Najczęstsze sny erotyczne i ich znaczenie

Kiedy zasypiamy, nasza podświadomość może swobodnie wędrować. Oznacza to, że niektóre z naszych największych potrzeb, celów, emocji i pragnień mają szansę ożywić się w dowolnej fabule stworzonej przez umysł, którą uznają za odpowiednią.

Niezależnie od tego, czy jest to sen o onieśmielającym celebrycie, który zawsze Ci się podobał, czy też o niezdarnym koledze z pracy, o którym dosłownie nigdy nie pomyślałaś, poza tym jednym razem, gdy potrzebowałaś jego pomocy przy drukarce, często kryje się za tym większy szyfr, który warto złamać.

Z kolegą z pracy lub ze znajomym

Najczęściej sny erotyczne nie dotyczą rzeczywistości – są raczej czymś, na czym koncentruje się twój mózg. Jeśli chodzi zatem o niezręczność z powodu bardzo przyjemnej podświadomej fantazji na temat kogoś, kogo słabo znasz, na przykład współpracownika lub innego znajomego… nie panikuj.

W zależności od Twoich pracoholicznych tendencji może to po prostu świadczyć o tym, jak bardzo Twój umysł jest pochłonięty obowiązkami związanymi z pracą. Jednak takie zbliżenie z kolegą może również uświadomić Ci, że ma on jakąś atrakcyjną cechę lub z jakiejkolwiek innej przyczyny, naprawdę Ci się podoba – czy ma to romantyczny podtekst, czy nie.

Z Twoim szefem

Podobnie jak z kolegami z pracy, większość z nas spędza dużo czasu ze swoim szefem, jednakże zmysłowe sny z udziałem przełożonego często reprezentują znacznie więcej. Wracając do pomysłu analizowania cech innych, twój szef oczywiście symbolizuje siłę.

Być może zazdrościsz mu jego dominującej pozycji i masz nadzieję, że właśnie tam kiedyś będziesz lub generalnie pragniesz mieć większą kontrolę nad innymi aspektami swojego życia.

Z platonicznym przyjacielem

Jeśli jesteś w związku, erotyczne sny z udziałem innych osób, mogą być w pewnym sensie podpowiedzią. Jeśli ta osoba jest kimś, z kim od zawsze się przyjaźnisz bez żadnych seksualnych podtekstów? To bardzo dziwne!

Zastanów się nad cechami osobowości, które przychodzą ci na myśl, gdy o nim myślisz, to może być to, czego obecnie szukasz w swoim życiu miłosnym. Jak w przypadku każdej analizy snu, chodzi o odniesienia do rzeczywistości, więc możliwe, że cechy te uosabiają coś, czego ci brakuje, lub chciałabyś, żeby było tego więcej w twoim związku.

W miejscu publicznym

Wszyscy słyszeliśmy słowo „ekshibicjonista”, ale bez względu na to, czy uważasz się za taką osobę w rzeczywistości, sen o seksie w miejscu publicznym często wiąże się z podatnością na zranienie. Sny świadczące o tym lęku mają też mniej seksowne odpowiedniki, takie jak: pojawienie się na teście, o którym nie wiedziałaś lub utrata wszystkich zębów jednocześnie.

Marzenia o seksie w miejscu publicznym mogą korelować z czymś, co sprawia, że czujesz się skrępowana lub zawstydzona. Być może to strach przed osądzeniem lub ujawnieniem tajemnicy, ale wszystko w tym scenariuszu jest tylko kolejnym klasycznym snem lękowym. Zwłaszcza jeśli zaczyna bardziej przypominać koszmar.

Z osobą tej samej płci

Nawet jeśli jesteś hetero, sen o seksie z kimś tej samej płci jest bardzo powszechny. Po pierwsze, jeśli jest to typ osoby, który cię pociąga, to może to wyglądać jak jakakolwiek inna fantazja (lub wyżej wspomniane sny).

Jeśli jednak nie jest to twój zwykły typ osobowości, osoba ta może uosabiać pewne szczególne cechy związane z twoją płcią, które sama chciałabyś mieć. Pewna siebie, zdeterminowana, życzliwa lub współczująca – to tylko kilka cech, które mogą pukać do drzwi twojej podświadomości w sposób, jakiego nigdy się nie spodziewałaś – więc nie ignoruj tego!

Ze swoim największym wrogiem

Ach, ten przerażający sen erotyczny z twoim byłym, który może być jednym z najbardziej wymownych ze wszystkich snów erotycznych. Zanim zaczniesz się pocić, proszę, nie myśl, że to dlatego, że jest „tym jedynym” albo gorzej – że nadal chcesz z nimi być. Zamiast tego może to oznaczać, że w mózgu zostały jakieś nierozwiązane sprawy.

Czasami przekonujemy się, że przerobiliśmy już rozstanie z kimś lub jakąś sytuację, ale tak nie jest. Dlatego też zobaczenie lub usłyszenie czegoś, co ci o nim przypomina (świadomie lub podświadomie), może zerwać ten mentalny strup, rana się otworzy, a zostanie to zamanifestowane w formie przerażającego snu erotycznego z byłym. Jeśli tak jest, wiedz, że prawdopodobnie zostało jeszcze trochę pracy do wykonania.

O zdradzie Twojego partnera

Czasami możemy śnić o innych ludziach uprawiających seks. Co może być całkiem fajne… z wyjątkiem sytuacji, gdy jednym z uczestników jest Twoje kochanie. Dlatego też przede wszystkim nie popełniaj powszechnego błędu – budząc się, nie bądź na niego wściekła, ponieważ hej – to tylko sen!

Jednak ten rodzaj marzenia sennego może świadczyć o pewnego rodzaju niepewności, pamiętaj o utrzymaniu otwartych linii komunikacyjnych i nigdy nie wahaj się powiedzieć mu o czymś, co ci przeszkadza. Nawet jeśli tylko troszkę.