Wszystko, co musisz wiedzieć o nakładkach na penisa

Nakładka na penisa to erotyczny gadżet, którego ludzie używają przede wszystkim do zwiększenia obwodu i długości penisa. Jednak może być również przydatnym produktem dla osób doświadczających zaburzeń erekcji lub przedwczesnego wytrysku.

W tym artykule przyjrzymy się bardziej szczegółowo nakładkom na penisa i omówimy, jak je używać. Przedstawimy również różne ich warianty, aby każdy mógł znaleźć najlepszą wersję dla siebie.

Informacje, które podajemy są danymi z przeprowadzonych badań, nie są to prywatne doświadczenia redakcji. 

Pierścienie i nasadki na penisa – co to jest

Nakładka na penisa to zabawka erotyczna, którą zakłada się na penisa.

Inne nazwy nakładki na penisa to:

  • rękaw na penisa
  • przedłużka na penisa
  • przedłużenie penisa

Nakładki na penisa mogą być różnorakie, każdy model może znacznie różnić się od siebie. Niektóre czynniki, które dana osoba może chcieć wziąć pod uwagę przy zakupie, to:

Rozmiar: nakładka na penisa może mieć różną szerokość i długość. Należy porozmawiać ze swoją partnerką/partnerem o osobistych preferencjach.

Typ: niektóre nakładki na penisa całkowicie go zakrywają, podczas gdy inne mogą zakrywać tylko główkę lub być otwarte. Wersja otwarta jest dla osób, które są zadowolone z długości swojego penisa, ale chcą większego obwodu.

Doznania: gdy nakładka zakrywa całego penisa, może to spowodować, że odczuwana satysfakcja seksualna będzie mniejsza. Aby temu zaradzić, niektóre rękawy na penisa mogą wibrować lub mieć specjalną teksturę od wewnątrz, aby zwiększyć intensywność wrażeń użytkownika. Niektóre mogą również mieć teksturowaną powierzchnię na zewnątrz, aby stymulować partnerkę.

Materiały: producenci nakładek na penisa zwykle używają materiałów silikonowych lub gumowych.

Przeznaczenie nakładek na penisa

Na używanie rękawa na penisa można zdecydować się z wielu powodów, ale zazwyczaj chodzi po prostu o zwiększenie długości i obwodu swojego penisa. Poza tym nakładki na penisa mogą być pomocne dla osób doświadczających zaburzeń erekcji. Mężczyźni z tym schorzeniem nie są w stanie osiągnąć lub utrzymać erekcji. Używając rękawa na penisa, taka osoba będzie mogła odbyć penetracyjny stosunek seksualny.

Nakładka na penisa może być również przydatna dla osób, które doświadczają przedwczesnego wytrysku. Ponieważ niektóre rękawy mogą zmniejszać intensywność doznań podczas seksu, może to pomóc wytrzymać dłużej przed wytryskiem.

Nakładka na penisa – skuteczność

Wiele informacji na temat skuteczności nakładek na penisa jest anegdotycznych, co sugeruje, że zależy to od potrzeb i pragnień użytkownika i jego partnera lub partnerki. Jednak z pewnością można przyznać, że efekt powiększenia penisa zostaje osiągnięty.

Kilka badań naukowych skupiło się na sprawdzeniu działania rękawów na penisa u osób z dysfunkcjami seksualnymi. W badaniu z 2019 roku dotyczącym postępów w leczeniu zaburzeń erekcji naukowcy zauważyli, że rękawy na penisa są dobrym przykładem pomocy seksualnej w celu zachowania erekcji podczas stosunku.

Artykuł z 2017 roku sugeruje, że nakładki na penisa mogą być odpowiednią niefarmakologiczną i niechirurgiczną strategią dla osób cierpiących na zaburzenia erekcji. Stwierdzono w nim również, że za pomocą tego gadżetu mężczyźni z zaburzeniami erekcji mogą osiągnąć orgazm.

Sposób użycia nakładki na penisa

Ważne jest, aby ten produkt był wygodny dla osoby, która go zakłada i ewentualnych partnerów. Kupując nakładkę na penisa, pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć, jest jej rozmiar. Jeśli dana osoba może osiągnąć erekcję, ważne jest, aby rękaw dobrze przylegał, gdy penis jest w pełni wyprostowany. Najlepiej zmierzyć rozmiar swojego penisa za pomocą taśmy mierniczej i porównać go z wymiarami produktu.

Na początku należy włożyć penisa do rękawa, gdy jest w połowie wzwodu i pozwolić mu osiągnąć pełną erekcję wewnątrz. Nie powinien być zbyt ciasny ani zbyt luźny.

Jeśli mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć erekcji, będzie potrzebować rękawa na penisa z pętelką na jądra lub paskiem, aby utrzymać go na miejscu. Pętelkę należy założyć wokół jąder i wsunąć penisa do rękawa lub założyć pasek wokół talii. Najlepiej rozważyć użycie lubrykantu na bazie wody i nałożyć go na penisa, a także po wewnętrznej i zewnętrznej stronie rękawa.

Zagrożenia i skutki uboczne

Jeśli nakładka na penisa nie zostanie nałożona prawidłowo, może to ograniczyć miejsce dla członka lub spowodować tarcie, co może prowadzić do bólu i podrażnień. Dodatkowo, w skrajnych przypadkach, zbyt agresywne użycie nakładki może być przyczyną złamania prącia.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów tego typu. Zadaniem niektórych jest jedynie pogrubienie bądź wydłużenie członka. Inne skupiają się na zaburzeniach erekcji. Niektórzy producenci dbają, aby ich produkty były odpowiednie dla osób z alergią na lateks.

W sprzedaży można również znaleźć nakładki na penisa z wibratorami, które intensyfikują doznania użytkowników. Rękawy mogą mieć różne kształty i rozmiary. Ich tekstura i odpowiednie zakrzywienie, których celem jest dodatkowa stymulacja łechtaczki i pochwy, zadbają o przyjemność partnerki. Niektóre nakładki można zakładać na prezerwatywę. Zaleca się jednak robić to ostrożnie, aby jej nie przerwać. Po przeprowadzeniu dokładnego researchu każdy znajdzie coś dla siebie.

Podsumowanie

Nakładka na penisa to zabawka erotyczna, którą zakłada się na penisa. Niektóre nakładki wymagają częściowej erekcji przed ich założeniem, podczas gdy inne nadają się do zakładania na wiotkiego penisa. Przed zakupem przeanalizuj wszelkie dostępne opcje i zastanów się, która jest najlepsza dla Ciebie i Twojej partnerki/Twojego partnera.