Czy powinieneś uprawiać seks na pierwszej randce?

Częstym dylematem związanym z randkowaniem gejów jest pytanie, czy uprawiać seks na pierwszej randce. Jest to temat kontrowersyjny, a opinie są podzielone.

Niekoniecznie istnieje dobra lub zła odpowiedź, ponieważ scenariusze pierwszych randek rzadko kiedy są czarno-białe.

Decyzja o ,,wylądowaniu w łóżku” po wspaniałej pierwszej randce jest osobistym wyborem, obarczonym niepewnością co do wpływu na potencjalne kolejne spotkania. W końcu taka intymność, tak szybko po spotkaniu może mieć różne skutki.

Randka i seks – wady i zalety

Przed dotarciem do momentu, kiedy sytuacja jest już przesądzona, dobrze jest przeprowadzić ocenę pozytywnych, jak i negatywnych konsekwencji swojej decyzji. Jak ro zrobić? Przede wszystkim przekalkuluj swój osobisty systemem wartości i określ, czy seks na wczesnym etapie poznania, jest zgodny z Twoją wizją tego, czego szukasz.

Oczywiście, tak intymne zagrania we wczesnym etapie znajomości pozwalają na „wypróbowanie towaru” i ustalenie, czy jesteście dobrani pod względem seksualnym.

Nie wspominając o tym, że seks po cudownej randce, podczas której oboje macie motyle w brzuchu, jest idealnym sposobem na zakończenie magicznej nocy. W końcu to przecież dla takich chwil warto żyć.

Niestety, niektórzy mężczyźni mogą godzić się na seks ze strachu, że nowo poznany facet może nie być zainteresowany ich dalszym poznawaniem, jeśli randka nie zostanie skonsumowana.

Prościej mówiąc: jeśli nie „zaliczą”. Okropne! Jeszcze inni mogą myśleć, że ich talenty seksualne pomogą im ,,przypieczętować umowę” i zatrzymać drugiego faceta, chociaż na kilka następnych randek. Jednak oba te powody wskazują na brak poczucia bezpieczeństwa i nie wynikają ze zdrowego podejścia do randkowania.

Powstrzymywanie się

Choć powstrzymywanie się od seksu nie jest łatwe, zwłaszcza gdy chemia między Wami jest tak silna, że ledwo możecie wytrzymać z pożądania, to taka opcja ma bardzo dużo zalet.  

Wstrzymanie się z seksem na później (lub przynajmniej nie robienie tego na pierwszej randce), gwarantuje, że przekonasz się, czy ten facet naprawdę jest dla Ciebie.

Jeśli mężczyzna szuka tylko „przygody”, prawdopodobieństwo, że zaprosi Cię na kolejne randki i zaangażuje się w proces budowania relacji jest niskie – ponieważ nie szuka nikogo na stałe. Powstrzymując się od seksu na wczesnym etapie randkowania, będziesz w stanie lepiej ocenić, czy jego zainteresowanie Tobą jest coraz większe, czy wręcz przeciwnie – spada.

Ponadto, uprawianie seksu zanim będziesz miał szansę stworzyć podstawy dla związku, warunkuje słabe zaangażowanie. Wynika to z faktu, że jest między wami mniej więzi, mniej historii i mniej inwestycji, które są obowiązkowe, aby przetrwać nieunikniony konflikt, który zawsze pojawia się w pewnym momencie związku.

Nie ma wersji lepszej lub gorszej

Nie zapominaj jednak, że najważniejsze jest abyś sam określił, jakie są Twoje potrzeby i priorytety dotyczące miłości. Jeśli zdecydujesz się wstrzymać, pamiętaj, że całowanie się jest zawsze podniecające i pomaga w budowaniu napięcia seksualnego.

Gdy zdecydujesz się pójść na całość, pamiętaj o ryzyku i nawet jeśli uważasz to za „zabójcze dla podniecenia”, przed kontynuowaniem, podziel się swoimi obawami z partnerem. Prawdopodobnie dowiesz się wiele o jego intencjach i obawach.

Baw się odpowiedzialnie i pamiętaj o zabezpieczaniu się – w końcu choroby weneryczne są zawsze słabym wspomnieniem z pierwszego spotkania! Pamiętaj też, że niekiedy szybki seks może w konsekwencji prowadzić do tego, że będziesz mieć ogromne wyrzuty sumienia, a to nigdy nie jest fun!

Co sądzisz o tej toczącej się debacie na temat tego, czy uprawiać seks na pierwszej randce? Czy Twoim zdaniem pierwsza randka, która kończy się w łóżku jest skazana na niepowodzenie? A być może znasz kogoś, kto na pierwszej randce uprawiał seks i do dziś jest z tą osobą w związku?