Naturalne afrodyzjaki – czy jedzenie może pobudzać zmysły?

Afrodyzjaki są używane przez ludzi już od czasów starożytnych w wielu częściach świata, a mianowicie w Egipcie, Grecji, Indiach, Chinach itp.

Główną koncepcją jest to, że uważa się, że naturalne pokarmy, o których wiadomo, że zwiększają poziom testosteronu u mężczyzn i progesteronu u kobiet nazywane są afrodyzjakami..

Afrodyzjaki w kuchni – który jest numerem 1?

Ostrygi (i ogólnie owoce morza) są uważane za jedne z najsilniejszych afrodyzjaków, ponieważ zawierają substancje wspomagające tworzenie testosteronu u mężczyzn i progesteronu u kobiet.

Substancje obecne w ostrygach to kwas D-asparaginowy i cynk. Wiadomo również, że ostrygi zawierają substancję zwaną dopaminą, która jest neuroprzekaźnikiem i zwiększa funkcję mózgu i promuje pożądanie seksualne u mężczyzn i kobiet.

Istnieje kilka innych afrodyzjaków, które były używane od czasów starożytnych i są to: żeń-szeń Panax, gałka muszkatołowa, szafran, mucha hiszpańska, johimbina itp.

Afrodyzjaki na poprawę popędu płciowego

Wiadomo, że żywność afrodyzjakowa reguluje poziom testosteronu i progesteronu, dlatego spożywanie takich pokarmów ma kilka korzyści zdrowotnych. Mogą być skuteczne w następujących przypadkach:

Wpływ na depresję

Depresja może być związana z niskim poziomem testosteronu. Badania wykazały, że mężczyźni cierpiący na depresję mają zwykle niedobór testosteronu.

Na ogół osoby cierpiące na depresję wykazują poprawę nastroju po poddaniu się terapii testosteronem. Ponieważ hormon testosteronu jest powiązany ze zmianami nastroju i apetytu, może odgrywać istotną rolę w wywoływaniu depresji.

Zmniejszanie ilość tłuszczu w organizmie

Tłuszcz w organizmie dzieli się na dwie główne kategorie, a mianowicie niezbędną tkankę tłuszczową i tłuszcz zapasowy.

Uważa się, że niezbędny tłuszcz w organizmie jest bardzo istotny w zarządzaniu codziennymi czynnościami, a także w funkcjach rozrodczych. Hormon testosteronu odgrywa ważną rolę w regulacji metabolizmu insuliny, glukozy i tłuszczów.

Jego zmniejszenie powoduje gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Natomiast kumulacja tkanki tłuszczowej jeszcze bardziej obniża poziomu testosteronu, ponieważ przekształca testosteron w estrogen. To jest powód, dla którego otyli mężczyźni mają zwykle poniżej prawidłowego poziomu testosteronu i wyższy poziom estrogenu.

Zwiększanie masy mięśniowej

Hormon testosteronu jest znany z syntezy białek mięśniowych. Synteza białek mięśniowych to proces budowy masy mięśniowej. Testosteron jest znany z syntezy białek mięśniowych, która jest procesem budowy masy mięśniowej.

Testosteron ma zdolność redukcji tkanki tłuszczowej i zwiększenia masy mięśniowej organizmu. Zaletą tego procesu jest to, że ludzie czują się silniejsi i mają lepszą wytrzymałość, co poprawia ich codzienne życie. Niższy poziom tkanki tłuszczowej i wyższa masa mięśniowa pomagają kulturystom w uzyskaniu formy i utrzymaniu zdrowego stylu życia.

Zapobiega osteoporozie

Osteoporoza to choroba, w której stan kości się pogarsza i stają się kruche lub łamliwe z powodu utraty tkanki kostnej. Osteoporoza dotyka nie tylko kobiety.

Może również dotknąć mężczyzn z niskim poziomem testosteronu. Testosteron zwiększa gęstość kości poprzez stymulację mineralizacji kości. Osteoporoza jest na ogół problemem starszych mężczyzn ze względu na suboptymalny poziom testosteronu, który ma tendencję do spadku wraz z wiekiem i może prowadzić do tego stanu.

Zwiększa libido i poprawia erekcje

Zaburzenia erekcji definiuje się jako utrzymujące się trudności w osiągnięciu i utrzymaniu erekcji wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Wydaje się, że zaburzenia erekcji są częstym problemem, z którym boryka się wielu mężczyzn, ze względu na kilka czynników, które na nie wpływają. Niski poziom testosteronu jest jedną z głównych przyczyn tej dysfunkcji, ponieważ jest hormonem płciowym, nie jest zaskakujące, że niskie libido i zaburzenia erekcji są bezpośrednio związane z niskim poziomem testosteronu.

Oznaki i objawy niskiego libido i zaburzeń erekcji można łatwo zidentyfikować, a odpowiednie leczenie testosteronem zwykle pomaga wyleczyć ten stan Żywność afrodyzjakowa odgrywa ważną rolę w leczeniu tego typu schorzeń.

Poprawia zdolności poznawcze

Zdolności poznawcze to umiejętności wykorzystywane przy każdym zadaniu, od najprostszego do najbardziej złożonego. Poznanie jest związane raczej z mechanizmami uczenia się, zapamiętywania, rozwiązywania problemów i zwracania uwagi, a nie z jakąkolwiek faktyczną wiedzą.

