Na czym polega masturbacja dziewczyn i co musisz o niej wiedzieć?

Ciekawostka: Masturbacja może być wspaniała! Robi to naprawdę wiele nastolatków i cieszenie się tym nie zrobi z Ciebie dziwaka. 

Po co w ogóle się masturbować? Masturbacja to dobry sposób na poznanie swojego ciała i uczuć seksualnych bez komplikacji, które mogą wystąpić, gdy robisz to z kimś innym. Możesz czuć się dobrze, nie martwiąc się o ryzyko, takie jak niechciana ciąża lub choroby przenoszone drogą płciową.

Właśnie dlatego, jeśli zastanawiasz się, jak to się dzieje, że się podniecasz lub jak można odczuwać podniecenie, masturbacja to świetny sposób na zgłębienie tematu poznawania nowych części ciała. A kiedy mówię o nowych częściach, mówię o czymś więcej niż tylko o genitaliach. Twoje ciało ma różne strefy erogenne, które są po prostu obszarami bardziej wrażliwymi niż inne. Pomyśl: Twoje uszy, szyja, wewnętrzna strona ud, sutki… lista jest naprawdę długa.

Masturbacja – sposoby masturbacji i co musisz wiedzieć na początku

Poza poznaniem swojego ciała, masturbacja pomoże Ci również uzyskać wgląd w to, co dokładnie wprowadza Cię w odpowiedni nastrój. Możesz posłuchać zmysłowej muzyki i przyciemnić światła, zanim zaczniesz. Może jest też konkretna pora dnia, w której czujesz się szczególnie podniecona. Być może masz jakieś ulubione opowiadania erotyczne, które sprawiają, że chcesz to wszystko poczuć. Nie bój się eksperymentować i zobacz, co na Ciebie działa. Nie ma dobrego ani złego sposobu na masturbację, a wiele kobiet uważa nawet, że masturbacja poprawia ich życie seksualne i to, jak postrzegają swoje ciało i swoje potrzeby!

Jeśli więc na lekcjach edukacji seksualnej nie było mowy o masturbacji, nie martw się, zaraz przedstawimy najważniejsze informacje, które powinnaś znać.

Leżąca na duchu kobieta w czerwonej bieliźnie

Masturbacja – na czym polega zabawa swoim ciałem?

Masturbacja polega na dotykaniu własnego ciała w celu osiągnięcia przyjemności seksualnej. Podstawowymi miejscami są srom, łechtaczka, wargi sromowe, pochwa, piersi lub odbyt. Nie chodzi tylko i wyłącznie o pochwę. Prawdopodobnie nie słyszałaś wiele o łechtaczce, ale większość ludzi w rzeczywistości doświadcza uczucia przyjemności poprzez stymulację łechtaczki, a nie podczas penetracji pochwy.

Przyjemność solo jest całkowicie normalna

Badanie z 2011 roku wykazało, że 58 procent dziewcząt w wieku 14-17 lat przynajmniej raz w życiu się masturbowało. Mężczyźni też to robią. To samo badanie wykazało, że 80 procent chłopaków w wieku 14-17 lat przynajmniej raz się masturbowało. To nie czyni z ciebie złej/dziwnej/obrzydliwej osoby. Nie jesteś dziwna ani zboczona. To nie jest nienormalne ani obrzydliwe. Z drugiej strony, jeśli się nie masturbujesz, nie oznacza to, że jesteś pruderyjna lub coś jest z Tobą nie tak. To zupełnie normalna rzecz, która może pomóc Ci odkryć swoje ciało i lepiej się z nim czuć, ale jeśli czujesz, że to jeszcze nie jest dla Ciebie, to nic wielkiego. Poznawanie swojej seksualności może być sposobem na polepszenie stosunków nie tylko ze swoim partnerem, ale też ze sobą, a różne techniki sprawiają, że masturbacja nie może się znudzić!

To świetny sposób na poznanie swojego ciała. Żadne dwa ciała nie są takie same, więc żadne dwie osoby nie lubią dokładnie tych samych rzeczy. Potrzeba trochę prób i błędów, aby dowiedzieć się, co dokładnie na Ciebie działa, a zdecydowanie łatwiej jest to zrobić bez presji posiadania partnera tuż przed sobą. Dzięki masturbacji możesz dowiedzieć się wszystkiego o swoim ciele, zanim zaczniesz uprawiać seks z partnerem. Gdy dojdzie do stosunku, będziesz już wiedziała, co robić, żeby Ci było dobrze.

