Chcesz wiedzieć jak kochają się Polacy?

Randki przez Internet w ciągu ostatnich kilku lat stały się najbardziej przystępną formą zawierania znajomości. W XXI wieku, gdzie większość spraw można załatwić przez Internet, głupio by było nie szukać w Internecie potencjalnych partnerów.

I już dawno nikt nie myśli o portalach społecznościowych jako o wylęgarniach zboczeńców, wręcz odwrotnie – uważa się, że w dobie Internetu i szalonego tempa życia umawianie się na randki przez Internet jest przejawem szacunku wobec samego siebie – zamiast wysiadywania godzinami z osobą, z którą rozmowa całkowicie się nie klei mamy do dyspozycji nie tylko pełen życiorys wraz ze zdjęciami partnera – mamy też możliwość pisania z daną osobą w wygodnym nam czasie, co skraca cierpienie w przypadku niedobranej pary. 

Jak wygląda życie erotyczne Polaków?

Mam do Was pytanie – jak często uprawiacie seks? Choć wiele osób uważa, że aby być szczęśliwym i cieszyć się dobrym samopoczuciem należy uprawiać seks codziennie, to jak się okazuje, ilość stosunków przeciętnego Polaka jest zupełnie inna. Jak Polacy uprawiają seks? Oraz czego dokładnie szukają na portalach randkowych?

To pytanie nie dawało nam spokoju od dawna. Tak właśnie powstał pomysł przeprowadzenia badania, w którym nasi użytkownicy wzięli udział jakiś czas temu i z Waszych odpowiedzi wybraliśmy te najciekawsze i przedstawiające największe różnice (i podobieństwa) między odpowiedziami kobiet i mężczyzn. Badanie przeprowadzone w licznej grupie użytkowników portalu (w badaniu brali udział zarówno młodzi ludzie, jak i Ci starsi) pozwowliło zrozumieć nieco więcej na temat seksualności osób.

Ankietowanych było 14 085 osób, z których największy procent stanowiły osoby w przedziale wiekowym 25-40 lat. Aż 93% osób udzielających odpowiedzi twierdziło, że jest obecnie singlami. A więc jaki jest ten wymarzony partner Polaka?

Gdzie ich poznajemy?

Seks jest ważną częścią naszego życia. Nasze życie seksualne może mieć bezpośredni wpływ na nasze dobre samopoczucie, dlatego też zarówno tak ważne jest przyjrzenie się temu, jak Polacy uprawiają seks. Z badania przeprowadzone przez nas wynikało, że najliczniejszą grupę stanowią osoby, które poznaja się online.

W sumie nie powinno nas to dziwić – obecnie potrafimy rozmawiać dość otrwarcie o tym, iż niekiedy zamiast zatracać się w stałych związkach, na które po prostu nie zawsze mamy wystarczająco dużo czasu, wolimy umawiać się na seks z osobą poznaną online.

65% mężczyzn i 69% ankietowanych kobiet twierdziło, iż najczęściej potencjalnego seks-partnera poznaje na portalach społecznościowych, kolejno 14% kobiet i 18% mężczyzn za najczęstsze miejsce do zawierania znajomości wybierało bar lub klub nocny.

Zapytani o możliwość znalezienia miłości na portalach randkowych zarówno kobiety (55%), jak i mężczyźni (58%) twierdzili zgodnie, że to jest możliwe. Jeszcze większa zgodność była co do potencjalnych partnerów seksualnych – aż 95% kobiet i 94% mężczyzn twierdziło, że to więcej niż możliwe.

Co do celów rejestracji na danych portalach – odpowiedzi się różniły, i to znacznie. Jak widać 58% Panów szuka seksu bez zobowiązań (w końcu seks dla dorosłych jest normalną potrzebą i przestajemy się obawiać tego, co o nas pomyślą, jeśli powiemy głośno, że seks lubimy), kolejno 26% – partnerki na stały układ, a 15% flirtu, poważnego związku lub przyjaźni.

