Masowanie penisa, czyli przewodnik po masażu lingam

Jeśli jesteś zaznajomiony z podstawowymi elementami masażu tantrycznego, być może zainteresuje cie koncepcja masażu lingam, który stanowi rozszerzenie terapii tantrycznej, a polega na masowaniu penisa – mój mężczyzna uwielbia tego typu masowanie i raz na jakiś czas urządzamy sobie tego typu wieczory.

Celem masażu lingam nie jest sam orgazm, ale pomoc w doświadczeniu na granicy duchowości oraz seksualności.  W naszym artykule zawarliśmy informacje, które pomogą w przygotowaniu tego masażu samodzielnie lub wraz z partnerem. Dowiedzieliśmy się również o zaletach płynących z terapii tantrycznym masażem. 

Co to jest masaż lingam? 

Masaż tantryczny posiada długą historię. Był on przede wszystkim stosowany jako narzędzie pomocne w rozwoju świadomości duchowej oraz seksualnej. W przeciwieństwie do niektórych współczesnych interpretacji tej tradycji, w praktykach tantrycznych nie chodzi wyłącznie o seks. Zamiast tego masaż tantryczny opowiada o technikach wzmagania energii seksualnej, w celu doświadczania czystego uczucia przyjemności. 

Nazwa masażu lingam pochodzi z sanskrytu, w którym słowo „lingam” oznacza penisa. Sam masaż z kolei jest techniką tantryczną, obejmującą penisa oraz jego okolice. Podczas praktyki lingam masujemy: 

 • penisa,
 • jądra,
 • krocze, czyli okolice między penisem a odbytem,
 • prostatę.

Celem masaży lingam jest osiągnięcie pełnego doświadczenia świadomości ciała, seksualnej przyjemności oraz duchowego uniesienia. 

Jak wykonywać masaż lingam? 

Dobra znajomość techniki odgrywa ważną rolę nie tylko w masażu lingam, ale w każdej praktyce tantrycznej. Poniżej przygotowaliśmy porady dotyczące masażu lingam: 

Masowanie penisa wymaga odpowiedniego nastroju

Stworzenie pozytywnej atmosfery i właściwego nastawienia sprawi, że masaż lingam stanie się wyjątkowym doświadczeniem dla obojga partnerów. Przed masażem wykreujcie atmosferę otwartości i intymności, która pozwoli wam zupełnie zatracić się w doświadczeniu: 

 • przygotuj świeżą pościel,
 • zapal świece,
 • zgaś górne światła,
 • włącz medytacyjną muzykę (ambientu lub dźwięki natury),
Kobieta leżąca na plecach na łóżku w bieliźnie

Przygotuj olejki, które zwiększą doznania

Olejki do masażu redukują nieprzyjemności i dyskomfort związany z tarciem. Mogą to być zarówno olejki bezzapachowe, jak i posiadające wyraźną nutę zapachową. Nie ważna jaki typ wybierzesz, najlepiej jeśli olejki będą naturalne oraz hipoalergiczne. Do najlepszych naturalnych olei zaliczamy: 

 • oliwę z oliwek,
 • olej kokosowy,
 • olejek migdałowy.

Rozpocznij powoli – penis nigdzie się nie spieszy

Masaż rozpocznij od miejsc zlokalizowanych w okolicy penisa: 

 • podbrzusza,
 • górnej części ud,
 • wewnętrznej części ud.

Prowadź swoją dłonią powoli i pewnie, tworząc grunt pod seksualne doznania. Jeśli dobrze znasz strefy erogenne swojego partnera, możesz przejść do masażu tych miejsc i masować je bez zbędnego pospiechu. Cały czas pamiętaj, że celem masażu lingam jest stopniowe dostarczenie wrażeń. 

Z czasem należy podkręcić tempo

Teraz nadszedł czas, aby przejść do stymulacji bardziej wrażliwych części ciała. Rozpocznij od jąder i masuj je ręką tak wolno, jak to tylko możliwe. Jeśli ty oraz twój partner lubicie zabawy w okolicach odbytu, możesz przejść do masażu krocza. Jeśli poczujesz gotowość, zacznij masaż penisa u samej jego nasady. Używając delikatnych i płynnych ruchów, przechodź stopniowo w górę  członka. 

Możesz wejść jeszcze głębiej

Kiedy nastrój wzrośnie, a oddech partnera znacznie przyśpieszy, możesz  rozpocząć stymulację prostaty. Aby znaleźć prostatę, musisz włożyć palec do odbytu partnera i skierować czubek palca w kierunku przedniej strony ciała. Po odnalezieniu rozpocznij masaż oraz delikatnie naciskaj to miejsce. Dla niektórych mężczyzn stymulacja prostaty może skończyć się niezwykłym orgazmem. 

Kobieta siedząca na podłodze w niebieskiej bieliźnie oparta o łóżko

Podczas masowania członka trenuj powściągliwość 

Zbliżający się orgazm partnera to znak, aby przerwać masaż lub zupełnie zwolnić stymulację i przenieść się w inne miejsce ciała. Starajcie się balansować na granicy orgazmu, jeśli jeden z partnerów osiągnie orgazm zbyt szybko, masaż lingam nie przyniesie swoich efektów.

Delektuj się chwilą 

Według badań z 2016 roku, niektóre doświadczenia seksualne przypominają trans. W przypadku masażu lingam, przyjemność całego ciała, której doświadczamy, często przechodzi w stan bardziej duchowy niż seksualny. Ważne jest, aby doświadczanie tego, co jest nam dane w tej konkretnej chwili. Dokładnie tak, jak w praktykach mindfulness. Jeśli jesteś osobą duchową, częste korzystanie z masażu lingam może pomóc ci rozwinąć umiejętności z zakresu mindfulness.

Aby w pełni wykorzystać medytacyjny potencjał masażu lingam, stosuj się do tych kilku zasad: 

 • bądź obecny i świadomy swojego ciała,
 • pozwól sobie na zatracenie w doświadczeniu.

Jakie korzyści płyną z masażu lingam?  

Zgodnie z buddyjskimi zasadami masaż lingam ma potencjał uzdrawiający dla naszego ciała. Pomaga on również uwolnić się od traum przeszłości i pozwala zjednoczyć się z własnym ciałem oraz świadomością samego siebie. Ponadto praktyka masażu zmniejsza poziom stresu oraz znacznie podnosi libido, czyli samą przyjemność z uprawiania seksu.

Na szczęście, ten rodzaj masażu tantrycznego nie jest ograniczony tylko do mężczyzn. Masaż yoni koncentruje się na zmysłowej eksploracji sromu, pochwy i innych powiązanych obszarów. Jeśli interesuje cię ten rodzaj duchowej praktyki, powinnaś przeczytać o tym więcej w internecie. 

Podsumowując, masaż lingam to jeden z rodzajów masażu tantrycznego, który łączy w sobie techniki medytacyjne oraz praktyki seksualne. Jest to niesamowicie intymne i silne doświadczenie. W trakcie wykonywania masażu lingam najważniejsze jest stałe i intensywne obserwowanie partnera, nauka jego ciała oraz sposobu przeżywania przyjemności. Regularna praktyka może przynieść poprawę zdrowia, zwiększenie libido oraz wpłynąć na polepszenie relacji z naszym partnerem.