Jak pisać z facetem na początku związku?

Ciąg wiadomości rozpoczął się o godzinie 10:00:

– Dzień dobry, piękna! Jak się masz?

-?

– ??

– ???

– Zniknęłaś?

– Zgadnij, co się stało!

– No to dobrze… Powodzenia!

Kiedy moja przyjaciółka je odczytała, była godzina 16:00. – w samym środku pracującego tygodnia. ,,Więc w ciągu sześciu godzin ten facet założył, że najpierw go zignorowałam, a potem odrzuciłam. Nieważne, że byłam w pracy przez cały ten czas!” 

Pisanie SMS-ów do osób, które nam się podobają, od zawsze było przedmiotem sporów. Wszyscy mamy różne style pisania wiadomości, a także inne oczekiwania jeśli chodzi o czas odpowiedzi.

Na przykład niektórzy uważają, że odpowiadanie na tekst w ciągu kilku godzin jest całkowicie uzasadnione, podczas gdy inni oczekują Twojej wiadomości zwrotnej w ciągu kilku minut. Wszystko to jest jeszcze bardziej emocjonalne w fazie „poznawania się”, gdy milczenie Twojego partnera może wróżyć obrażenie się/celowe ignorowanie. Jednak nie ulega wątpliwości, że jedną z największych czerwonych flag w SMS-ach jest niecierpliwość.

Świadczy ona nie tylko o braku pewności siebie, ale także o braku szacunku wobec Ciebie i sposobu, w jaki się komunikujecie. Nawet jeśli na początku zaspokajasz ich dużą częstotliwością wysyłania SMS-ów, to ciągłe 
„co robisz?” w końcu sprawia, że się wzdrygasz. To nie jest dobry początek znajomości, a co dopiero rozpoczęcia związku.

Bez względu na to, czy szukasz sposobu, jak spławić chłopaka (hej, każda musi wiedzieć, jak kogoś grzecznie spławić!), który po prostu nie jest w Twoim typie, czy też nie wiesz, jak masz reagować na dziwne wiadomości od nowo poznanego chłopaka oto kilka wskazówek, jak komunikować się we wczesnej fazie związku:

Ustal granice

Czy SMSowanie w trakcie ważnego projektu w pracy, będzie dobrze widziane przez Twojego szefa? Czy otrzymywanie co chwilę powiadomień doprowadza Cię do irytacji, ponieważ próbujesz wyeliminować czynniki rozpraszające i skoncentrować się na swoich zadaniach? 

A może przysięgłaś sobie, że po 20:00 nie będziesz korzystać z urządzeń elektronicznych? Lub chcesz skupić się na swoich dzieciach i nie możesz rozmawiać, dopóki nie pójdą spać?

Powiedz o tym swojemu partnerowi! Wystarczy wiadomość w stylu: „Przepraszam, ale nie mogę pisać SMS-ów w ciągu dnia w tygodniu. Mam więcej wolnego czasu wieczorami ”.

Potwierdź ich wiadomości

Jedną z najgorszych rzeczy w wysyłaniu SMS-ów jest założenie, że druga osoba celowo Cię ignoruje. To może być udręką, jeśli interpretujesz brak odpowiedzi jako brak zainteresowania.

Łatwo jest zapomnieć, że ktoś może właśnie lecieć samolotem lub zamawiać lunch, a potem szybko biec na spotkanie. Może on/ona jest na zajęciach jogi. Albo telefon padł. Ponieważ wiesz, jakie to może być okropne, dobrym pomysłem jest nawet krótka odpowiedź. 
Np.: „Dostałam wiadomość. Jestem na spotkaniu. Nie mogę się doczekać naszej rozmowy wieczorem”.

Słodzenie nigdy nie zaszkodzi

Czasami wiadomość tekstowa może wydawać się bezosobowa i sucha… A to dlatego, że taka  właśnie jest! W porozumiewaniu przez SMS-y, nie widać przecież wyrazu twarzy ani mowy ciała.

Nie słychać tonu głosu. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy dopiero kogoś poznajesz i nie wiesz, że np. jest po prostu naprawdę zajęty i że jego milczenie nie ma nic wspólnego z tym, jak bardzo Cię lubi. Aby uniknąć wydawania się szorstkim lub niezainteresowanym, dodanie kilku emotikonów nie zaszkodzi.

Poza tym, postaraj się być cierpliwa/y i wyluzowana/y – nie wątp w jego/jej zapewnienia. Nie masz przecież powodu do braku zaufania.

Długie dyskusje zachowaj na rozmowę przez telefon

Czy jest coś gorszego niż otrzymanie wiadomości „Co lubisz robić dla przyjemności?” i to w momencie, gdy jesteś pijany? Przecież druga osoba oczekuje odpowiedzi!

Postaraj się wymieniać SMS-y, tylko po to, by szybko się przywitać lub potwierdzić miejsce i czas spotkania, ewentualnie je przełożyć. Zanim więc napiszesz „Joga, wolontariat i długie spacery po plaży”, odpisz: „Myślę, że fajniej byłoby porozmawiać. Masz ochotę na rozmowę telefoniczną?”

Bądź konsekwentna w komunikacji

Jeśli odpisujesz komuś: „Porozmawiamy wkrótce”, miło jest dodać także krótki tekst w stylu: „Co za szalony dzień! Mam nadzieję, że chociaż Ty miałeś dobry”. W końcu, w którymś momencie znajomości, znajdziecie w końcu swój ,,rytm tekstowy”.

Ale zanim staniecie się parą, zwróć uwagę na to, jak ktoś reaguje na Twój styl pisania wiadomości. Jeśli ciągle jesteś oskarżany o zaniedbywanie ich za pośrednictwem wiadomości, prawdopodobnie zostaniesz oskarżony o zaniedbanie ich także w prawdziwym życiu.