Nie lubie seksu oralnego – jak to zmienić

Chcę pokochać uprawianie seksu oralnego, ale po prostu…nie umiem. Czy to dawanie, czy otrzymywanie, to wszystko po prostu nie jest dla mnie seksowne. Problem jednak tkwi w tym, że moi partnerzy, uwielbiają to! To wprost ulubione danie w ich seksualnym menu, a ja chcę być graczem zespołowym. Są inne czynności seksualne, których wcześniej nie lubiłam, ale w końcu je pokochałam dzięki wystarczającej praktyce i doświadczeniu.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak podniecić kobietę dotykiem, słowami czy napisanym tekstem? Interesuje Cię to, co kobiety lubią i co najbardziej podnieca kobiety?

Jeśli Twoja partnerka nie lubi seksu oralnego być może warto zastanowić się dlaczego? Czy jest to ogólna oziębłość seksualna czy też jest to awersja do jednego rodzaju współżycia? Wiele niezamężnych kobiet jak też kobiet będących w związkach twierdzi, że nie przepada za seksem oralnym. Bo przecież można po prostu nie lubić seksu oralnego, co nie?

Jeśli jesteś kobietą i uważasz że Twoje awersje do oralu uniemożliwiają satysfakcjonujące życie seksualne i choć nie lubisz seksu oralnego, to chcesz spróbować przekonać się do tego – sprawdź nasze porady i być może zastosowując się do nich uda Ci się “przełamać lody”.

Kobieta z ustami pomalowanymi na czerwono leży w bieliźnie na kanapie

Nie lubię seksu oralnego – co mam robić?

Oral jest niezwykle ważnym aktem seksualnym dla wielu osób (w tym dla mnie!), ale jeśli dla Ciebie (jeszcze) nie, to w porządku. Wygląda na to, że zdecydowanie jesteś zainteresowana cieszeniem się oralem, po prostu nie miałaś z tym zbyt wielu doświadczeń, które by Cię do tego przekonały. Zobaczmy, czy możemy to zmienić.

Nie mogę powiedzieć że nie lubię seksu, jednak mogę sobie wyobrazić dlaczego część lasek, a szczególnie kobiety aseksualne, może czuć zniesmaczenie na myśl o tym. W końcu jest to dotykanie ustami i językiem genitaliów drugiej osoby. Fujka, co nie? Nie do końca.

Seks oralny jest świetną formą seksu, podczas którego partnerzy mogą się nawzajem obdarzać niezapomnianymi chwilami.

Tajniki seksu oralnego, a trening dna miednicy

Porozmawiajmy o otrzymywaniu, ponieważ jeśli jest to dla ciebie niekomfortowe, istnieje technika, której możesz użyć w trakcie: mięśnie Kegla – nasi starzy przyjaciele.

Kiedy masz orgazm, mięśnie, które się kurczą, to te same, których używasz podczas ćwiczeń Kegla: mięśnie, które pomagają trzymać mocz. A jeśli bycie osobą otrzymującą oral to zbyt wiele dla Twojego mózgu, co powiesz na ćwiczenie mięśni Kegla w danym momencie?

Nie tylko przygotowujesz się na bardziej intensywny orgazm, ale również dajesz swojemu umysłowi coś, na czym możesz się skupić – i wyczuwam, że to jest to, czego naprawdę potrzebujesz. To sposób na uspokojenie myśli i skupienie się na doznaniach. (PS: ćwiczenie kegli jest dobre dla każdego! Wszyscy mamy dno miednicy, więc nie myślcie, że te ćwiczenia są tylko dla kobiet).

Leżąca kobieta w bieliźnie i jej dłoń, z pierścionkiem

Wypróbuj sztuczkę ze szczoteczką do zębów

Niedawno rozmawiałam z koleżanką, która za każdym razem, gdy próbowała zrobić mężowi loda, miała odruch wymiotny. To naprawdę częste! Niekoniecznie oznacza to, że sam akt nas obrzydza, ale że nasz organizm (a dokładniej nasz układ nerwowy) reaguje mimowolnie. Oto moja sprytna sztuczka:

Codziennie wieczorem po umyciu zębów poświęć chwilę, aby po prostu położyć szczoteczkę na języku i delikatnie docisnąć ją w dół – zaczynając od pięciu sekund. Zacznij przesuwać ją odrobinę w tył na języku, dosłownie po milimetrze, i przytrzymuj sekundę dłużej, każdego kolejnego wieczoru. W ten sposób możesz wyćwiczyć swoje mięśnie jamy ustnej i gardła, aby nauczyć się tolerować to odczucie. Jeśli na początku jesteś nadwrażliwa, to normalne.

Do wszystkiego można z czasem przywyknąć! Te mięśnie po prostu muszą przyzwyczaić się do obecności „obcego przedmiotu”, wiedząc, że się nim nie zadławisz.

Smakowy lubrykant

W dziale dawania mamy również smak. Posłuchaj: niezależnie od tego, czy podoba Ci się penis, czy srom, może po prostu odrzucać Cię ten naturalny smak… i jest to naprawdę powszechne, zwłaszcza jeśli jesteś nowicjuszem w seksie oralnym. Ale mam kolejną sztuczkę: lubrykant smakowy na ratunek!

