Zdrada w związku, czyli dlaczego zdradzamy

Związki pozamałżeńskie to temat, który od zawsze budzi kontrowersje. Pytanie na temat tego, dlaczego kobiety zdradzaja, albo dlaczego mężczyźni nie są w stanie być wierni swoim żonom jest pytaniem, na które wiele osób poszukuje odpowiedzi.

Zadaliśmy więc swoim użytkownikom pytanie na temat zdrady.

Nie chcieliśmy tylko wiedzieć, czy zdradzali, chcieliśmy wiedzieć DLACZEGO zdradzali. Byliśmy ciekawi osobistych powodów, które skłoniły niektórych ludzi do zdrady.

Oto, czego się dowiedzieliśmy:

1. „Zrobiłam to, żeby czuł się w taki, a nie inny sposób”.

„Zdradziłam go, żeby poczuł jakiś sposób w stosunku do mnie. Manipulowaliśmy się psychicznie i krzywdziliśmy się nawzajem. Byliśmy częścią tak toksycznego związku.

Zrobiłam to na początku jako oznakę siły. Spodobał mi się ten pomysł. Pomysł, że mogłabym mieć tą tajemnicę przeciwko komuś, kto mnie krzywdził.

Kręcił mnie pomysł, że mogłabym skrzywdzić kogoś tak mocno, gdybym tylko chciała. Czułem się uwięziona w tym związku i to było dla mnie jak wyjście.

—Emilka7775

2. „Nigdy nie byliśmy pewni, czym jest nasz związek”.

„Nigdy nie byliśmy pewni, czym jest nasz związek. Poszliśmy na 3-4 randki i nigdy nie prosił mnie, żebym była jego dziewczyną.

Dla niego byliśmy oficjalni od pierwszej randki. Zaczęłam wychodzić z innym facetem, a on nie patrzył na to dobrze. ”

—C43b60000b

3. „Za szybko “wyrośliśmy” z siebie”.

„Od czasu, gdy przeniosłem się na studia magisterskie, przez kilka miesięcy byliśmy w udanym związku na odległość.

Byłem znudzony wysyłaniem jej SMS-ów i opowiadaniem jej o moim dniu, rozstaliśmy się tak szybko, bo po prostu nie chciałem jej skrzywdzić. Zacząłem korzystać z Tindera dość często i po prostu nie miałem dla niej czasu.

Czułem, że potrzebuję więcej zabawy. ”

—klikaćlubię2

4. „Pozwoliło mi to mentalnie odłączyć się od jego okrucieństwa, aby przejść dalej”.

„Byłem w związku przez cztery lata, który stał się emocjonalnie męczący. Kiedy zdałam sobie sprawę, że muszę go zakończyć, zdradziłam go z facetem, którego spotkałem w barze.

Stałam się mocno współzależna w tym związku. To pomogło mi zobaczyć, że on mylił się, gdy powiedział, że nigdy nie będę w stanie nakłonić żadnego innego faceta, żeby mnie chciał, gdybym odeszła.

Pozwoliło mi to mentalnie odłączyć się od jego okrucieństwa, aby przejść dalej.

—sylwusia91

5. „Nie byłam na tyle dojrzała emocjonalnie, żeby po prostu to zakończyć”.

„Ponieważ miałam 15 lat i byłam głupia. Najpierw mnie zdradził, a ja nie miałam takiej dojrzałości emocjonalnej, by zrozumieć, że mogę go po prostu go zostawić.

W końcu z nim zerwałam, ale dopiero po tym, jak go zdradziłam.

—JessiKoc

6. „Mój partner powiedział mi, że mamy przerwę w związku i ją wykorzystałam. Dobrze się bawiłam”.

„Mój partner sprawił, że poczułam się bezwartościowa i nigdy nie chciał pójść ze mną na kompromis. Wszystko, czego chciał, to seks, a gdy tylko dostawał to, zapominał o jakichkolwiek innych moich potrzebach.

