Kulki analne – jak z nich korzystać?

Jeśli seks analny nie jest Ci obcy, masz już w swoim arsenale parę gadżetów erotycznych i lubisz ostre zabawy ze swoim partnerem, to pora sięgnąć po kulki analne (kulki analne = koraliki analne = kulki gejszy). Kulki analne mogą podkręcić zabawę seksualną z partnerem, mogą być też świetne przy grze solo.

Jedno mogę Ci gwarantować – pozwolą Ci zdobyć nowe szczyty orgazmów. „Usuwanie kulek analnych tworzy serię przyjemnych doznań podobnych do masowania spiętych mięśni” – zauważa nasz ekspert, certyfikowany seksuolog.

Ale jak używać kulek gejszy? Oto przewodnik po wszystkim, co związane z kulkami analnymi.

Czym są kulki gejszy?

Po pierwsze – jest to świetny gadżet erotyczny, który można używać podczas gry wstępnej, jak też podczas “podstawowej” zabawy. Są to struny małych kulek przeznaczone do wkładania do odbytu. Często łańcuch zawiera kulki o stopniowanych rozmiarach – małe na jednym końcu, stopniowo coraz większe, gdy zbliżasz się do drugiego.

W przeciwieństwie do wtyczki analnej – która stosuje nacisk i [jest] przeznaczona tylko do wejścia i pozostania w środku – kulki analne zostały zaprojektowane tak, aby stymulować wewnątrz ciała i odczuwać przyjemne doznanie zarówno podczas wkładania, jak i wyciągania ich. Kulki są wkładane do odbytu pojedynczo, a następnie wyciągane z dowolną prędkością. Istnieją wspólne nerwy od przedniej ściany odbytnicy do pochwy, więc ta stymulacja odbytnicza za pomocą kulek może powodować dużą przyjemność seksualną.

Zaraz, czym dokładnie są kulki analne?

Kulki analne składają się z kształtów (zwykle kulki, ale mogą być również owalne lub w kształcie pigułek), które są przymocowane do długiego sznurka. I choć istnieje kilka rodzajów, najlepsze są całkowicie silikonowe (w tym sznurek i kulki). Jest to bezpieczny dla ciała materiał, który jest elastyczny i łatwiejszy w użyciu.

Jak używać kulek analnych

Ok, gotowa na pierwsze użycie kulek gejszy? Przygotowałam dla Ciebie specjalny przewodnik – małe know how na temat tego, w jaki sposób korzystać z koralików i jak bawić się kulkami gejszy tak, ażeby osiągać najsilniejsze orgazmy.

Jeśli dopiero zaczynasz zabawę analną, zacznij od wsunięcia jednego palca, a następnie eksperymentowania z większymi produktami, gdy poczujesz się bardziej komfortowo. Jest to swojego rodzaju trening analny. 

Eksperymentuj jeszcze przed użyciem kulek gejszy

Jeśli po raz pierwszy używasz kulek analnych, Sinclair zaleca samodzielne zbadanie tych kulek: robienie tego pozwala Ci dowiedzieć się, co Cię kręci bardziej, a co mniej. Do tego na spokojnie możesz przetestować je w pełnym wymiarze – na początku mniejsze kulki i stopniowo możesz przechodzić do nieco większych – bez presji ze strony partnera!

Użyj lubrykantu … w dużych ilościach

Twój odbyt nie nawilża się naturalnie, więc przygotuj się na używanie go w większych ilościach. Lubrykant jest Twoim najlepszym przyjacielem w zabawach analnych. Mała rada? Używaj tych na bazie oleju przy zabawach z kulkami analnymi, gdyż te na bazie silikonu lub na bazie wody mogą źle wpływać na kondycję zabawek erotycznych.

Nie spiesz się i “poznaj” swoje kulki analne

Ćwiczenia z kulkami wymagają czasu i wprawy. Wstaw kulki do odbytu (samodzielne lub też poproś o to partnera) jedną po drugiej. Kiedy już znajdą się w środku, poczujesz „pełnię” i przyjemność z tego, że poruszają się w Tobie. Pamiętaj, że możesz zatrzymać się w każdym momencie – nie musisz wkładać wszystkich kulek.