Coraz więcej marek lubrykantów oferuje szeroki wachlarz smaków. Poeksperymentuj z różnymi smakami, takimi jak ananas lub truskawka i zobacz, czy to pomoże Twojemu mózgowi stworzyć nowe, bardziej kuszące skojarzenia.

Choć kobiety z różnych przyczyn unikają seksu czasami powodem może być brak odpowiedniej higieny osobistej albo też dziwne skojarzenia z przeszłości. Wiele osób hetero i homoseksualnych lubi wykorzystywać lubrykanty podczas zabaw oralnych, więc może warto spróbować?

Kobieta z fioletowymi włosami, kolczykiem w nosie i tatuażami w bieliźnie

Popracuj nad oddechem

Zgodnie z tymi samymi zasadami, dotyczącymi pracy nad mózgiem w celu polepszenia wrażeń podczas seksu oralnego, można również wykorzystać oddech. Dlaczego? Cóż, jeśli masz negatywne skojarzenia z robieniem loda (na przykład złe pierwsze doświadczenie), praca oddechem może pomóc Twojemu układowi nerwowemu, masując nerw błędny.

Kiedy bierzemy głębokie, długie oddechy, odżywiamy naprawdę niesamowitą część naszego ciała: nerw błędny, którym kieruje nasz przywspółczulny układ nerwowy. Jego odpowiednik, układ współczulny, jest odpowiedzialny za reakcję walki lub ucieczki – i zgadnij, co ją zaostrza? Krótkie, płytkie oddechy.

Spróbuj tego: zanim dojdzie do jakiejkolwiek aktywności seksualnej, oddychaj z przepony: rób długie i głębokie wdechy przez nos, aż Twój brzuch się podniesie. Wydychaj przez usta, aż całe powietrze z płucach zostanie opróżnione. Powtórz to pięć razy i przywitaj się ze swoim rozkosznym, spokojnym układem nerwowym.

Zastosuj jednoczesną stymulację

Poproś partnera, aby stymulował Twoje inne części ciała podczas seksu oralnego. Lubisz zabawę sutkami? Niech je ściska i pieści, liżąc Cię na dole. A co z udami? Przecież on ma przynajmniej jedną rękę wolną! I może jej używać do pieszczot. A co z pupą? Czy może sięgnąć dookoła i dodatkowo Cię pobudzić?

Chodzi tutaj o dywersyfikację sygnałów wejściowych, tak aby nie skupiać się tylko i wyłącznie na seksie oralnym. Z odrobiną różnorodności dodaną do tej mieszanki wrażeń seksualnych, może się okazać, że będziesz o wiele bardziej podniecona, po rundce przez Twoje sutki/uda/tyłek/itp.

Pozostań komunikatywna

Wreszcie, nie bój się rozmawiać ze swoim partnerem, niezależnie od tego, czy dajesz czy otrzymujesz. Jeśli nie jest Ci dobrze… powiedz to! Niektórzy ludzie mają przerost zakończeń nerwowych w genitaliach, a jeśli to Twój problem, to możesz nie rozwiązać tego problemu od razu. (Polecam udać się do fizjoterapeuty dna miednicy w takim przypadku.)

Ale jeśli możesz poczuć się dobrze, regulując technikę – większy nacisk, mniejszy nacisk, różne ruchy języka, różne kąty itp. – możesz powiedzieć o tym głośno. Seks oralny jest niezwykle intymny: w niektórych przypadkach bardziej niż penetracja. Więc jeśli pozostajesz w kontakcie – niezależnie od tego, czy udzielasz instrukcji, czy prosisz o informacje zwrotne – nie oznacza to, że coś jest nie tak. Wręcz przeciwnie: to znaczy, że pogłębiasz tę intymność.

Leżąca bokiem na łóżku kobieta w czarnej bieliźnie

Nie lubię seksu oralnego czy po prostu nie poznałam swojej seksualności?

Choć mogłoby się wydawać, że dla osoby seksualnej fizyczność zawsze jest na pierwszym miejscu, to nie zawsze tak jest. Niekiedy możemy chwilowo nie odczuwać pociągu seksualnego ze względy na zmiany hormonalne czy zwykły nadmiar pracy i stresów życia codziennego. Jeśli uważasz, że awersja do seksu jest nieco poważniejsza i nie jest to zwykłe “W chwili obecnej nie lubię seksu”, to być może sposobem na rozwiązanie Twojego problemu będzie wizyta u terapeuty i lepsze zrozumienie swoich potrzeb.

Jeśli jednak masz dość swojej oziębłości seksualnej i uważasz że czas zmienić nastawienie do seksu oralnego, to mam szczerą nadzieję, że te wskazówki pomogą! Teraz odłóż laptopa/telefon/tablet, otwórz umysł (ewentualnie rozłóż nogi) i baw się dobrze, doświadczając tej ustnej przyjemności. Daj mi znać, jak poszło!