Związki pozamałżeńskie, czyli dlaczego zdradzamy

Zdrada w związku to niestety dość częste zjawisko. Z niewiadomych powodów ludzie wolą trwać w nieszczęśliwych związkach i zdradzać swoich najbliższych, aniżeli spojrzeć prawdzie w oczy i odejść z takowego związku z godnością.

Choć jedni się zastanawiają dlaczego kobiety zdradzaja, a inni są pewni, że to męska część populacji zdradza częściej, faktem jest to, iż żadna ze stron nie jest idealna. Nie ma co generalizować.

Sama byłam zdradzana. I zdradzałam. Czy jestem z tego dumna? Oczywiście, że nie.

I choć na psychoterapii poruszam ze swoją terapeutką ten temat i próbuję analizować sama siebie, to interesuje mnie to, dlaczego inni zdradzają.

Jako że mam do dyspozycji sporą grupę odbiorców, to postanowiłam o to spytać użytkowników naszego portalu.

Ciekawiło mnie to, co oni sądzą na temat zdrad jako takich. Otrzymaliśmy masę odpowiedzi, a część z nich chcę Wam dzisiaj przedstawić.

A więc, oto one – historie zdrad użytkowników największego portalu dla dorosłych w Polsce.

„Wyssała ze mnie całą chęć do życia”

„Zdradzałem moją żonę od kilku miesięcy. Uwierz mi, nie sądzę, że kiedykolwiek wybaczę sobie, że ją zraniłem. Mój powód? Nie byłem szczęśliwy.

Powiedziałem jej, że jestem z nią nieszczęśliwy. Po tym, jak byłem z nią tak długo, zdałem sobie sprawę z tego, że tak wiele ze mnie wyssała. Błagałem ją o rozwód. Czułem się uwięziony.

Czułem się bardziej zobowiązany do zawarcia małżeństwa z nią niż cokolwiek, więc zrobiłem to. Wiedziałem, że to było małżeństwo zawarte ze złych powodów. Wiedziałem, że moim jedynym wyjściem jest sprawienie, by nie chciała być ze mną, i tak było.

Zgodziła się na rozwód. Wiem, że jestem dupkiem. Jednak dla mnie to było jedyne wyjście.”

—darooo0

„Czułam, że stoję w miejscu”

„Byłam w dziwnym etapie mojego związku. Właśnie miałam skończyć studia, a mój chłopak miał jeszcze rok do końca. Zamierzałam wrócić do rodziców pod koniec lata.

Współlokator mojego chłopaka, kw którym faktycznie się podkochiwałam na pierwszym roku, czuł się podobnie, dużo o tym rozmawialiśmy pewnej nocy. Aż w końcu się upiliśmy i cóż..stało się.”

—jusia00882

This image has an empty alt attribute; its file name is Boudoir-Photography-678x381.jpg

„Postanowił przenieść się do Wietnamu, nie mówiąc mi o tym”

„Nasz związek stał się przyjaźnią. Postanowił przenieść się do Wietnamu, nie mówiąc mi, a moja sympatia z liceum powiedziała mi, że nigdy by mi tego nie zrobił. W tym momencie to było wszystko, co musiałam usłyszeć. Nadal czuję się winna z tego powodu, choć minęły już 3 lata.”

—Marta

„Mój były ranił mnie emocjonalnie, fizycznie i psychicznie”

„Mój ex był emocjonalnie, fizycznie i psychicznie obraźliwy wobec mnie i zostawił mnie. Zdrada było sposobem na zemstę za okropne rzeczy, które mi zrobił. Zostawił mnie w Disneylandzie bez samochodu, bez telefonu, i bez pieniędzy. Raz też zostawił mnie na autostradzie po tym, jak się pokłóciliśmy w aucie.”

—Anka12345

„Już go nie kochałam”

„Mój chłopak i ja umawialiśmy się od 15 do 19 roku życia. Zdradziłam go w wieku 19 lat. Już go nie kochałam i próbowałam z nim zerwać przed zdradą, jednak był tak zdenerwowany, że się wycofałam, chociaż wiedziałam, że nie miałam do niego uczuć, a dwa miesiące później poznałam faceta, z którym go zdradziłam. Poślubiłam faceta, z którym go zdradziłam, a 14 lat później wciąż jesteśmy razem.

—monika.usb111

„Mój chłopak spotykał się ze swoją najlepszą przyjaciółką na boku”

„Mój związek z ojcem mojego syna w tamtych czasach był mocno napięty, jeśli można tak to ująć. Mój chłopak spotykał się ze swoją najlepszą przyjaciółką na boku, więc rozkręciłam swój własny związek. Po miesiącu skradania się, zerwałam ze swoim chłopakiem. Mężczyzna, z którym się skradałam i zdradzałam swojego ówczesnego fceta, jest teraz moim mężem i nie mogłabym być szczęśliwsza.”

—Lidkakd

„Zdałem sobie sprawę, że jestem gejem”

„Zdałem sobie sprawę, że jestem gejem i miałem pierwsze doświadczenia z innym facetem. Zerwaliśmy miesiąc później, ale nie sądzę, że moja dziewczyna się domyśliła, co było tego powodem.”

—slodziak29

„Nie miałam odwagi z nim zerwać”

„Byłam w związku na odległość z moim chłopakiem ze szkoły i to stało się naprawdę niezdrowe. Nie miałam odwagi z nim zerwać, więc zaczęłam spotykać się z przyjacielem mojej siostry i „przypadkowo” wysłałam do swojego chłopaka wiadomość przeznaczoną dla innego. Oczywiście zerwał ze mną, a ja właśnie na to czekałam.”

—lovelygirl22

„Mój mężczyzna bardzo mnie kontrolował”

„Mój mężczyzna był bardzo kontrolujący i nie byłam w stanie znaleźć wyjścia. Więc znalazłam spokój w ramionach mojego najlepszego przyjaciela, który też mi się podobał. Za bardzo bałam się zerwania ze swoim chłopakiem, a więc ukrywałam ten drugi związek w tajemnicy.”

—sajonaraaaa

„Mój związek stał się prawdziwym ciężarem”

„Moja była dziewczyna i ja byliśmy razem przez cztery lata i byliśmy oboje stosunkowo młodzi. Robiliśmy wszystko razem. Brzmi to całkiem nieźle, ale kiedy jesteś taki młody i nie masz czasu na bycie własną osobą, to w końcu znalazłem ludzi, którzy nie przejmowali się tym, jaki nie jestem. W końcu szukałem osób, którym podobałem się ja, a nie chodziło im tylko o ulepienie ze mnie tego, czego chcieli.”

—nielubiejajek12