Męskie wytryski i co warto o nich wiedzieć

Gwarantowane jest to, że wytrysk nasienia będzie mniej lub bardziej niechlujny. Chociaż wytrysk i osiągnięcie punktu kulminacyjnego nie są tak ściśle powiązane, jak wiele osób sądzi – ponieważ może wystąpić jedno bez drugiego – można uczciwie powiedzieć, że w przypadku większości facetów te dwie rzeczy się łączą.

Oznacza to, że prawie za każdym razem, gdy osiągasz orgazm, musisz radzić sobie z dosłowną eksplozją nasienia.

Jasne jest w porządku, kiedy się masturbujesz, biorąc pod uwagę, że a) prawdopodobnie jesteś sam i b) możesz to wyczyścić, używając dowolnej metody, ale kiedy uprawiasz seks, to trochę inna historia.

Jeśli używasz prezerwatywy, najlepiej, aby wytrysk pozostał w niej. Jeśli jednak tego nie zrobisz, wytrysk prawdopodobnie gdzieś skończy. Czyli pojawia się pytanie o etykietę wytrysku – gdzie można zostawić spermę? Jak możesz o tym rozmawiać ze swoim partnerem? A co powinieneś zrobić, jeśli sprawy nie idą zgodnie z planem?

Te pytania mogą wydawać się trywialne, gdy czujesz się napalony, ale biorąc pod uwagę możliwość, że Twoje nasienie może wywołać chorobę przenoszoną drogą płciową lub spowodować ciążę, musisz pamiętać, że są one istotne.  

Aby upewnić się, że wszyscy są szczęśliwi, zdrowi, oto cztery praktyczne zasady – lub zasady dotyczące szczytowania, jeśli wolisz – których należy przestrzegać.

Nie kończ w swojej partnerce bez ostrzeżenia – wytrysk penisa nigdy nie może być niespodzianką

Jeśli Twój partner seksualny ma macicę, absolutnie, w żadnym wypadku nie powinieneś skończyć w jej wnętrzu podczas stosunku pochwowego bez ich zgody.

Seks bez zabezpieczenia jest odpowiedzialny za większość ciąż i może Cię to nie zdziwić, ale biorąc pod uwagę, że urodzenie i wychowywanie dziecka zmienia życie, nie jest to dyskusja, którą chcesz podjąć w tym gorącym momencie.

Niektórym może się to wydawać oczywiste, ale nigdy nie kończ w pochwie partnera bez prezerwatywy, nie informując go o tym wcześniej! Poza tym, że jest to dość niegrzeczne, ignoruje również zapobieganie chorobom przenoszonym drogą płciową.

Pamiętaj, że zapobieganie ciąży i chorobom oraz zgoda partnera to niezwykle poważne kwestie. Podobnie jak w przypadku każdej innej części seksu, obie osoby powinny decydować o tym, co się dzieje i co się stanie podczas spotkania seksualnego. Zgoda jest konieczna, aby kontynuować seks, bez względu na wszystko.

Nawet jeśli Twoja partnerka nie może zajść w ciążę lub jest bardzo mało prawdopodobne, że – na przykład – uprawiasz seks z mężczyzną, kobietą trans, kimś, kto przeszedł histerektomię, kobietą z wkładką wewnątrzmaciczną lub przyjmującą hormonalne środki antykoncepcyjne – nie daje Ci to pozwolenia na ejakulację w ich wnętrzu bez ostrzeżenia. Powiadomienie swojego partnera z wyprzedzeniem to podstawowy znak szacunku i uprzejmości.

Jeśli istnieje możliwość, że ona nie stosuje antykoncepcji, lub ogólnie nie podoba jej się pomysł ze spermą w pochwie, to nie powinno się to zdarzyć. Kiedy to jest spotkanie jednorazowe, może to być szczególnie niebezpieczne, biorąc pod uwagę ryzyko ciąży.

Nawet jeśli nie masz żadnych chorób przenoszonych drogą płciową i nie ma ryzyka zajścia w ciążę lub jest ono niewielkie, wytrysk bez uzyskania czyjejś bezpośredniej zgody jest zabroniony. Ważne jest, aby pamiętać, że każdy akt seksualny musi odbywać się za zgodą.

Często ludzie zakładają, że jeśli zgoda jest wyrażona na początku seksu, [wtedy] wszystko się udaje. Jednak są to pomysły, które mogą narazić ludzi na niebezpieczeństwo niewłaściwego zachowania seksualnego. Zgoda musi być płynna i trwała przez cały czas trwania stosunku. Dlatego bardzo ważne jest, aby komunikować się ze swoim partnerem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek aktu seksualnego i przez cały czas jego trwania.

Porozmawiaj o preferencjach dotyczących wytrysku przed seksem

Jak uniknąć koszmaru, jakim jest przypadkowe zajście partnerki w ciążę lub naruszenie jego zgody? Łatwo. Mówisz o tym wcześniej. To znaczy nie pięć sekund przed strzałem, ale zanim jeszcze się rozbierzesz. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy jest to jednorazowe, czy długoterminowe partnerstwo.

Domyślnie zawsze komunikuj pragnienia z wyprzedzeniem, ponieważ pokazuje to, że zależy Ci na partnerze, jego doświadczeniach i pragnieniach. Istnieje wiele pierwotnych uczuć związanych z wytryskiem, dlatego możliwość mówienia o nich, o swoich znaczeniach i interpretacjach różnych nawyków związanych z wytryskiem, o indywidualnych pragnieniach i wszelkich reakcjach emocjonalnych, których możesz doświadczyć, jest zarówno miła, jak i ważna.