Spróbuj użyć kulek gejszy podczas zabaw z partnerem

Seks analny jest jedną z ciekawszych form seksu partnerskiego. Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o kulki. Możesz zrobić z nich główne wydarzenie i poprosić swojego partnera o wyciąganie ich z różną prędkością, aby zobaczyć, co lubisz. Lub możesz spróbować włączyć je podczas seksu waginalnego. Zapewnia to dodatkowe przyjemne uczucie dla obu partnerów, ponieważ obecność zabawki w tyłku zapewnia wyjątkowo napięty efekt pochwy.

Wibrujące kulki analne mogą zwiększyć doznania

Dodatkowo, jeśli kulki wibrują, może to być niesamowite doznanie dla obu partnerów podczas seksu. Dodatkowa rada: „Usunięcie kulek analnych, gdy jesteś blisko punktu kulminacyjnego, może doprowadzić do turbo intensywnego orgazmu. Mówię tu o takim orgazmie, od którego zwijają Ci się palce u stóp. 

Kulki gejszy – które wybrać?

Przy wyborze zabawki erotycznej, chcesz trzymać się materiałów, które są bezpieczne dla ciała, co oznacza, że ​​są wolne od potencjalnie niebezpiecznych substancji chemicznych i toksyn. Najprawdopodobniej będzie to oznaczać silikon, materiał odporny na bakterie. Jest to również istotne, biorąc pod uwagę, że seks analny naraża nas na różnego rodzaju infekcje bakteryjne i wirusowe.

Silikonowe kulki gejszy są najbezpieczniejsze

Silikonowe zabawki są również łatwe do dezynfekcji między zastosowaniami (czy to między sesjami czy różnymi partnerami), wszystko czego potrzebujesz to łagodne mydło i ciepła woda. Trzymaj się z dala od tanich plastikowych kulek na sznurku. Nie ma sposobu, aby odpowiednio je oczyścić i są skupiskiem bakterii. 

Chcesz również upewnić się, że kulki mają rozszerzoną podstawę lub jakiś uchwyt na końcu, aby nie zgubić się tam.

Wszystko, co musisz wiedzieć przed pierwszym użyciem kulek analnych

Być może już wcześniej interesowałaś się zabawkami erotycznymi – a to pierścień na penisa, a to wibrator łechtaczkowy. Być może nawet masz w swojej kolekcji korek analny albo szpicrutę (jeździecki bat). Jeśli tak, czas pomyśleć o dodaniu kulek analnych do repertuaru sypialni. A więc, do czego służą kulki analne i jak ich używać?

Kulki gejszy – jeśli z nich nie korzystałaś to nie wiesz, co tracisz

Myślę, że koraliki analne są tak źle zrozumiane. Lekceważymy je, ale są naprawdę niesamowitym narzędziem – szczególnie dla ludzi z waginami.

Skąd pewność, że kulki gejszy nie utkną wewnątrz odbytu?

Na końcu znajduje się pewnego rodzaju zatyczka – często pętla – który pozwala chwycić to, aby włożyć i wyciągnąć. Ma to również przydatną funkcję, zapobiegając całkowitemu dostaniu się zabawki do twojego ciała. Być może wcześniej nie myślałaś o sobie jako o dziewczynie zabawiającej się ‘od tyłu’, ale wiedz, że kulki analne są zaprojektowane tak, by zapewniały * wyjątkowy * rodzaj przyjemności całkowicie odmienny od, powiedzmy, penetracyjnego seksu analnego.

Magiczna stymulacja kulek gejszy

„Tysiące wrażliwych zakończeń nerwowych znajdują się wokół otworu odbytu. Chociaż zwykle nie czujesz ich w sobie, koraliki odbytu stymulują mięśnie zwieracza odbytu po ich włożeniu lub wyjęciu ”- mówi nasz ekspert. To bardziej ekscytujące uczucie w porównaniu do wypełnienia (na przykład, jeśli umieścisz tam penisa lub zatyczkę).

