Jak uprawiać seks tantryczny – wszystko co musisz wiedzieć

Chociaż często uważana za synonim seksu, tantra tak naprawdę polega na związku – czy to ze sobą, czy między tobą a partnerem.

W końcu samo słowo – wywodzące się ze starożytnego sanskrytu – oznacza „sieć” lub „tkanie energii”.

W praktyce tantra dotyczy oświecenia: przekraczania zarówno płaszczyzny seksualnej, jak i duchowej, poprzez głęboko medytacyjny, spontaniczny i intymny seks – zarówno seks oralny, jak i waginalny czy analny.

Chodzi o poznanie swojego ciała

Podobnie jak joga, w tantrze chodzi o świadomość fizyczną i duchową.

Kiedy uczysz się i ćwiczysz tantrę, stajesz się bardziej zharmonizowana ze swoim ciałem, co daje mu przyjemność i sposób, w jaki odczuwa przyjemność. Dzięki temu możesz lepiej skupić się na potrzebach i chęciach swojego ciała i upewnić się, że są one wypełniane.

Ponadto energia, którą kierujesz podczas seksu tantrycznego, przepływa przez twoje ciało i może zintensyfikować orgazm.

A jeśli masz partnera, poznaj również jego ciało

Tantra nie koncentruje się tylko na osiągnięciu wyższego stanu świadomości pomiędzy ciałem a umysłem. Może również polegać na tworzeniu głębszej, bardziej harmonijnej więzi z partnerem. Chodzi więc tu o więź, bliskość, kontakt wzrokowy i wiele więcej.

Kiedy ćwiczysz tantrę, ty i twój partner uczycie się być świadomym fizycznie i duchowo obecnym, karmiąc się nawzajem energią, która nadal rośnie znacznie później po zakończeniu seksu.

Tantra pozwala ci zarówno eksplorować, jak i rozszerzać wszystkie aspekty swojej osobowości, dzięki czemu możesz naprawdę poznać drugą osobę wewnątrz i na zewnątrz.

Chcesz ćwiczyć tantrę, ale nie wiesz, jak podejść do rozmowy ze swoim partnerem? Oto kilka wskazówek:

 • Staraj się nie przytłaczać partnera informacjami. Zamiast tego wyjaśnij im, co lubisz w swoim życiu seksualnym i jak możesz ulepszyć to doświadczenie.
 • Posłuchaj, co mają do powiedzenia. Twój partner może dać Ci entuzjastyczne tak lub zdecydowane nie. Lub może być gdzieś pośrodku. Bez względu na jego odpowiedź, słuchaj i szanuj to, co ma do powiedzenia.
 • Niech nauczyciel prowadzi. Jeśli twój partner jest otwarty na tantrę, poszukaj nauczyciela, który poprowadzi was oboje, a wy dowiecie się więcej o praktyce.

Jak przygotować umysł

Tantra jest praktyką duchową, co oznacza, że ​​twój umysł wchodzi w grę tak samo, jak twoje ciało.

Kiedy praktykujesz tantrę, łączysz swoje ciało, umysł i duszę. Przejrzysty sposób myślenia i chęć wyjścia ze strefy komfortu są ważne, aby zjednoczyć te części siebie.

Niektórzy ludzie uważają, że spędzenie 10–15 minut na medytacji może pomóc przygotować umysł na praktykę tantry, ponieważ pozwala ci wejść do środka i zbadać swoje myśli.

Spróbuj tego

 • Skoncentruj się na oddychaniu. Poświęć 15–30 minut na delikatne oddychanie w dół do brzucha i dolnej części pleców oraz kontakt z tym, co dzieje się w twoim umyśle – niezależnie od tego, czy jest to stres, czy spełnienie twoich pragnień.
 • Rozciągaj się przez kilka minut. Podczas rozciągania każdej kończyny oczyść umysł z wszelkich negatywnych myśli, które cię obciążają. Im więcej wyrzucisz z głowy, tym będziesz lżejsza.
 • Spędzaj co najmniej 30 minut dziennie, pisząc dziennik. Przeanalizuj myśli, które mogą blokować twój rozwój duchowy, zapisując je.

