Randki online od podszewki: 10 porad randkowych dla mężczyzn

Od jakiegoś czasu chodzę na randki online i widziałam, jak faceci popełniają różnego rodzaju błędy w procesie zapraszania mnie na randkę. Jak wtedy, gdy jeden facet poprosił mnie o mój numer telefonu po rozmowie, a ja dałam mu go, myśląc, że możemy kontynuować naszą rozmowę przez SMS.

Nie. Zadzwonił do mnie, a ja upuściłam telefon, jakby to był pająk czołgający się po mojej ręce. Jeśli jesteś nowy w internetowych randkach, może nie wiesz, że nie ma wielu uniwersalnych zasad dotyczących randek online, ale nigdy nie dzwoni się do kogoś bez pytania o pozwolenie. W trakcie randkowania przez Internet bardzo łatwo jest popełniać takie błędy. Zwłaszcza jeśli jesteś w tym nowy lub jeśli jesteś przyzwyczajony do bardziej tradycyjnych form randkowania.

Oto 10 porad randkowych dla mężczyzn, którzy szukają drugiej połówki:

Wybierz najlepszy portal randkowy

Single mają dziś tak wiele możliwości, aby poznać ludzi online. Istnieją dosłownie tysiące serwisów randkowych i aplikacji dostępnych dla każdego.

Wszystko, co musisz zrobić, to dowiedzieć się, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie. Możesz czytać artykuły, fora i recenzje lub zapytać swoich znajomych o ich ulubione serwisy randkowe, aby pomóc sobie wybrać najlepszą aplikację randkową lub stronę. Większość platform oferuje bezpłatną rejestrację lub okres próbny, dzięki czemu możesz się rozeznać bez ponoszenia żadnych kosztów.

Pamiętaj jednak, że nawet najlepsze portale randkowe mogą zawodzić, jeśli nie będziesz wiedział, czego oczekujesz od danej strony randkowej. Czy są to szybkie randki? A może interesują Cię spotkania w celu nawiązania znajomości na dłużej?

Jeśli więc szukasz kogoś na gorące spotkanie erotyczne – zarejestruj się na Erodate.pl 😈

Czytaj opinie o portalach randkowych

Jeśli nie wiesz jak znaleźć najlepsze aplikacje randkowe, to pomocne będą tu różnego rodzaju rankingi. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce “portale randkowe – opinie” albo “ranking portali randkowych”, a napewno znajdziesz odpowiedni ranking z dogłębną analizą poszczególnych portali, informacją o kryteriach typu liczba użytkowników, albo największa grupa wiekowa, jak też informacją o największych plusach i minusach poszczególnych portali.

Złota zasada portali randkowych? Przygotuj świetny opis

Tworzenie profilu randkowego jest ważną częścią randkowania online, ponieważ w ten sposób przedstawiasz się potencjalnym wybrankom. To jest tak jakby Twoje CV. Nie jest to coś, co powinieneś napisać bez przygotowania.

Twój profil randkowy powinien oferować dobrą prezentację tego, kim jesteś, co lubisz i czego szukasz. Nie wiesz, jak to się robi? Możesz sprawdzić przykłady profili randkowych, aby wiedzieć jak się do tego zabrać.

Jeśli chcesz szukać miłości, musisz być konkretny

Jasne, łatwo jest skopiować/wkleić tę samą wiadomość, typu: „masz piękny uśmiech” do każdej kobiety, z którą masz dopasowanie, ale to nie da wielu odpowiedzi. Ponieważ randkowicze internetowi, zwłaszcza kobiety, widzą takie rzeczy i nie jest to zbyt pochlebne. Tym bardziej nie gwarantuje to powodzenia podjętych działań.

Jeśli nie możesz poświęcić dwóch sekund na przeczytanie profilu danej osoby, to dlaczego miałaby te osoby poświęcać czas na odpowiedź? Jaki powód dałeś im, aby uwierzyli, że jesteś tego wart? Nie musisz spędzać wiecznie czasu na zapamiętywaniu profilu i tworzeniu idealnej wiadomości – coś prostego jak: „Ja też uwielbiam horrory, jaki jest Twój ulubiony?”. Od razu zobaczysz zmianę.

Szanuj granice innych

Każdy z nas wyznacza sobie różne granice, aby zachować bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek podczas spotkań online. Niektórzy ludzie są bardziej pobłażliwi, a inni surowsi. Zależy to od tego, co jest dla nich wygodne, a to oczywiście będzie się różnić. Jedna osoba może być szczęśliwa, rozmawiając kilka minut, a następnie udać się drinki tej nocy, ale inna może potrzebować trochę więcej czasu, zanim zgodzi się wyjść.

