Znajomość przez internet, a pierwsze spotkanie w realu

Jeśli już od jakiegoś czasu wymieniasz wiadomości na portalu randkowym i czujesz, że osoba, z którą piszesz, może być tą, której szukasz – naturalnym następnym krokiem jest oczywiście spotkanie się ze sobą w prawdziwym życiu i sprawdzenie, czy pasujecie do siebie także offline.

Jednak ustalenie odpowiedniego terminu na pierwszą randkę wcale nie musi być takie proste. Zwłaszcza, jeżeli Ty i Twoja potencjalna partnerka (lub partner) macie różne oczekiwania i preferencje dotyczące tempa znajomości.

Nie należy jednak zapominać, że oprócz wybrania odpowiedniego czasu na spotkanie, równie ważna jest szczera odpowiedź na pytanie: czy rzeczywiście chcesz poznać tę osobę i czy spotkanie z dziewczyną (czy też chłopakiem), miałoby zaowocować czymś więcej.

Prawidłowa ocena tego, jak ktoś traktuje Cię w Internecie, pomaga w podejmowaniu mądrych decyzji dotyczących spotkania lub sprawdzenia potencjalnego kandydata. Oto cztery strategie, które pomogą Ci zdecydować, czy i kiedy powinieneś spotkać się z kimś osobiście:

Postaw swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu: zwracaj uwagę na sygnały ostrzegawcze 

Komunikacja z Twoją potencjalną randką jest niezwykle ważna. Twój komfort i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wymieniania wiadomości, zawsze powinny stać na pierwszym miejscu.

Chociaż wiele osób przyznaje, że komunikacja w randkowaniu online nie jest pełnym odzwierciedleniem tego, kim jest osoba po drugiej stronie ekranu, to jedno nie ulega wątpliwości: istnieje ogromna różnica między ogólnym poczuciem zdenerwowania i chęcią zrobienia dobrego wrażenia na mężczyźnie, a uczuciem zdenerwowania z powodu tej konkretnej osoby.

Jeśli facet nie szanuje Twoich granic, wymaga od Ciebie ciągłego poświęcenia czasu na odpowiedź (nawet w ciągu godzin pracy), obsesyjnie zadaje pytania o to, gdzie mieszkasz lub gdzie pracujesz – uważaj. To czerwone flagi.

Mimo, że pójście na umówioną randkę to niewątpliwie ekscytujące uczucie, lepiej oszczędzić energię na inne, lepsze dopasowania. Jeżeli zdecydujesz się na spotkanie, podczas planowania terminów weź pod uwagę swoje bezpieczeństwo. Pierwsze spotkanie powinno odbyć się tylko 
w miejscach publicznych.

Nie gódź się na randkę w domu, albo bycie odebraną jego samochodem. Niezależnie od tego, jak kuszące może być spotkanie w ustronnym miejscu lub skończenie wieczoru u niego w mieszkaniu, warto spowolnić tempo i spokojnie poznawać się nawzajem.

Wykorzystaj Wasz flirt online, jako informacje o potencjalnym partnerze (i rezygnuj, jeśli zajdzie taka potrzeba)

Sposób, w jaki ktoś komunikuje się w Internecie, mówi wiele o tym, jaką jest osobą i jaki jest jego styl i sposób życia. Zwracaj szczególną uwagę na wiadomości, w których pojawiają się informację o wartościach, jakie wyznaje, a także o tym czego oczekuje od relacji.

Wywnioskuj jego poziom umiejętności społecznych. Dopiero mając na te tematy jakąś wiedzę, podejmij decyzję, czy do siebie pasujecie i czy potencjalna randka nie będzie jedną wielką katastrofą.

Na przykład jego zbyt częste komentarze o podtekście seksualnym mogą  sugerować, że facet szuka przygodnego seksu, którego oczekuje na pierwszej randce. Jeśli ktoś jest bardzo nastawiony na seksualne inicjacje, a Ty szukasz czegoś poważnego, daj sobie spokój.