Podekscytowana? Wspaniale. Oto co powinnaś wiedzieć przed użyciem kulek analnych, ażeby odczuć przypływ przyjemności, który Ci się nawet nie marzył…

Powinnaś poszukać zestawu przyjaznego dla początkujących

Najlepiej wiesz, co lubisz, ale jeśli dopiero wchodzisz w kulki analne, poszukaj takiego, który jest stosunkowo niewielki. Wybieraj mniejsze kulki gejszy, które stopniowo będziesz zwiększać. Przy najmniejszym, który nosimy, pierwszy cylinder nie powinien być większy niż czubek małego palca. To sprawia, że ​​wkładanie jest łatwiejsze (i bardziej komfortowe).

W miarę postępów możesz również przejść do zabawki, która ma kulki o takich samych lub losowych rozmiarach. Niektórzy uważają za ekscytujące zmieniać kształty lub dodawać wibracje. (Tak, są wibrujące koraliki analne.)

Kulki gejszy + lubrykant = wspaniałe doznania

Nie jestem w stanie wystarczająco mocno podkreślić, jak to jest ważne. Odbyt nie jest samosmarującym obszarem ciała. Jeśli chodzi o tyłki, im więcej smaru, tym lepiej, aby upewnić się, że wszyscy czują się komfortowo. Poszukaj smaru na bazie wody, który jest przeznaczony do zabawy analnej i jest kompatybilny z zabawkami silikonowymi. Te lubrykanty będą tłustsze, więc nie musisz ciągle aplikować.

Korzystając z kulek analnych wykonanych z silikonu skonsultuj się ze sprzedawcą w sex-shopie, żeby ten pomógł Ci wybrać najbardziej odpowiedni lubrykant. Pamiętaj jednak, żeby wybrać taki, który nie uszkodzi kulki gejszy, ale przy tym będzie odpowiedni do zabaw analnych.

Kulki gejszy mogą być miłym dodatkiem, a nie daniem głównym

Koraliki analne mogą zwiększyć wszelkie doznania seksualne, zwłaszcza penisową penetrację pochwy lub stymulację łechtaczki, mówi Boyajian. Boyajian zaleca wkładanie koralików podczas gry wstępnej, a gdy zbliżasz się do punktu kulminacyjnego, powoli wyciągnij je. Ty lub twój partner możecie to zrobić. To jak dodatkowy zastrzyk, który zwiększa uczucie orgazmu.

Eksploruj za pomocą kilku pierwszych koralików

Na pewno nie musisz wkładać całości. Na początku wiele osób lubi odkrywać pierwsze dwa lub trzy koraliki, aby naprawdę poczuć wybuch wrażeń. Będziesz także chciał poeksperymentować z tym, co lubisz najbardziej: wkładanie i wyciąganie.

Jeśli chcesz się zabawić kulkami gejszy “na poważnie”, oczywiście możesz. Kulki gejszy mogą mieć długość od 40 do 45 cm. Często myślimy, że jest punkt, w którym dalsze wkładanie może być niebezpieczne. Ale to nie prawda. Tak długo, jak czujesz się komfortowo, możesz przejść do tego poziomu.

Po każdym użyciu umyj kulki analne

Kulki wchodzą Ci w tyłek i nie udawajmy, że kupa nie ma tam swojego ujścia. Wiesz, że tak jest; twój partner też wie. Aby właściwie pozbyć się bakterii, koraliki analne mogą wylądować w zmywarce (jeśli mieszkasz sama lub masz otwartego na eksperymenty współlokatora), lub ugotuj je w garnku, jakbyś gotował makaron. Mam na myśli … to przecież to samo, nie?

Inna opcja, mówi Boyajian, polega na zmieszaniu słabego roztworu wybielacza z wodą w proporcji 1:9, pozostawiając zabawkę na chwilę w roztworze, a następnie umycie w gorącej wodzie delikatnym mydłem.

Tak czy inaczej, wyczyść je między każdym użyciem.

Uczyń je swoimi

Dobrym pomysłem jest nieudostępnianie zabawek analnych. Technicznie rzecz biorąc, możesz się podzielić z partnerem, jeśli odpowiednio wyczyścisz, ale prawdopodobnie nie zrobicie sobie przerwy seksualnej, aby gotować koraliki.

Jeśli ty i twój partner lubicie to uczucie, powinniście mieć zestaw. Pomyśl o tym, jak o jego i jej (lub jej i jej) zlewach, tylko nieco brudniejszych 😉