Jak poprawić jakość życia seksualnego?

Kończąc zimową hibernację i wyczołgując się spod koca, aby zanurzyć się we wspaniałej witaminie D – w końcu witamy tak długo oczekiwaną wiosnę! I wszystkie obowiązki związane z tą wspaniałą porą roku.

I tu przechodzimy do wiosennych porządków: zadanie powszechnie nielubiane, ale jest to idealny czas, aby uporządkować mieszkanie i wszystkie aspekty swojego życia – w tym seksualne.

Robiąc listę rzeczy, które działają, a które nie i doprowadzając swoje nawyki, sposób myślenia i dobytek do idealnego porządku, możesz też poświęcić chwilę, żeby zastanowić się nad swoim życiem miłosnym, aby zregenerować i pobudzić do życia wszystko to, co pobudza Twoje serce.

Ponieważ wiemy, że o wiele łatwiej jest coś powiedzieć niż zrobić, przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą w tej jakże ważnej pracy:

Spróbuj poprawić jakość życia seksualnego, czyli czas na wiosenne porządki

Życie jest zbyt krótkie, aby inwestować swój czas w toksycznych ludzi, więc podczas tych porządków poświęć chwilę, aby ocenić, czy Ty też przypadkiem nie wpadłeś w tę pułapkę. A jeśli tak się stało… to posprzątaj!

Nie trzeba udać się do seksuologa, aby dowiedzieć się, że najlepszymi partnerami są ludzie pozytywni. Może wydawać się to dość oczywiste, ale musisz się upewnić, że Ty i Twoja druga połowa jesteście zgodni (zarówno pod względem seksualnym, jak i osobowościowym), że się wzajemnie uszczęśliwiajcie i wydobywacie z siebie to, co najlepsze. Jednak bycie świadomym swojej kompatybilności i sposobu myślenia zmienia zasady gry, które zbyt często są pomijane.

Jeśli Twój obecny sposób działania obejmuje serię nieskrępowanych ekscesów łóżkowych, które są zgodne z Twoją osobowością i filozofią, po prostu upewnij się, że jesteś w tym wszystkim sobą i dbaj o swoje bezpieczeństwo. Niech to nie będzie jedynie ucieczka przed sobą w przygody na jedną noc lub niezobowiązujące relacje tylko dlatego, że czujesz potrzebę ciągłego posiadania kogoś w swoim łóżku.

Uporządkuj swoje życie seksualne – ogarnij romanse

Ze wszystkich rzeczy, które mają tendencję do zmian i ewolucji, to, co Cię podnieca, jest na szczycie tej listy. Dlatego raz na jakiś czas należy się zatrzymać i ponownie ocenić, co tak naprawdę sprawia Ci przyjemność. Wiosna jest na to świetnym czasem, który zdecydowanie ułatwi Ci porządkowanie życia seksualnego.

Niezależnie od tego, czy jesteś z kimś w związku, czy cieszysz się byciem singlem, istnieje mnóstwo seksownych czynników, które wpływają na romantyczny nastrój. Zaczynając od typów gry wstępnej, pozycji i zabawek, a kończąc na częstotliwości i ogólnym poziomie szaleństwa, zwróć uwagę na to, co wywołuje Twoją radość, a co nie. Następnie dodaj tej listy rzeczy, które chcesz wypróbować, i określ, jakie poprawki lub zmiany możesz wprowadzić, aby ogólnie zwiększyć swoją satysfakcję.

Porozmawiaj na temat seksu i nie tylko

Kiedy już zastanowisz się, czego chcesz (i jak tego chcesz), następnym punktem programu wiosennych porządków będzie omówienie wszystkiego ze swoim partnerem.

Wiadomość z ostatniej chwili: ludzie nie potrafią czytać w myślach. Nie bój się więc rozpocząć szczerej rozmowy o tym, co lubi każde z was. Jeśli potrzebujesz jakiegoś ułatwienia w rozpoczęciu tego tematu, włącz film, w którym na pewno będzie jakaś miłosna scena i „przypadkowo” zacznij rozmowę.

Jak poprawić jakość życia intymnego? Zadbaj o swoje otoczenie

Zgodnie z zasadą, że aby powitać nowe, trzeba najpierw pożegnać stare – musisz postarać się obiektywnie ocenić swoje otoczenie pod względem zmysłowości i romantyzmu.

Czy Twoja bielizna nie zrobiła się trochę zbyt wygodna i… nudna? Kup nowe seksowne majtki i staniki! Kolor pościeli już dawno wyblakł? Odśwież klimat swojej sypialni dzięki świeżemu zestawowi pościeli i poduszek, które mogą się przydać nie tylko do spania! Ten bezzapachowy balsam z apteki nie jest w stanie nawilżyć Twojej suchej skóry po zimie? Zacznij korzystać z rozgrzewających olejków do masażu.

Zmysłowość to sposób myślenia, więc teraz jest świetny czas, aby ożywić wszystkie dodatki wokół Ciebie, które mogą pomóc wzmocnić seksowny nastrój.

Wiosną warto jest też nie zapomnieć o swojej seksualnej szufladzie

Podobnie jak w szufladach w łazience lub w dużej torebce, małe rzeczy mogą z łatwością popsuć się w pudełku z zabawkami erotycznymi. Pomimo tego, jak denerwujące, nudne lub zniechęcające może się to wydawać, po prostu weź się w garść i wreszcie przejrzyj to pudełko.

W zależności od posiadanego ekwipunku zacznij od pogrupowania wszystkiego według typu. Wibratory, zatyczki, mankiety, lubrykanty, prezerwatywy – cokolwiek to jest, upewnij się, że masz jakiś system przechowywania. Gdy już pogrupujesz wszystkie zabawki, wyczyść je porządnie sprayem antybakteryjnym lub włóż je do zmywarki i włącz najintensywniejszy program. Wyrzuć wszystko, co nie wywołuje odpowiedniego poziomu radości.

Gdy masz już pod kontrolą swoją kolekcję, możesz zmienić przeznaczenie niektórych szuflad, aby utrzymać w nich porządek przez cały rok. Możesz nawet kupić organizer, w którym pogrupujesz zabawki z pasującymi do nich ładowarkami. Możliwości wiosennych porządków są naprawdę nieograniczone.

Seks i porządki, czyli praca nad swoją seksualną harmonią życiową

Chociaż może wydawać się, że jest to dużo do zrobienia za jednym zamachem, ale obiecujemy, że się opłaci! Bez względu na to, w jaki sposób zdecydujesz się zrobić wiosenne porządki w swoim życiu seksualnym, wystarczy jeden dzień pracy, aby osiągnąć tak bardzo pożądane efekty. Gdy nadejdzie letnia pora, będziesz ekspertem w podgrzewaniu atmosfery!