Seks po marihuanie. Zalety i wady seksu na haju

Poznaj najlepsze i najgorsze efekty połączenia marihuany z przyjemnością. Zwykle osoby palące trawkę twierdzą, że wszystko smakuje, pachnie i czuje się znacznie lepiej, gdy jesteś na haju. Jednak nie zawsze tak jest. Jeśli chodzi o mieszanie marihuany i seksu, niektórzy twierdzą, że jest to najlepsze doświadczenie, jakie kiedykolwiek mieli – inni uważają to za najgorsze (nie potrafiliśmy znaleźć na to gorszego określenia).

Co ważniejsze, wielu z nich używało terminu „nauka” przy opisywaniu tego doświadczenia. Oczywiście musieliśmy zagłębić się w tę kwestię, aby zobaczyć, o jaki dokładnie rodzaj nauki chodziło (jeśli można tu mówić o jakimkolwiek rodzaju). 

Sex po ziole – zalety

  • Zwiększone pragnienie

Badanie z 1984 r. Cytowane przez Psychology Daily wykazało, że użytkownicy mają zwiększone libido po paleniu marihuany. Chociaż badanie może być nieaktualne, użytkownicy nadal twierdzą, że mają zwiększone pragnienia seksualne, gdy są pod wpływem zioła. Wynika to z nieskończonej możliwości zmiennych, które wciąż muszą być naukowo udowodnione, ale zagłębiając się lekko we właściwości magicznego zioła, możemy twierdzić, że marihuana rzeczywiście sprawia, iż gra wstępna jest bardziej podniecająca. 

  • Zwiększona wrażliwość

Jeśli chodzi o marihuanę, temat wzmożonych zmysłów jest jednym z najczęściej poruszanych. Użytkownicy często twierdzą, że seks jest lepszy, gdy są na haju. To badanie pokazuje, że użytkownicy czują się bardziej zrelaksowani, euforyczni i emocjonalni – wszystkie te rzeczy świetnie się spisują w sypialni.

Jeśli myślisz o seksie w kategoriach masażu, bardziej prawdopodobne jest czerpanie z niego przyjemności i czerpanie z niego korzyści, jeśli jesteś całkowicie zrelaksowany. Jeśli jesteś spięty, prawdopodobieństwo dobrych odczuć jest niewiele. Istnieje nawet lubrykant o smaku konopii, producenci którego twierdzą, iż produkt sprawi, że seks stanie się przyjemniejszy dla kobiet, co zaowocuje wyjątkowo długimi i intensywnymi orgazmami. 

  • Czas nieco zwalnia

W tym samym badaniu użytkownicy marihuany twierdzili, że ich postrzeganie czasu jest rozciągnięte.  To dobra wiadomość dla obu zaangażowanych stron! Jeśli seks nie trwa tak długo, jak masz nadzieję, prawdopodobnie będziesz miał więcej minut (jeśli nie godzin). Choć może to nie brzmieć jak dużo czasu, może mieć znaczenie. 

  • Intensywne orgazmy

Intensywne orgazmy, związane bezpośrednio ze zwiększoną wrażliwością i postrzeganiem czasu, często wiążą się ze spożywaniem niektórych ziół. Orgazmy trwają średnio do 30 sekund dłużej i są niezwykle intensywne. Nie jedna osoba twierdzi, iż to właśnie po spożyciu marihuany osiągały najbardziej intensywne orgazmy – czy to z partnerami, czy solo. 

Nie zawsze jednak tak to wygląda. Niektóre osoby, które uprawiają seks pod wpływem marihuany w ogóle nie mogą osiągnąć orgazmu, a więc intensywne orgazmy nie są regułą.

Sex po ziole – wady

  • Efekt dozowania

Akademia Neurologii przeprowadziła badanie dotyczące skutków marihuany związanych z dawkowaniem. Nic dziwnego, że im więcej palisz, tym gorsze (lub lepsze w zależności od celu końcowego) osiągasz efekty. W odniesieniu do seksu oznacza to, że jeśli palisz za dużo, prawdopodobnie dziś nie zaliczysz.

Będziesz zbyt zjarany, żeby zrobić cokolwiek sensownego w łóżku, a co dopiero próbować sprawiać przyjemność sobie lub swojemu partnerowi. Wyzwanie związane z marihuaną i seksem – chyba że jesteś doświadczonym użytkownikiem, który zna skutki jarania magicznego suszu jest takie, że nigdy nie wiesz, kiedy przestać. A często wyłapujesz ten moment w chwili, gdy jest już za późno. 

  • Niższa liczba plemników

Jeśli próbujesz zajść w ciążę, marihuana nie jest twoim przyjacielem, chociaż nie oznacza to, że jest to świetna forma antykoncepcji. Zioło wpływa na jakość i ilość plemników, a więc prawdziwi palacze mogą mieć problem z zapłodnieniem kobiety.

  • Suchość pochwy

Palenie marihuany może prowadzić do suchości pochwy. Wynika to z wysuszenia błon śluzowych, więc jest dokładnie jak wacik, z wyjątkiem tego, że jest tam na dole. A jeśli wiemy jedno, to nie poprawi nastroju i nie przyczyni się do seksu w pozytywny sposób. Ani trochę. 

  • Złe decyzje

Każda substancja zmieniająca umysł może sprawić, że będziesz mniej ostrożny. Badanie wykazało, że pod wpływem alkoholu lub marihuany użytkownicy podejmują złe decyzje, przez co są bardziej podatni na zarażenie się chorobą przenoszoną drogą płciową.

Jeśli jesteś zbyt zjarany, ażeby się spytać swojego partnera o testy na choroby przenoszone drogą płciową, lub też obawiasz się, że zapomnisz założyć gumkę, być może mądrzejsze byłoby odpuszczenie sobie seksu. Oczywiście jeśli ufasz swojemu partnerowi, prawdopodobnie jesteś bezpieczny, ale warto pamiętać o zabezpieczeniu.

Wniosek?

Efekty marihuany są unikalne dla każdej osoby. Podczas gdy niektórzy twierdzą, że seks pod wpływem nie jest dla nich, inni twierdzą, że sesyjka palenia marihuany może zrobić cuda dla twojego libido i stworzyć prawdziwie magiczną atmosferę w sypialni – do tego stopnia, że wyniki będą oszałamiające. Jeśli zamierzasz eksperymentować, pamiętaj, co powiedział kiedyś Oscar Wilde: „Wszystko jest dobre, jeśli korzystać z tego z umiarem, łącznie z miarkowaniem tego umiaru”.