Jak to jest osiągnąć orgazm? Na czym polega orgazm u kobiet

Możesz mieć orgazm. Podczas podniecenia seksualnego, napinają się mięśnie. Orgazm polega na uwolnieniu całego tego napięcia i przypływie endorfin zwanych serotoniną, która rozlewa się w krwiobiegu. Te chemikalia mogą wywoływać niezwykle przyjemne uczucia i mogą sprawić, że poczujesz się szczęśliwa, oszołomiona lub senna. Na początku może być Ci trudno powiedzieć, czy miałaś orgazm, ponieważ każde ciało będzie go odczuwać nieco inaczej. Ale jeśli pomyślisz o tym jak o przejażdżce kolejką górską, to chwila przed zjazdem będzie szczytem orgazmu – to Ci ułatwi sprawę.

Orgazmy nie zdarzają się natychmiast. Nie poddawaj się, nawet jeśli uważasz, że nic na Ciebie nie działa. Osiągnięcie orgazmu może zająć Ci od minuty do godziny (lub więcej). Orgazm jednak nie jest konieczny, aby cieszyć się całym doświadczeniem. Chociaż orgazmy są przyjemne i większość ludzi może się nauczyć je osiągać, to jeśli lubisz się masturbować, ale nie potrafisz jeszcze szczytować, to też jest w porządku.

Leżąca na brzuchu kobieta w bieliźnie

Masturbacja, wibrator i odpowiednia higiena

Masturbacja jest najbezpieczniejszą forma seksu. Tak, masturbacja to forma seksu – seks solo. A ponieważ nie ma żadnego ryzyka ciąży lub infekcji przenoszonych drogą płciową, możesz się nim cieszyć bez obaw o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Najpierw umyj ręce. Czyste ręce zapobiegną wprowadzeniu bakterii do organizmu. Kiedy zbliżasz się do miejsc intymnych, czyste dłonie to najlepszy rodzaj dłoni. Jeśli uważasz, że do zabawy warto włączyć wibrator – też go umyj. Najważniejsza jest odpowiednia higiena.

Zrób siusiu, kiedy skończysz. Najczęstszą przyczyną infekcji dróg moczowych (która może sprawiać wrażenie, że ciągle chce Ci się siku i potencjalnie prowadzić do poważniejszych powikłań) jest przypadkowe przedostanie się bakterii z odbytu do cewki moczowej.

Być może słyszałaś, że możesz złapać tę infekcję poprzez wycieranie się w niewłaściwy sposób podczas korzystania z łazienki – od tyłu do przodu, zamiast od przodu do tyłu – ale może również wystąpić, jeśli dotkniesz odbytu przed dotknięciem pochwy (nawet jeśli Twój palec otrze się o ten obszar przypadkowo). Sikanie pomoże wypłukać wszelkie potencjalne bakterie.

Masturbacja, a bycie dziewicą

Możesz się masturbować i nadal być dziewicą. Większość ludzi sądzi, że dziewica to ktoś, kto nie uprawiał seksu z inną osobą, a nie ktoś, kto nigdy nie miał niczego w pochwie. Więc jeśli włożysz palec do pochwy, ale nie uprawiałaś jeszcze seksu z partnerem, to nadal jesteś dziewicą. Masturbacja nie sprawi, że będziesz tam luźniejsza. O ile nie robisz tego tak często, że zaczyna to negatywnie wpływać na Twoje życie, to czerpanie radości z seksu solo jest to całkowicie zdrowe i w porządku. Na dole nie staniesz się nagle luźna i nie zrujnuje to Twojej zdolności do cieszenia się z bycia z partnerem – obie te teorie są mitami.

Masturbacja partnerów jest w porządku (a nawet jest wskazana)

Jeśli Twój chłopak lub dziewczyna się masturbuje, nie oznacza to, że ich nie kręcisz. Możesz być całkowicie zadowolona ze swojego związku i nadal dotykać się sama. Czasami ludzie martwią się tym z powodu niepewności lub niezrozumienia, na czym polega masturbacja. Wiele osób nawet twierdzi, że masturbuje się częściej, gdy są szczęśliwi w swoich związkach. Więc jeśli dowiesz się, że Twój partner się masturbuje, potraktuj to jako komplement.

Mam szczerą nadzieję, że znalazłaś odpowiedzi na interesujące Cię pytania i już wiesz, czym jest masturbacja i jak się do niej zabarać. Mam też nadzieję, że zrozumiałaś, że laski się masturbują – robią to chętnie, umiejętnie i dobrze się przy tym bawią, a co najważniejsze – absolutnie się tego nie wstydzą! W internecie znajdziesz różne sposoby tego, jak masturbują się dziewczyny i kobiety, a więc jeśli