Ponieważ wiemy, że istnieje związek między poziomem testosteronu a chorobą Alzheimera, jest on również bardzo powiązany z ogólnymi zdolnościami poznawczymi, szczególnie u starszych mężczyzn. Holenderscy naukowcy odkryli bezpośrednią liniową zależność między poziomem testosteronu a funkcjami poznawczymi.

Z powodu tych korelacji wielu innych naukowców twierdzi, że testosteron odgrywa rolę w zapobieganiu rozkładu tkanki mózgowej u starszych mężczyzn. Można to wyjaśnić, gdy ludzie cierpią na utratę pamięci, problemy z koncentracją i zamglenie spowodowane niskim poziomem testosteronu.

Zwiększa konkurencyjność

Testosteron jest powiązany z pragnieniem władzy i statusu. Badania wykazały, że poziom testosteronu może być powiązany ze zdolnością człowieka do konkurowania.

Osoby, które doświadczyły poważnego spadku poziomu testosteronu po przegranej w zawodach, prawdopodobnie nie są w stanie wrócić do ducha rywalizacji, którego doświadczyli przed zawodami. Z tych powodów testosteron jest bardzo niezbędny do zwiększenia ducha rywalizacji w człowieku.

Skąd jednak wiedzieć, które afrodyzjaki wpływają na potencję, a które z nich wpłyną na produkcję hormonów szczęścia? Już odpowiadamy.

Żeń-szeń

Żeń-szeń stosowany w postaci naturalnej, jak również w postaci sproszkowanej i jest również dość popularny jako herbata. Żeń-szeń jest bardzo popularny, ponieważ zwiększa popęd seksualny poprzez zwiększenie poziomu testosteronu u mężczyzn i podwyższenie poziomu progesteronu u kobiet. Dodaje się korzeń do wrzącej wody i przygotowuje się herbatę, która jest następnie schładzana przez kilka minut, a następnie spożywana.

Szafran

Szafran używany jest od czasów starożytnych. Jest szeroko stosowany w wielu potrawach kulinarnych, a także dodawany do mleka i spożywany ze względu na korzyści zdrowotne.

Szafran jest również uważany za afrodyzjak, który leczy wiele dysfunkcji seksualnych. Działa korzystnie w leczeniu depresji, jak wykazał jeden z eksperymentów przeprowadzonych na kobietach. Właśnie dlatego szafran jest uważany za jeden z lepszych afrodyzjaków.

Maca

Maca to warzywo korzeniowe, które jest zwykle używane w Ameryce Południowej. Maca jest obecnie bardzo popularna ze względu na jej zdolność do zwiększania libido u mężczyzn i kobiet.

Badania wykazały, że jest pomocna w regulacji hormonów, co z kolei pomaga poprawić pożądanie seksualne u mężczyzn i kobiet. Badania wykazały również, że jest bardzo skuteczna w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn, jest pomocna również w regulowaniu nierównowagi hormonalnej u kobiet i pomaga w leczeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego i menopauzy.

PMS i menopauza są uważane za dwa czynniki ryzyka wpływające na libido u kobiet.

Czekolada

Czekolada to najbardziej lubiany przez wszystkich przysmak. Czekolady są popularne ze względu na ich liczne zastosowanie w szerokiej gamie potraw. Badania wykazały, że czekoladki pobudzają wydzielanie serotoniny w mózgu, która jest stabilizatorem nastroju.

Serotonina bardzo skutecznie działa kojąco na mózg. W szczególności ciemna czekolada jest bardzo skuteczna w promowaniu pożądania seksualnego u ludzi, a także ma wiele innych korzyści zdrowotnych. Z tego powodu czekolada uznawana jest za popularny afrodyzjak, dobrze znany na całym świecie.

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba to roślina znana z licznych właściwości zdrowotnych. Po raz pierwszy uprawiano ją i stosowano w Chinach do leczenia wielu schorzeń. Wiadomo również, że poprawia popęd seksualny u ludzi poprzez poprawę poziomu serotoniny.

Serotonina jest dobrze znana ze swoich właściwości stabilizujących nastrój. Dzięki uspokajającemu i kojącemu działaniu serotoniny mózg staje się bardziej aktywny i świeży, co jest przyczyną zwiększonego pożądania seksualnego. Z tych powodów Ginkgo bilobe można uznać za afrodyzjak.

Orzechy pistacjowe

Orzechy pistacjowe są bardzo pożywne i zawierają duże ilości białka i błonnika. Wiadomo również, że obniżają ciśnienie krwi, co pośrednio pomaga zmniejszyć ryzyko chorób serca.

Wiadomo, że również poprawiają przepływ krwi i dlatego są bardzo skuteczne w leczeniu schorzeń, takich jak zaburzenia erekcji. Z tych powodów orzechy pistacjowe są uważane za afrodyzjaki.

Kozieradka

Nasiona i liście kozieradki są szeroko stosowane w różnych formach ze względu na korzyści zdrowotne. Jest popularnym składnikiem medycyny ajurwedyjskiej ze względu na działanie przeciwzapalne, a także stosowana jest w celu zwiększenia libido.

Wiadomo, że promuje produkcję hormonów płciowych, takich jak testosteron i estrogen. W związku ze wzrostem testosteronu i estrogenu następuje wzrost popędu seksualnego. Z tych wszystkich powodów kozieradka jest uważana za silny afrodyzjak.