Życie seksualne Polaków, a niewinne kłamstewka

Seks uprawiamy bezpieczenie – z ankiety przeprowadzonej przez nas wynikało, że większość Polaków uprawia seks korzystając z prezerwatywy – uprawiając seks zdarza się do prawda niekiedy, iż o gumpach zapominamy, jednak większość osób deklarowała, że dba o swoje zdrowie seksualne i odpowiednio się zabezpiecza nie tylko przed niechcianą ciążą, ale też przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Hej! W zdrowym ciele zdrowy duch!

Jeżeli chodzi o ilość partnerów seksualnych, to w przypadku kobiet 60% deklarowało, że nie miało ich więcej niż 10, 31% twierdziło, że było ich nie więcej niż 50, 9% nie bało się zaznaczyć, że miało ponad 100 partnerów przez całe swoje życie. W przypadku Panów – 57% miało do 10 partnerek, 38% – do 50 i 6% ponad 100. 

Co prawda 41% mężczyzn i 44% kobiet deklaruje, iż kłamało już wcześniej co do ilości partnerów seksualnych, mamy jednak nadzieję, że nam mówili prawdę 😉 Mówiąc o kłamstwach, nie ograniczają się one wyłącznie do ilości deklarowanych partnerów.

Panowie i Panie często (bo aż w 36%) nie są szczerzy mówiąc o celach, dla których rejestrowali się na portalu. Następnymi pozycjami u Panów były nałogi i wiek (32%), u Pań – waga i wiek (36%).

Dlaczego piszemy na portalach dla osób dorosłych?

51% kobiet napisało do mężczyzn, bo rozbawił lub zaintrygował je ich opis czy wiadomość, kolejno 27% i 10% stawiało na wygląd i zbieg zainteresowań. Co ciekawe, tylko 7% kobiet zwracało uwagę na to, czy potencjalny partner mieszka nieopodal, co oznacza, że w imię jakościowej relacji nie bałyby się one podróżować. 

Z badania wynika, iż Panowie (aż 49 proc. mężczyzn) najczęściej piszą do Pań, które im się podobają z wyglądu. Szukając partnerek zdecydowana większość wybierała to, jak kobiety wyglądają na zdjęciach, bądź też to, jak wygląda ich profil randkowy. Panie natomiast wybierając sobie partnera na serwisie zwracały uwagę na to, co Panowie zamieszczali na swoim profilu – rzadziej to, jak wyglądali oni na fotkach.

Polacy, sex i odpowiednia netykieta

Szukając w internecie kogoś do współżycia warto jest pamiętać o odpowiedniej etykiecie – wyniki badań pozwoliły nam przyjrzeć się temu, co, zdaniem użytkowników, jest najbardziej odpychające i sprawia, że nie mamy ochoty wiązać relacji (ani swojego życia seksualnego) z dana osobą.

Jedni otrzymują tysiące wiadomości, tymczasem skrzynki odbiorcze innych świecą pustkami. Dlaczego? Otóż z badania wynika, iż najbardziej odpycha brak kultury i kłamstwa (łącznie aż 72 proc. kobiet), mężczyzn natomiast ten sam brak kultury i kłamstwa odstraszają tylko w 35%.

Aż 53% kobiet i odpowiednio 55% mężczyzn stwierdziło, iż pisze pikantne wiadomości jak i wysyła gorące zdjęcia. 

Co ciekawe, dla 47% Panów wielkość piersi partnerki ma znaczenie, tak samo jak długość penisa dla Pań – aż 45% przywiązuje wagę do jego wielkości. Choć życie seksualne nie musi

Jeżeli chodzi o ciało i to, czego w nim sami nie lubimy – zarówno u kobiet i mężczyzn (57% i 61%) takim miejscem jest brzuch.

Musimy pokonać stres i strachy

Odpowiednia wiedza obniża poziom stresu. Wiedza na temat tego, jak z grubsza wygląda opinia użytkoników na różne tematy. Wiadomo, że ciężko jest o całkowite zaufanie osobie siedzącej po drugiej stronie ekranu. Wiadomo też, że idąc na pierwsze spotkanie często stresujemy się i mamy pewne obawy co do tego, jaka będzie ta osoba – czy będzie Wam się dobrze rozmawiało, czy będzie dobrze pachnieć i czy nie będzie siorbać herbaty. Z badania wynika, iż różne są obawy Pań i Panów. 

