Knebel erotyczny – co musisz o nim wiedzieć

Widziałeś to niejednokrotnie w filmach porno z perwersyjnymi zabawach BDSM i zastanawiałeś się, o co w tym w ogóle chodzi? Po co ludzie to robią?

Może chciałbyś spróbować, ale nie wiesz jak wybrać najlepszy model knebla? Nie masz pojęcia, jak się w ogóle za to zabrać? Jak bezpiecznie włączyć to do swojej zabawy seksualnej?   

Dlaczego kneble erotyczne są tak popularne w zabawach BDSM?

Co jest w tym fajnego? Kneblowanie należy do jednej z podstawowych zabaw BDSM. Wpisuje się zarówno w związywanie, jak i uległość, które zwiększają poczucie bezradności. Jednocześnie wydaje się to trochę upokarzające.

Kneblowanie małą piłeczką uniemożliwia ofierze mówienie, ale nie powstrzymuje krzyków lub jęków. Niektórzy ludzie to uwielbiają, ale na niektórych to w ogóle nie działa. Kneblowanie jest jednak niezastąpioną częścią gry w dominację i uległość. Najprostsza definicja kneblowania kulką BDSM brzmi następująco:

Kulka do kneblowania to urządzenie zakładane czasem podczas zniewolenia seksualnego i odgrywania ról BDSM. Zwykle kojarzone jest z odgrywaniem roli osoby uległej, ale niekoniecznie tak musi być.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie knebel do ust?

I po co w ogóle to robić? Nie wystarczy włożyć do ust kawałka materiału/ubrania/majtek?

Powodem, dla którego kneble w formie kulki/piłeczki (ball gag) są tak popularne, jest fakt, że są one bardzo bezpieczne. Miękkie przedmioty mogą wpaść do gardła… Piłeczka – mało prawdopodobne.

Z jakiego materiału powinien być knebel BDSM?

Jeśli chodzi o materiały: najlepszym i najbezpieczniejszym materiałem jest wysokiej jakości kulka silikonowa. Jest miękka i wygodna do długiego noszenia.

Jeśli dziwnie smakuje lub dziwnie pachnie, odeślij ją – dostałeś zabawkę złej jakości! Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są otwory do oddychania. Po prostu uprzyjemniają całe doświadczenie.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar knebla?

Bardzo ważne jest, aby było wygodnie. Masz następujące opcje rozmiarów: S – mały; S/M – mały/średni; M – średni; M/L – średni/duży; L – duży; XL – bardzo duży.

Na początku wybierz mniejsze rozmiary. Duże, okrągłe kulki po pewnym czasie powodują ból szczęki. Inną opcją jest jeszcze nadmuchiwany knebel, dzięki któremu możesz samodzielnie kontrolować rozmiar.

Wybór paska. Jaki wybrać materiał? Czy musi być zapinany?

Zacznijmy od tego, że zawsze możesz wybrać to, co Ci się podoba. Pasek skórzany? Czy gumowy?

Skóra wygląda lepiej, ale gumowy pasek będzie zdecydowanie trwalszy. Łatwiej się go czyści i szybciej wysycha. Czy knebel powinien być zapinany na klucz, aby zwiększyć poczucie poddania i uległości?

Szukasz opcji combo? Niektóre kneble kulkowe są połączone z zaciskami na sutki lub ogranicznikami na dłonie.

Zastanów się, co jest dla ciebie najważniejsze. Przed zakupem koniecznie sprawdź recenzje produktu i nie wybieraj najtańszych opcji. Kulki do kneblowania zyskały taką popularności, że są już stosunkowo tanie!

Pamiętaj, że knebel znajdzie się w czyichś ustach, więc powinien być naprawdę dobrej jakości. Szukaj kulek wykonanych z hipoalergicznego silikonu – pozwoli Ci to uniknąć opuchniętych ust i różnego rodzaju problemów skórnych na twarzy.

Poza tym w opisie produktu powinieneś znaleźć informacje, czy dany knebel przeznaczony jest dla początkujących czy zaawansowanych użytkowników. To również zapewni dodatkowe bezpieczeństwo.

Dostępne są również kneble pierścieniowe, które wymuszają otwarcie ust, ale jednocześnie umożliwiają włożenie czegoś do środka. (Tutaj już pozostawiam pole Twojej wyobraźni.)

Z przedmiotami tego typu problem polega jednak na tym, że musisz wybrać odpowiedni rozmiar. Niektórzy będą potrzebowali naprawdę dużego, żeby się zmieścić, co niekoniecznie będzie mieściło się w granicach komfortu osoby kneblowanej.

Jeśli szukasz bardziej ekstremalnych wrażeń, wybierz knebel z „nogami pająka”, który całkowicie uniemożliwi zamknięcie ust. Nie jest to jednak opcja dla początkujących.

Niezależnie od wybranego modelu knebla, pamiętaj zawsze o higienie! Zabawka musi być dokładnie umyta po każdym użyciu i przepłukana przed kolejnym.

