Międzynarodowy Dzień Kobiet – jak go spędzić w tym roku?

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Co powiesz na to, ażeby w tym roku spędzić ten dzień w nieco inny sposób? W tym roku zamiast typowego wyjazdu do SPA z przyjaciółką, spróbuj spędzić ten dzień w nieco inny sposób. 

Nie mówię, że SPA z przyjaciółką jest złym pomysłem, jednak jest sporo innych, świetnych sposobów na to, ażeby tego dnia celebrować kobiecą siłę! Poniżej przedstawiam Wam 9 sposobów na to, jak obchodzić Międzynarodowy Dzień Kobiet 2020 w najmniej tandetny, najtańszy i najfajniejszy z możliwych sposobów. 

Spędź czas ze swoją mamą

Mamy są świetne i choć nie chcemy tak o tym myśleć, to przecież nie będą żyć wiecznie. Ten Dzień Kobiet poświęć więc na spędzenie czasu z Twoją pierwszą przyjaciółką, sojuszniczką i osobą, która kocha Cię tak, jak nikt inny – ze swoją mamą. Dała Ci przecież najlepszy prezent z możliwych – życie. Zabierz ją do swojej ulubionej restauracji, obejrzyj z nią film (hej, możesz ją przecież zaprosić do kina), ugotujcie coś razem w domu, albo zabierz na spacer do parku. 

Uwierz mi, Twoja mama bardzo doceni czas spędzony z Tobą, a co najważniejsze, będzie to okazja, żebyś się czegoś od niej nauczyła. Spędzenie z nią wieczoru sprawi, że wasza więź stanie się jeszcze silniejsza, a przecież każda z nas tego chce. 

Spędź ten dzień z kobietami, które podziwiasz

Jeśli masz mentorkę (którą powinna mieć każda z nas, ale o tym później) nadszedł czas, aby się z nią skontaktować.  Relacje mentor-podopieczny nie powinny być jednostronne, czyli polegające na tym, iż czerpiesz korzyści z posiadania mentora. Tego dnia zaproś swoją mentorkę na lunch lub wypad na kawę.

Jeśli jeszcze nie masz swojej mentorki, czyli kogoś, kogo serdecznie podziwiasz, jest to świetna okazja, aby taką osobę znaleźć. 

Przekaż coś kobietom

Zaangażuj się w działanie w organizacji pozarządowej lub społecznej, której celem jest wzmacnianie pozycji kobiet i dziewcząt. Alternatywnie możesz nawet zgłosić się na ochotnika do lokalnego domu kultury lub pomóc w kościele.

Chodzi o to, aby znaleźć sposoby dotarcia do kobiet w Twojej społeczności, które potrzebują pomocy lub rehabilitacji, a istnieje naprawdę wiele sposobów na to, żeby to zrobić. 

Osiągnij osobisty cel

Pamiętasz o tej cholernie ważnej rzeczy, którą ciągle odkładasz? Tak, wiesz przecież o czym mówię, bo to właśnie to, co Ci przyszło do głowy. Tak więc z okazji tegorocznego Dnia Kobiet – pora się tym zająć. 

Nie ma lepszego sposobu na świętowanie dnia kobiet, niż wykonanie pozornie zniechęcającego zadania. Im trudniejsze wydaje się być, tym lepiej. Najlepszy pomysł na prezent dla samej siebie? Twój triumf w Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Weź udział w lokalnym spotkaniu z kobietami

Pomiędzy koncertami, targami i wystawami sztuki, imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet są organizowane dosłownie na całym świecie. A więc, jeśli nie masz jeszcze pomysłu na spędzenie tego dnia, spędź go w gronie babeczek z powerem! Jest to też świetna okazja na to, ażeby dowiedzieć się więcej o problemach kobiet w społeczeństwie i pomysłach tego, co można zrobić, aby je rozwiązać. 

Wspieraj inne kobiety – płeć piękna na to zasługuje!

Jest wiele wspaniałych kobiet, które robią naprawdę wielkie rzeczy i wszyscy możemy znaleźć sposób na to, ażeby je wspierać nie tylko z okazji Dnia Kobiet. Jednak właśnie tego dnia możemy spróbować wesprzeć ich przedsiębiorstwa! Tego dnia odwiedź galerię sztuki prowadzoną przez kobietę, pochwal się torebką od projektantki, która jest kobietą albo ściągnij aplikację, która została stworzona przez kobietę! 

Dowiedz się o wpływowych kobietach

Dzień 8 marca to nie tylko tulipany w pracy. Jest to dzień, w którym warto jest przypomnieć sobie o najbardziej wpływowych kobietach naszej planety.

Wiem wiem. Obiecałem Wam zabawną listę, a zanudzam Was historycznymi faktami. Przecież nauka nie może być fajna, co nie? Mylisz się. Wszystko zależy przede wszystkim od Twojego podejścia do sprawy! 

Umów się z przyjaciółkami na wieczór zabaw! Dla przykładu – zagraj w “Zgadnij kim jestem”. Kluczem jest to, ażeby na kartkach zapisywać wyłącznie znane kobiety, które przyczyniły się w jakikolwiek sposób do tworzenia historii. 

Kilka przykładów? Oto one: Bona Sforza, Emilia Plater, Maria Konopnicka, Maria Składowska-Curie, Pola Negri, czy chodziażby Anja Rubik. 

Spędź ten dzień samotnie – zafunduj sobie “nic-nie-robienie”

Jeśli chcesz zostać w domu, wygrzewać się w obecności swojej niesamowitości, to nie widzę w tym absolutnie nic złego. Zasłużyłaś na odrobinę spokoju i czasu dla siebie!

Jeśli Twoim wyborem jest spędzenie tego wieczoru w towarzystwie książki, zwiń się w kocyk, zaparz sobie kubek dobrej herbaty i spędź ten wieczór tak wygodnie, jak tylko potrafisz! Jeśli Twoim wyborem są seriale, to znajdź taki, który ma przynajmniej dwa sezony, zamów pizzę i przenieś się do serialowej rzeczywistości! 

Jeśli natomiast masz ochotę obdarować się prezentem – oto sporządzona przez nas lista prezentów, gdzie każda kobitka znajdzie coś dla siebie.

Niech ten Dzień Kobiet będzie nieco inny, niż zwykle. Celebruj siłę potężnych kobiet w swoim życiu i postaraj się sama zrozumieć, jak potężna jesteś!