Panie najbardziej boją się tego, że mężczyzna nie będzie wyglądał w realu tak, jak na zdjęciach (35%), kolejną obawą (25%) jest to, że może mu się nie spodobać to, jaka jest (hej, trochę wiary w siebie, Kobietki!). To, że książę z bajki może okazać się zboczeńcem nie daje spokoju tylko 24% ankietowanym kobietom. 

U mężczyzn sytuacja nieco się różni, bo 32% badanych obawia się tego, że nie spodoba się danej kobiecie, 31% stresuje się tym, że Pani będzie wyglądała zupełnie inaczej niż na zdjęciach i aż 16% wzdryga się na myśl o tym, że Pani może się okazać Panem. 

Podczas pierwszej nocy z nową kochanką Panowie obawiają się dojść zbyt szybko (27%), Panie natomiast tego, że luby będzie miał problemy z higieną osobistą (35%). 

A więc jak jest naprawdę? Jak Polacy uprawiają seks?

Wniosek? Kobiety i mężczyźni zwracają uwagę na nieco inne rzeczy przy wyborze potencjalnego partnera, z drugiej jednak strony – czy aż tak bardzo? 

Zadziwiające jest to, jak duży odsetek zarówno jednych, jak i drugich obawia się tego, że nie spodoba się drugiej osobie – podkolorowujemy rzeczywistość, pomijamy część faktów, a w gruncie rzeczy właśnie tego nie znosimy najbardziej u innych. Z badań wynika, iż Polakom brakuje przede wszystkim pewności siebie.

Plusem jest to, że liberalniej podchodzimy do tematu randkowania i seksu, nie boimy się poszerzać swoich horyzontów chcąc znaleźć zbliżonego do ideału partnera i portale randkowe dają nam tę możliwość. Czy to na okazjonalny seks, czy też związek na dłużej – Internet to dobre miejsce na szybki odsiew, dzięki któremu w łatwy sposób możemy szybko się umówić na randkę.

Coraz częściej mówimy o tym, iż powinniśmy uprawiać seks, dobry seks. W tym celu każda dorosła osoba powinna pracować nad poznaniem swojej seksualności, gdyż nie chodzi tylko o ilość stosunków, a o ich jakość – zarówno w stałym związku, jak też wtedym gdy uprawiamy seks raz z nowo poznaną osobą.

Za każdym razem powinniśmy się starać nie tylko jak najlepiej spędzić czas w łóżku, ale też poznać oraz spróbować zadowolić naszego partnera. Nie warto też przywiązywać zbytnio wagi do ilości stosunków – z naszego doświadczenia wynika, iż nie zawsze duże ilości stosunku gwarantują nam szczęście. Bez względu na to, ile regularnego seksu (bądź też mniej regularnego) uprawiasz, pamiętaj o tym, ażeby odpowiednio się zabezpieczać oraz po prostu – dobrze się bawić.

A reszta? Reszta zależy wyłącznie od nas. 

4 comments

    1. bylibyśmy sami, ale byłoby smutno, nikt by nie wkurzał do białości

  1. Myślałam, że faceci przywiązują większą wagę to wielkości kobiecych piersi ?

  2. Witam moi Drodze Państwo 🙂 w pierwsza kolejność każda kobieta potrzebuje FACETA ( z dużej literki ) z JAJAMI !!!! Każda kobieta chce należąc do Faceta . Gorzej w państwie Polskim jest sytuacja z meszczyznami . A to w swój sposób powoduje – mentalnie złe odbieranie każdego samca po drodze . Mówiąc tylko z własnego doświadczenia , każda kobieta POWINNA być KRÓLOWA 🙂 , a znaczy ze meszczysna MUSI zrobić TAK jak KRÓLOWA będzie chciała , i tu nie chodzi o bzdurna chcice , tylko o uzupełnienie KOBIETY !!!! Chłopaki PAMIETAJ CIĘ !!!!! – Królowa należy do KRÓLA ( nie o materialne cennosci chodzi ). Dziękuje bardzo !
    P.S. Przepraszam za błędy w napisaniu , nie jestem Polakiem , ale chciało mi się pomoc tym meszczysnam , którzy nie mogą zrozumieć kobiet . DZIĘKUJE .

Comments are closed.