Spanie bez bielizny, a zdrowie Twojej pochwy

W naszych kalendarzach coraz więcej jest świąt nietypowych – na świecie obchodzimy Dzień bez bielizny, Dzień bez stanika czy też Dzień bez majtek. Czy obchodzenie tych świąt i chodzenie bez majtek może mieć jakikolwiek pozytywny wpływ na nasze zdrowie? Otóż, zdaniem ekspertów, tak!

Choć wiele z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez majtek, a brak bielizny w miejscu publicznym uważa za przejaw niewyobrażalnej odwagi, to są miejsca, gdzie warto z bielizny z rezygnować i (zdaniem ekspertów) miejscem, które bielizna ma omijać szerokim łukiem jest … łóżko! I choć chodzenie bez bielizny nie każdy z nas może sobie wyobrazić, to przecież spanie nago nie wydaje się być niewłaściwe czy perwersyjne, co nie?

Coraz częściej lekarze zalecają spanie bez bielizny, szczególnie latem. Wszystko to za sprawą pocenia się latem, gdy temperatura w nocy nie pozwala nam spać bez nadmiernego pocenia się. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie jest Ci jakoś specjalnie ciepło, to pamiętaj, że temperatura w Twoim kroczu jest o 5-7 stopni wyższa, a więc bardzo prawdopodobne jest to, że się spocisz. 

Co z związku z tym? Otóż ciepło i pot będzie zatrzymane “tam na dole” dzięki bieliźnie, co może nie tylko powodować podrażnienia, ale też prowadzić do powstawania infekcji drożdżakowych, a tego chyba żadna z nas nie lubi. A więc może warto spać nago, nawet jeśli wcześniej tego nie robiłaś?

Choć wiele osób nosi bieliznę do spania przez całe życie i nigdy nie miało problemów ze swędzeniem lub stanami zapalnymi, to nie jest to wystarczająco dobra wymówka, ażeby nie zmieniać swoich nawyków na lepsze. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie spania bez majtek, to wybieraj te, które są w 100% wyprodukowane z bawełny. Koronkowe stringi być może ładnie wyglądają, ale nie nadają się one do spania. 

Jeśli nigdy nie zdarzyło Ci się spać bez majtek, to czemu miałabyś tego nie wypróbować? Być może będzie Ci wygodniej, niż sądzisz i zrezygnujesz ze spania w majtkach na zawsze! A oprócz komfortu zmniejszysz ryzyko problemów zdrowotnych, co jest miłym bonusem, co nie?!

A więc, czy dobrze zrozumiałam i od dziś śpisz nago? Jeśli tak – to witaj w klubie! Dziewczyny bez bielizny – jednoczmy się!