Jakie są doświadczenia innych ludzi i jakie mają wskazówki dotyczące kneblowania?

Aby poszerzyć perspektywę, poprosiłem i zebrałem od kilku znajomych najlepsze wskazówki i rady dotyczące kupowania i używania piłeczek do kneblowania. Mam nadzieję, że choć trochę ułatwi wam to sprawę.

„Jako doświadczona osoba w kwestii kneblowania muszę poradzić nowicjuszom, żeby nie przestraszyli się bólu szczęki po zabawie. To normalne.

Naturalną pozycją szczęki są zamknięte usta. Trzymanie jej przez dłuższy czas w szerokim rozwarciu napręża mięśnie. Dochodzi wtedy do ich przeciążenia i nadwerężenia. Jak w przypadku każdego bólu mięśni, nie jest on długotrwały.

Jeśli będziecie to robić często, mięśnie będą się przyzwyczajać i bolesność z czasem stanie się coraz mniejsza. Jest to dobry powód, aby co jakiś czas modyfikować swoje aktywności seksualne, ale z niczego nie należy rezygnować.

Pamiętajcie, trening czyni mistrza. Możesz trenować rozciąganie mięśni szczęki nie tylko w trakcie zabawy partnerskiej. Możesz zakładać sobie knebel każdego dnia na chwilę, aby przyzwyczajać się do tego uczucia.”

„Podczas zabawy z kneblowaniem zawsze ustalcie bezpieczne słowo lub bezpieczny ruch (na przykład trzykrotne stuknięcie lub uderzenie) – cokolwiek, żebyście mieli pewność, że komunikacja będzie jasna. Zaufanie i komfort psychiczny to podstawa każdej dobrej zabawy.”

„Niektóre rzeczy można kupić tanio. Wiem, że kreatywne umysły potrafią stworzyć coś z niczego. Za niektóre rzeczy trzeba jednak zapłacić. Na początku mojej kariery seksualnej niewiele wiedziałem, poszedłem do sex shopu i kupiłem tanie badziewie, które wylądowało w koszu na śmieci w miarę zdobywania doświadczenia.

Zasugerowałbym jedną rzecz początkującym: kiedy kupujesz akcesoria, które będą w Twoim pudełku z zabawkami przez lata, wydanie większej gotówki na dobrą jakość po prostu się opłaca.”

„Mój mąż, który odgrywa rolę dominatora i ja uwielbiamy wszelkiego rodzaju kneblowanie. Mamy wiele piłeczek w różnych stylach i rozmiarach. Ja najbardziej lubię gumową, która znajduje się za zębami i wypełnia usta.

Największa, jaką mamy, ma pięć centymetrów średnicy i bardzo boleśnie rozciąga szczękę, ale jest niesamowita. Lubimy do nich używać różne paski ograniczające. Uwielbiam to uczucie, gdy po wszystkim boli mnie szczęka i następnego dnia przy każdym ruchu przypominam sobie o tym, co robiliśmy.

Nie przepadam za plastikowymi kulkami z dziurkami, bo nie są tak giętkie jak silikon czy guma. Chociaż produkuję wtedy dużo więcej śliny, co nie jest takie najgorsze…”

„Ja zdecydowanie wolę kulki kneblujące, które umożliwiają oddychanie i zwykłe, prosty gumowy pasek. Moja uległa nie ma problemów z oddychaniem, ale czasami, gdy sezon alergiczny kwitnie, oddychanie przez nos może być wyzwaniem, a nie chciałbym rezygnować z zabawy z powodu zatkanego nosa. Wiem też, ze u niektórych lepiej sprawdza się solidny pasek lub uprząż. Dzięki temu knebel nie wysunie się z ust.”

„Jeśli chodzi o wybór knebla, to według mnie sam wygląd nie ma żadnego znaczenia. Należy skupić się jedynie na praktycznych zaletach jego użytkowania.

Moim zdaniem całe BDSM to głównie psychologia. Wszystko siedzi w głowie i nie do końca jest ważne, co dokładnie robimy i czym to robimy. Pasek z porządnym zapięciem lub uprząż są bardziej restrykcyjne i mogą zwiększyć poczucie dominacji i uległości.

To wszystko tylko zabawa, gra pozorów, w której najważniejsze są odczucia, które wpływają na nasze podniecenie. Jedynie mogę doradzić, aby podczas zakupu skupić się na rozmiarze knebla. Za mały nie będzie efektowny, a za duży może być zbyt bolesny lub w ogóle nie będzie nadawał się do użytku.”

Kneblowanie – czy do coś dla mnie?

To była długa podróż, co? Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłem wam temat kneblowania. Jeśli zaczynacie swoją przygodę z BDSM, bądźcie ostrożni!

Skupcie się na praktycznych cechach konkretnych knebli i pasków, nie oszczędzajcie na nowych zabawkach. Szanujcie się nawzajem, słuchajcie swoich partnerów. I najważniejsze – bawcie się dobrze!