Komunikacja w tej kwestii jest niezbędna. Najlepszym sposobem prowadzenia tej rozmowy jest bycie otwartym i szczerym. Komunikowanie się o swoich pragnieniach przed wzięciem udziału w jakiejkolwiek czynności seksualnej wyznaczającej granice i szanowanie tych granic jest ważne dla zdrowego i pozytywnego doświadczenia seksualnego.

Obie osoby powinni określić swoje preferencje i komunikować się ze sobą. Jeśli jesteś odbiorcą i masz silne preferencje, powinieneś poinformować o tym swojego partnera. Jeśli to Ty strzelasz, to po prostu grzecznie jest wcześniej sprawdzić, czy partner ma jakieś silne preferencje, i podać swoje własne.

Ostrzeż swoją partnerkę przed wytryskiem

Pamiętasz, że zgoda jest płynna i ciągła przez cały proces uprawiania seksu z zasady nr 1? Cóż, oznacza to, że chociaż wcześniejsza rozmowa jest ważna i konieczna, to też nie wystarczy. Faktem jest, że Twój partner nadal może zmienić zdanie w ostatniej chwili.

Mogą zdecydować, że chcą, abyś spuścił się na brzuchu zamiast na twarzy lub na plecach zamiast w nich. Jeśli powiedzą „nie”, kiedy gdzieś wytryskujesz, musisz to uszanować, albo naruszysz ich zgodę.

To jeden z powodów, dla których ogłaszanie, że będziesz dochodził, kiedy poczujesz, że to nadchodzi, jest ważne, szczególnie w przypadku nowego partnera, kogoś, z kim spałeś tylko kilka razy, lub kogoś, kto rzeczywiście poprosił Cię o uprzedzenie go wcześniej.

Jeśli nie są jeszcze pewni, czego się po Tobie spodziewać, zwłaszcza jeśli nie odbyłeś jeszcze szczegółowej rozmowy na temat wytrysku, absolutnie zasługują na uwagę. Dobrze jest powiedzieć o wytrysku. Upewnij się, że robisz to w odpowiednim czasie, aby usłyszeć reakcję partnera i w razie potrzeby zmienić swoje działania.

Na przykład, podczas seksu oralnego, jeśli czujesz, że masz zamiar się spuścić, powiedz to z pewnym wyprzedzeniem, tak, że jeśli Twój partner nie chce, abyś skończył w ustach, może się oderwać i powiedzieć, co o tym sądzi.

To ostrzeżenie – i danie Twojemu partnerowi wystarczająco dużo czasu na powiedzenie Ci, czego chce – jest dla niego okazją do wyrażenia zgody na to, co się dzieje, do zmiany sytuacji lub do przekazania tego, czego chce. Dostajesz zgodę na kontynuowanie aktu, który chcesz wykonać.

Kiedy ostrzegasz swojego partnera, lepiej przygotuj się do tego, gdzie będziesz miał zostawić spermę. Wszędzie tam, gdzie na twarzy jest to szczególnie ważne, bo nie chcesz ich oślepiać ani wsadzać im tego do nosa.

Porozmawiajcie o tym później

Czasami, pomimo Twoich najlepszych starań (lub z powodu braku tych starań), ludzie kończą w sytuacji, w której miał miejsce niefortunny scenariusz wytrysku. Może jeden z partnerów doszedł w miejscu, którego nie spodziewał się, albo bez ostrzeżenia, albo za wcześnie. W tym momencie dojrzałą rzeczą do zrobienia jest omówienie tego, co właśnie się stało.

Jeśli napotkasz niezręczną sytuację niechcianego wytrysku, jako sprawca sytuacji, zacznij od przeprosin, a następnie wysłuchaj uczuć odbiorcy. Jako odbiorca opowiedz o swoich uczuciach i powiedz, co Ci się nie podobało. Jeśli nie miałeś żadnych złośliwych intencji, po prostu powiedz, jak to się stało i weź odpowiedzialność za to.

Ta odpowiedzialność to powiedzmy, jeśli Twoja partnerka obawia się zajścia w ciążę z powodu Twojego wytrysku, może oznaczać zorganizowanie tabletki „dzień po”.

Chociaż może to nie rozwiązać problemu, jest to niezbędny środek ostrożności, który należy podjąć na następną linię obrony przed ciążą. A jeśli doszedłeś, zanim tego chciałeś? Cóż, te słowa: „Przysięgam, że nigdy mi się to nie przytrafiło wcześniej” prawdopodobnie nie zrobią na Twoim partnerze zbyt wielkiego wrażenia.

Dla osób, które zmagają się z przedwczesnym wytryskiem, ważne jest, aby pamiętać, że gra wstępna jest Twoim przyjacielem. Daje Ci możliwość pracy z partnerem aż do punktu kulminacyjnego, tak blisko, jak to możliwe przed penetracją. To może pozwolić obu stronom cieszyć się seksem. Pod koniec dnia, podczas wytrysku można zrobić bałagan, rozmowa o tym z partnerem – przed w trakcie i po seksie – może zrobić dużo mniejszy emocjonalny bałagan.