Tantryczny seks a odpowiednie przygotowanie przestrzeni

Tantra jest holistyczną praktyką. Nie chodzi o sam stosunek płciowy ani orgazm – chodzi o podróż, aby się tam dostać, czyli czas w którym kobieta i mężczyzna skupiają się na swoich odczuciach i przyjemności. Twoje środowisko ma bezpośredni wpływ na twój sposób myślenia i zdolność do relaksu i cieszenia się tą podróżą.

Spróbuj tego

 • Upewnij się, że Twoja przestrzeń ma komfortową temperaturę. Jeśli jest zimno, włącz ogrzewanie na godzinę przed wydarzeniem, aby w pokoju było ciepło i przytulnie. Jeśli jest gorąco, włącz klimatyzator, ale ustaw go na 21 stopni, aby przestrzeń była chłodna, ale nie zimna. Pamiętaj, że nawet tak nieistotne na pierwszy rzut oka rzecz, jak odpowiednia temperatura, może wpłynąć na odbycie stosunku i doznania z tym związane.
 • Zrób nastrój za pomocą świec lub przyciemnionych żarówek. Światło świec doda romantyczności przestrzeni, a miękkie czerwone żarówki nadadzą temu miejscu zmysłowego akcentu. Przyjemność seksualna gwarantowana!
 • Wypełnij przestrzeń swoim ulubionym zapachem. Zapal świecę zapachową, rozprowadź olejek eteryczny, pal kadzidełka lub powieś kwiaty. Wybierz zapach, który sprawia, że ​​czujesz się seksowna, ale nie jest przytłaczający.
 • Zmiękcz swoją przestrzeń. Połóż satynowy koc i kilka miękkich poduszek.
 • Stwórz romantyczny lub seksualny klimat. Odtwarzanie muzyki, do której możesz się przenieść, samodzielnie lub z partnerem.

Sex tantryczny – jak się przygotować do tego solo

Istnieje wiele sposobów wdrażania zasad tantrycznych, gdy jesteś sama. Pamiętaj jednak, że końcowa gra nie zawsze jest masturbacją – możesz ćwiczyć do gry solo lub w ogóle nie iść w tę stronę.

Medytacja

Medytacja to świetny sposób na uwolnienie się od wszystkiego, co Cię powstrzymuje. Ale zamiast pozwolić, aby energia wypłynęła z ciebie, uziem się. Kiedy medytujesz, pozwól swojej energii spłynąć w dół do ziemi. Pozwól tej energii budować i rozprzestrzeniać się po całym ciele, dając ci siłę.

Masaż własny

Uczyń swój własny masaż doświadczeniem całego ciała. Zdobądź swój ulubiony olej lub balsam i wlej go na skórę. Kiedy wcierasz olej lub balsam, spędzaj czas na masowaniu brzucha, pachwiny, wewnętrznych ud, ramion, szyi i klatki piersiowej – taka swojego rodzaju gra wstępna solo.

Masturbacja

Gra solo nie zawsze musi polegać na osiągnięciu orgazmu. Zamiast tego poświęć trochę czasu, aby naprawdę odkryć swoje genitalia oraz to, co daje im – i tobie – przyjemność.

Dotknij swoich narządów płciowych na nowe sposoby. Zwolnij ruchy. Zmiękcz sposób gry ze sobą.

Dobrym pomysłem może być też przypomnienie sobie czym są mięśnie kegla. Pamiętaj, że w tantrze chodzi o powolne ruchy, dlatego dodanie ćwiczeń dna miednicy może pozytywnie wpłynąć na doznania.

Pamiętaj o tym

 • Oddychaj głęboko i powoli. Niezależnie od tego, czy medytujesz, czy masturbujesz się, pozwól oddechowi połączyć się i wysłać mrowienie w dół.
 • Bądź obecny ze swoimi wrażeniami. Zamiast pozwolić umysłowi wędrować, zwróć uwagę na wszystko, co czuje twoje ciało.
 • Pozwól sobie doświadczyć pełnego zakresu emocji. Umożliwi to pełne wykorzystanie energii i mocy.
 • Ustaw cel swoich działań. Dowiedz się, co chcesz wyjąć z sesji tantry, bez względu na to, czy chcesz osiągnąć lepszy orgazm, czy poczuć się bardziej komfortowo we własnej skórze.