Nie ma ustalonych zasad dotyczących tego, kiedy można poprosić o numer telefonu lub randkę, więc należy postępować ostrożnie i nie przyjmować zgody zakochanych za pewnik. Ona jeszcze Cię nie zna i na odwrót.

Zadawaj pytania

Eksperci najpopularniejszych portali randkowych powtarzają, jak ważna jest umiejętność zadawania odpowiednich pytań.

Czy przynajmniej raz zdarzyło Ci się przeżyć coś takiego? Myślisz, że wszystko idzie świetnie, a potem rozmowa po prostu kończy się bez ostrzeżenia lub przeprosin. Jeśli chcesz powstrzymać kogoś przed utratą zainteresowania rozmową, to lepiej upewnij się, że dajesz szansę drugiej osobie na wypowiadanie się na wszystkie tematy.

To jest całkiem proste. Musisz zadawać pytania, żeby kontynuować rozmowę. Po rozmowie o swojej pracy, hobby, celach i wszystkich tych rzeczach powinieneś odbić piłkę mówiąc „a jak to jest w Twoim przypadku?” lub zadając odpowiednie osobiste pytanie.

Jeśli nadal będą znikać, przynajmniej będziesz wiedział, że zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy, by ich zaangażować w rozmowę.

Skoncentruj się na pozytywach

Gdy właśnie się kogoś poznaje, należy zachować lekkość rozmowy, jeśli tylko jest to możliwe. Trzymaj się dobrych tematów i trzymaj się z daleka wszystkiego, co może być uważane za poniżające.

Oznacza to, że nie można uwłaczać byłemu, mówić o sobie źle, czy też skandować o polityce. Mówienie pesymistycznych lub wrednych rzeczy nie będzie Cię uszczęśliwiać ani tym bardziej drugiej osoby. Single chcą przebywać wokół ludzi, którzy sprawiają, że czują się dobrze (nieprawdaż?), więc staraj się podkreślać to, co pozytywne, przynajmniej przez kilka pierwszych dni, w miarę jak nawiązujesz relację ze swoim zauroczeniem.

Zrób odpowiedni ruch

Nie, mężczyźni nie muszą wykonywać pierwszego ruchu, ale jeśli jesteś gotowy, by zrobić krok naprzód, to powinieneś to zrobić, a nie czekać. To na dłuższą metę zaoszczędzi czas.

Kiedy już flirtujesz wystarczająco długo, aby ustalić, że coś tam jest, powinieneś od razu wyjść i zobaczyć, czy ta osoba jest zainteresowana pójściem na randkę.

Zawsze dobrze jest podać powód, dlaczego dana osoba Cię pociąga. Dzięki temu będzie wiedziała, że nie jest tylko kolejną randką w kalendarzu. Upewnij się, że podajesz ramy czasowe, jak np. „Chcesz iść na randkę w ten weekend?”

Stwórz plan

Widziałam wielu facetów w fazie planowania pierwszej randki. Oboje zgodziliśmy się na spotkanie i może nawet wybraliśmy dzień, ale wtedy wszystko może się rozpaść za pomocą jednej frazy: Co powinniśmy zrobić?

Jeśli zaprosiłeś kogoś na randkę, to na Tobie spoczywa ciężar zaplanowania terminu. Zaproponuj kawę, drinki lub kolację. Zapytaj, jakie jest ulubione jedzenie Twojej wybranki, a następnie poleć restaurację. Nie jest trudno wymyślić pierwszy pomysł na randkę, a to sprawi, że będziesz wyglądać na przygotowanego i kompetentnego, co jest dość atrakcyjne.

Wymieńcie się numerami

Upewnij się, że wymieniłeś się numerami z Twoją wybranką, zanim pójdziecie na pierwszą wspólną randkę. Głównie ze względów logistycznych. W ten sposób możesz wysłać SMS-a po przybyciu na miejsce randki, aby skontaktować się szybko, jeśli trzeba anulować lub nie można siebie odnaleźć wśród tłumu ludzi. Wcześniejsza wymiana numerów również pozwala uniknąć dodatkowego stresu na koniec randki, więc jedyne, o co musisz zapytać, „Chcesz to zrobić ponownie kiedyś?”.

Wydostań się ze wirtualnego świata

Wreszcie, najlepszą radą, jaką mogę dać randkowiczom online jest pamiętać, aby wydostać się ze świata wirtualnego, jak tylko macie się ku sobie. Poznanie kogoś osobiście jest jedynym sposobem, aby dowiedzieć się na pewno, czy ta chemia istnieje i czy możesz sprawić, że związek będzie prawidłowo funkcjonował.

Spędzając miesiące na rozmowach z kimś online możesz czuć się komfortowo i bezpiecznie, ale to nie może trwać wiecznie. Sens randek online ukazuje się dopiero w prawdziwym życiu. W przeciwnym razie tylko udajecie. Więc wyjdź i zrób coś, co się wydarzy!