Mój partner powiedział mi, że mamy przerwę w związku, a więc zorganizowałam sobie swoją własną zabawę. Mój partner i, szczerze mówiąc, nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak dobry może być seks do tego czasu, więc nie zdawałam sobie sprawy z tego, że może być mi tak przyjemnie.

Nie żałuję, że go zdradziłam.”

—Kotkawbutac77

7. „Nie byłam szczęśliwa”.

„Byłam zbyt niepewna siebie, by przyznać, że nie byłam szczęśliwa i czułam się zablokowany, ponieważ przeniosłam się do innego kraju, aby być z nim.

—Tinayowie

8. „Używał aplikacji takich jak Grindr, aby„ znaleźć przyjaciół ”.

„Używał aplikacji takich jak Grindr, aby„ znaleźć przyjaciół ”. Następnie znalazłam zdjęcia i wiadomości, które wysłał do swoich nowych „przyjaciół”. Ujmując rzecz krótko, okazało się, że preferuje towarzystwo innych facetów, niż moje.

—Tjcliftuś

9 „Byłem znudzony”.

„Byłem znudzony i nieszczęśliwy w moim związku. Myślałem, że bycie z kimś innym pomoże mi stać się zadowolonym z mojego związku”.

—pawelec4ad3d2768

10. „Czułem się niekochany i niedoceniony”.

„Czułem się niekochany i niedoceniany. Za każdym razem, gdy rozmawialiśmy, była po prostu przygnębiona lub zła. Staliśmy się mniej bliscy, a bycie w związku na odległość nie pomogło. Jak się okazuje, zdradzała mnie w tym samym czasie.”

—tomicopaluszek33

11. „Całe moje poczucie własnej wartości było zawarte w tym związku”.

„Byłam nieszczęśliwy przez długi czas. Ale byliśmy razem tak długo, że pozwoliłam, aby całe moje życie stało się jego. Moje poczucie własnej wartości zostało zapakowane w ten związek.

Sprawił, że poczułam się, jakby nikt inny mnie nie chciał, podczas gdy nigdy nie wypowiedział tych słów. Pewnej nocy byłam na zewnątrz i zaczęłam tańczyć ze starym przyjacielem ze szkoły średniej.

Spędziliśmy razem noc. Wtedy zdałam sobie sprawę, że inni faceci będą mnie chcieli. Powiedziałam mu, że jestem nieszczęśliwa i że powinniśmy zrobić sobie przerwę. Potem odkryłam tak wiele rzeczy, które lubiłam w sobie.

Dorastałam. Rok później poznałam mężczyznę, zakochałam się i jesteśmy razem od 16 lat. Każdy musi dać sobie czas na poznanie samego siebie. ”

—puszek321

12. „Mój mąż stał się kimś innym, kiedy się pobraliśmy”.

„Mój mąż stał się kimś innym, kiedy się pobraliśmy. Zostawiał mnie w domu samą (w ciąży) i nie wracał przez wiele dni. Zaczął też pić, brać narkotyki i słownie mnie obrażać.

Zwierzyłam się mojemu najlepszemu przyjacielowi. Nasze relacje były coraz bliższe i ostatecznie stały się intymne, i wyznawaliśmy sobie wzajemnie swoją miłość. Idealnym rozwiązaniem byłoby oczywiście zakończenie mojego małżeństwa, ale mój mąż był niesamowity z moją córką, więc utrzymywałam romans przez lata.

—Nnnasc23

13. „To był mój pierwszy prawdziwy związek”.

„Nie byłam zakochana w osobie, z którą byłam. Byłam młoda i to był mój pierwszy prawdziwy związek. Nie rozumiałam, że dobrze jest dbać o siebie i odejść w porę, jeśli będę nieszczęśliwa w związku. Był jednak starszym i bardziej atrakcyjnym mężczyzną.

Ciągle błagał mnie, bym została, kiedy mu powiedziałam, że chcę odejść. Wtedy właśnie zdałam sobie sprawę, że nawet mnie nie kocha, po prostu uwielbiał być w związku. Rok później dalej się spotykałam z mężczyzną, z którym go zdradziłam i byłam szczęśliwsza niż kiedykolwiek. ”

—Hayhay3802