Pozycja kwiatu lotosu – dlaczego warto ją znać

Przejdźmy od razu do sedna sprawy: czy lubicie intymny, pełen kontaktu wzrokowego seks z połączonymi ze sobą ciałami? Jeśli tak, to pozwólcie, że przedstawię Wam mojego faworyta – pozycja kwiat lotosu: pozycję seksualną, której być może już wcześniej próbowaliście, nawet jeśli nie znaliście jej nazwy.

Ostatnio zaczęłam interesować się seksem tantrycznym i jego zaletami: głębokimi związkami partnerskimi, energetycznymi orgazmami, stymulacją całego ciała. A która pozycja tantryczna jest najsłynniejsza? Lotos. Osobiście uwielbiam tę pozycję. Teraz postaram się ją szczegółowo omówić tak, żebyście wraz ze swoim partnerem podczas najbliższych igraszek w łóżku moglibyście bez problemu wykonać pozycję kwiatu lotosu i cieszyć się doznaniami.

Kobieta z tatuażami na nogach i rękach, klęcząca przed kanapą w bieliźnie

Czym jest pozycja kwiat lotosu?

Lotos polega na tym, że mężczyzna siada np. na łóżku ze skrzyżowanymi nogami, a kobieta siada na jego biodrach – zwrócona do niego klatką piersiową, z nogami, które oplatają partnera wokół jego tułowia. W tym układzie możliwa jest penetracja pochwy lub odbytu przez penisa, dildo lub palce.

Penetracja w tej pozycji jest bardzo głęboka, gdyż penis może dotykać sklepienia pochwy. Dlatego warto być ostrożnym i uważnym na reakcje, gdyż może u niektórych kobiet wywołać ból.

Pamiętaj, że jak w przypadku wszystkich nieco bardziej wymagających pozycji, kwiat lotosu wymaga nieco sprawności – zainwestuj swój czas na wzmocnienie kręgosłupa, być może też warto się rozciągnąć – pozycje jogi mogą nie tylko pomóc wzmocnić całe ciało, ale też pomóc uzyskać bardziej elastyczne biodra. Hej, 5 minut rozciągania w stronę słońca z rana naprawdę zdziała cuda!

Dlaczego warto spróbować pozycji lotosu?

Ta pozycja jest tantryczna niekoniecznie ze względu na swoją konfigurację, ale głównie ze względu na intymną energię, która sprzyja partnerom oraz zapewnia głęboką penetrację. Nastrój może być zarówno powolny i błogi, jak i energiczny i dziki – a wszystko dzieje się ze względną swobodą rąk, nie wspominając o przyjemnym ułożeniu ciał umożliwiającym całowanie się nawzajem po szyjach lub pieszczenie się nawzajem po udach.

Dzięki temu, że lotos jest po prostu wygodny, daje mu to pełną wszechstronność, aby dopasować się do Twojego nastroju. Masz ochotę się kochać? Lotos jest twoim przyjacielem. Masz ochotę na szybki numerek na twardej powierzchni? Jeszcze raz – lotos! Możesz wypełnić tę pozycję tonami romantyzmu i ciepła, wykorzystując super bliskość.

Pozycja kwiatu lotosu – zalety

Osoby posiadające srom uwielbiają pozycję lotosu, ponieważ pozwala on na wspaniałą stymulację łechtaczki: możesz pocierać nią o tułów partnera, odchylić się do tyłu i skorzystać z zabawki erotycznej lub poprosić partnera, aby ściskał ją palcami. To ustawienie ciał zapewnia wspaniały widok– i tak seksowny, że właścicielom penisa może przydać się spray opóźniający wytrysk. Taki specyfik pomaga tym wrażliwym zakończeniom nerwowym na czubku penisa trochę wyluzować, aby mieć większą kontrolę nad orgazmem. W innych pozycjach dobrym sposobem na opóźnienie wytrysku jest uciskanie palcem wskazującym miejsce między kroczem a odbytem.

Kolejna genialna zaleta tej pozycji: jest ogólnodostępna! Chodzi mi o to, że każdy może to zrobić, nie jest przeznaczona jedynie dla wysportowanych i rozciągniętych ciał. Lotos jest wykonalny nawet z jedną osobą poruszającą się na co dzień na wózku inwalidzkim, z dużą ilością miejsca na srom lub zabawę analną. Pozycja polecana jest również dla kobiet w ciąży!

Dla obojga partnerów daje również przestrzeń do romantycznych pocałunków, czy nawet szeptania czułych słów.

Brzuch, uda i ręka kobiety w bieliźnie leżącej na łóżku

Jak “podkręcić” pozycję kwiatu lotosu?

Nie będę kłamać – lotos jest już dość gorący! Można jednak poświęcić chwilę na odpowiednie przygotowanie i kilka zmian, dzięki czemu można tę pozycję w łatwy sposób dopasować do swoich potrzeb, co może doprowadzić do idealnego doświadczenia seksualnego. Możecie spróbować kilku poniższych sztuczek.

 • Osoba znajdująca się na górze może odchylić się do tyłu i oprzeć na rękach
 • Lub odwrotnie – możecie się mocno objąć rękami i pozostać w uścisku
 • Możecie skupić się na powolnych ruchach z głęboką, pełną penetracją
 • Osoba znajdująca się na górze może owinąć ciasno nogi wokół tułowia partnera
 • Partner penetrujący może chwycić biodra lub pośladki drugiej osoby
 • Możecie podskakiwać
 • Możecie przez cały czas się całować
 • Możecie całować nawzajem swoje sutki
 • Osoba znajdująca się na górze może założyć nogi na ramiona partnera penetrującego (uwaga – wymaga to elastyczności mięśni nóg, ale jeśli jesteś kobietą i będzie Ci wygodnie w tej pozycji, to Twój punkt G będzie wtedy lepiej pieszczony) – nazywamy to ustawienie „Ulepszonym Lotosem”
 • Osoba znajdująca się na górze może się odwrócić tak, aby jej plecy były skierowane do klatki piersiowej partnera

Jak widać, istnieje wiele sposobów na innowację i stworzenie własnej wersji lotosu.

Kobieta w bieliźnie leżąca na łóżku, z rękami uniesionymi za głowę

Wady pozycji kwiatu lotosu

Niewiele. Lotos (lub „yab-yum”, jak nazywa się go w Tantrze) istnieje dosłownie od tysięcy lat. W związku z tym jest kilka rzeczy, które należy wiedzieć:

Osoba, która jest na górze obciąża całą swoim ciężarem ciała partnera na dole, więc musi on dać znać, jeśli poczuje dyskomfort!

Poza tym osoba na dole musi mieć dość otwarte biodra. Jeśli mimo prób nie jest Ci wygodnie w tej pozycji, spróbuj poćwiczyć pozycję lotosu, ale proponowaną przez jogę.

Czy można łączyć kwiat lotosu z tantrą?

Jak najbardziej! Aby wykorzystać tantryczną stronę lotosu, wprowadźcie dodatkowe zasady tantryczne podczas pozycji, aby zwiększyć intymność i połączenie. Możecie spróbować…

 • Głębokiego oddychania
 • Wpatrywania się w swoje oczy
 • Świadomego doświadczania przyjemności swojego ciała
 • Poruszania się w powolnych, znaczących rytmach

To tylko kilka zasad tantrycznych, które pomogą Wam w pełni wykorzystać tę intymną pozycję.

Brzmi wspaniale? O tak. Teraz możecie iść i cieszyć się połączeniem na wielu poziomach – i przyjemnością – jakie pozycja lotosu ma do zaoferowania.