Lepiej to olać niż się spotykać. Pozostań jednak otwarta na nowe doświadczenia i daj szansę innym: nie wszyscy mężczyźni randkujący w Internecie są tacy sami. 

Upewnij się, że czujesz się komfortowo, ale spotkaj się tak szybko, jak to możliwe

Jeżeli w trakcie konwersacji z jakąś osobą, czujesz, że jesteś nią naprawdę zainteresowana, to oczywiście priorytetem jest spotkanie. Nie jesteśmy fanami sztywnych zasad randkowania dotyczących czasu: najważniejsze jest poczucie komfortu i podejmowanie przemyślanych decyzji.

Niektórzy ludzie nie lubią tracić wielu tygodni na randkowanie online  i nie przejmując się niewielką wcześniejszą komunikacją, chcą spotkać się jak najszybciej. Inni czują się komfortowo tylko po wcześniejszej rozmowie telefonicznej i wymienieniu wielu wiadomości, a niektórzy oczekują całych tygodni ciągłego kontaktu przed prawdziwym spotkaniem.

Nie ma idealnej, słusznej drogi, ale kluczowe jest, aby postępować zgodnie ze swoim sumieniem, być uczciwym i otwartym wobec oczekiwań drugiej strony oraz eliminować ludzi, których nie masz zamiaru spotykać.

Pamiętaj też, że zbyt długie czekanie na pierwszą randkę może skutkować rozczarowaniem i poczuciem straty czasu, kiedy się już spotkacie. Dlatego lepiej spotkać się wcześniej niż później: ponieważ im dłużej rozmawiacie przed spotkaniem, tym większe prawdopodobieństwo, że oboje fantazjujecie na swój temat, zaczynacie mieć wysokie oczekiwania i kształtujecie założenia i opinie, które niekoniecznie będą pokrywać się z rzeczywistością.

Tak więc zbyt długie oczekiwanie, może w końcu zwrócić się przeciwko Tobie. Oczywiście, poznawanie kogoś online lub przez telefon ma wiele zalet, ale prawdziwym sprawdzianem chemii i atrakcyjności jest wspólne spędzanie czasu w realu.

Nie pozwól sobie na ignorowanie

Poświęcenie czasu na poznanie się nawzajem i powolne planowanie randki będzie stratą energii, jeżeli nigdy do niej nie dojdzie. Dlatego kolejną czerwoną flagą jest sytuacja, kiedy facet jedynie planuje spotkanie z Tobą, ale nie podejmuje żadnych konkretnych działań, żeby do niego doszło.

Pamiętaj, że nie jesteście umówieni, dopóki Wasza pierwsza randka nie zostanie konkretnie zaplanowana i uzgodniona. Ty także bądź uprzejma, odpowiedzialna i pełna szacunku dla faceta, nie pozostawiając potencjalnych spotkań w zawieszeniu.

Ciągłe zastanawianie się, czy kiedykolwiek naprawdę spotkasz ze swoimi ,,matchami” to strata czasu. Na przykład, jeśli niejasno zaprosisz kogoś na randkę na sobotni wieczór w wiadomości we wtorek, a potencjalna randka nie otrzyma od Ciebie wiadomości do soboty rano, żeby potwierdzić plany, to takie spotkanie mimo wszystko może się nie odbyć.

Być może ta osoba od wtorku do soboty będzie zastanawiać się, jaka jest Twoja ostateczna decyzja dotycząca spotkania i  pomyśli, że nie traktujesz jej poważnie. Nie czekaj do ostatniej chwili, aby wybrać godzinę i miejsce Waszej randki. Podejmij trochę wysiłku i okaż zainteresowanie!

Etykieta randek online może wydawać się skomplikowana, ale to tyko pozory. Przede wszystkim, staraj się podążać za swoim przeczuciem, podejmować świadome, a nie impulsywne decyzje i odrzucać podejrzanych facetów.

Angażuj się konwersację  i planuj randki odpowiednio wcześniej. Stwórz sobie możliwości poznania ludzi o podobnych wartościach!