozgrzania czy mrowienia!

Urozmaicenie stosunku w ten sposób nierzadko przynosi cudowne efekty. Omów z partnerką, co sądzi o takim pomyśle: możesz się zdziwić, gdy zauważysz, że jest zaintrygowana i chętna do wypróbowania nowych rzeczy. A może od dawna chciała Ci to zaproponować, ale bała się Twojej reakcji? Tym bardziej warto spróbować! 

Erotyczne wiadomości

Wysyłanie wiadomości o charakterze erotycznym – niezależnie od tego, czy są to nagie zdjęcia, pobudzające teksty, czy jedno i drugie -to świetny sposób na zwiększenie napięcia seksualnego oraz intymności między wami – bez dotykania się nawzajem.

To wspaniały wstęp do erotycznej gry, gdy jesteście fizycznie oddaleni od siebie. Takie wzbudzanie pożądania, gdy ma się świadomość, że stosunek musi poczekać, jest dla kobiety niezwykle podniecające. Będąc w pracy, wyślij jej wiadomość z dokładnym opisem tego, co zamierzasz jej zrobić po powrocie do domu. Jeśli jej reakcja będzie zachęcająca, może stanie się to Wasz rytuał. 

Pamiętaj, że najważniejsze jest zaangażowanie: próbowanie nowych rzeczy, wymyślanie niebanalnych pomysłów i sprawdzanie, jak reaguje na nie Twoja partnerka.

Nie zapomnij, że komunikacja jest kluczowa! A jeśli nadal zastanawiasz się, dlaczego ona nie chce seksu tak bardzo jak kiedyś, zapytaj ją wprost. Ona nie gryzie.